ورود

با دید یک فریلنسر به استانبول نگاه کنید!

با دید یک فریلنسر به استانبول نگاه کنید!

آشنایی با استانبول در یک نگاه | با پین تاتی همراه شوید! آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی

آشنایی با استانبول

استانبول شهری برای فریلنسرها و استارتاپ‌ ها

استانبول یک مرکز تجاری با شرکت‌های بزرگ و استارت‌آپ‌های کوچک، یک کلان‌شهر 20 میلیون نفری، نقطه ملاقات فرهنگ‌های مختلف، یک مرکز تاریخی که در آن مسیرهای تمدن‌های هزاره‌ای به هم نزدیک می‌شوند…

 

آشنایی با استانبول ، کجا اقامت کنیم؟

محله های زیادی در این شهر بزرگ وجود دارد و گزینه های زیادی برای انتخاب محل اقامت شما وجود دارد.

ابتدا باید انتخاب کنید که چه نوع محله ای را ترجیح می دهید. اما نگران نباشید؛ انتخاب یک محله به معنای دوری از محله دیگر نیست!

استانبول دارای زیرساخت های حمل و نقل قوی با چندین خط مترو و اتوبوس و سفرهای کشتی بین دو طرف اروپایی و آسیایی است. در هر منطقه از این کلانشهر، به راحتی می‌توان آپارتمان‌های کاملاً مبله را برای اجاره پیدا کرد.

آشنایی با استانبول

بررسی برخی محله های استانبول

محله سلطان احمد :

سلطان احمد قلب تاریخی و گردشگری استانبول است. شما می‌توانید به مکان‌های تاریخی متعدد بسیار نزدیک باشید و با یک یا دو وسیله حمل و نقل به تمام نقاط شهر برسید. در اینجا ساختمان‌های جدید زیادی وجود ندارد، اما سلطان احمد ده ها B&B و هتل دارد.

محله بی اغلو :

بی اوغلو درست مانند سلطان احمد یکی از مراکز مهم تاریخی و گردشگری این شهر است. از اینجا می‌توانید به سرعت به تمام مناطق استانبول برسید. چند قدم دورتر، زندگی شبانه پویا در خیابان های فرعی در کنار خیابان استقلال در انتظار شماست.

علاوه بر این ، ده ها رستوران با غذاهای ترکی و بین‌المللی در نزدیکی شما خواهند بود. گزینه‌های زیادی برای B&B، هتل‌ها و اجاره‌های کوتاه مدت/بلند مدت وجود دارد.

آشنایی با استانبول

شیشلی و مجیدیه کوی :

Şişli و Mecidiyekoy دو منطقه غیر توریستی اما بسیار مرکزی و مهم در شهر هستند. هر دو در مرکز خطوط حمل و نقل قرار دارند و می توانید آپارتمان‌های مختلفی را برای اجاره پیدا کنید. Nişantaşı، محله‌ای پویا که ترکیبی از تاریخ و زندگی مدرن است و با پای پیاده از شیشلی و Mecidiyekoy قابل دسترسی است. میدان تکسیم و خیابان استقلال نیز در چند قدمی شما قرار دارند.

بشیکتاش :

کاباتاش و بشیکتاش دو منطقه پویا و رنگارنگ هستند که هم محلی‌ها و هم گردشگران را به خود جذب می‌کنند. بشیکتاش و کاباتاش رستوران‌ها و بارهای زیادی دارند و آپارتمان‌های زیادی برای اجاره‌ بلندمدت/کوتاه مدت را ارائه می‌دهند. هر دو منطقه در سواحل بسفر واقع شده‌اند و می‌توانید به راحتی با کشتی به سمت آسیایی بروید یا زمانی که می‌خواهید استراحت کنید، در یک تور کوتاه بسفر شرکت کنید.

آشنایی با استانبول

محله لونت و اولوس:

Levent و Ulus دو محله نسبتاً سطح بالا هستند. لونت مرکز تجاری استانبول است و دفاتر بسیاری از شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های مشهور جهان در اینجا واقع شده‌اند. Levent همچنین گزینه‌های زیادی برای دفاتر اشتراکی ارائه می دهد. Ulus در چند قدمی Levent است. بسیاری از رستوران‌ها و بارهای مجلل در اینجا منتظر شما هستند. در این دو محله به راحتی می‌توانید آپارتمان های کاملاً مبله را برای اجاره پیدا کنید.

ماسلاک:

یکی دیگر از مناطق تجاری استانبول است و به لونت بسیار نزدیک است. ماسلاک همچنین به جنگل‌های شمال شهر نزدیک است و تعداد زیادی از شرکت‌ها و افرادی که در این شرکت‌ها کار می‌کنند را در خود جای داده است. دسترسی به ماسلاک با مترو بسیار آسان است و اجاره‌های کوتاه و بلندمدت در اینجا در دسترس است.

آشنایی با استانبول

منطقه کادیکوی :

Kadıköy پویاترین منطقه در بخش آسیایی استانبول است. ده‌ها بوتیک رستوران و بار در مرکز کادیکوی وجود دارد.

خیابان بغداد (Bağdat Caddesi) که برای مردم محلی به سادگی به عنوان «Cadde» (خیابان) شناخته می شود، و بسیار مورد علاقه استانبولی‌ها است.

Kadıköy گزینه‌های اقامت نامحدود، خرید و نوشیدنی و غذاخوری را ارائه می‌دهد. بسیاری از پارک‌ها، کیلومترها مسیرهای دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی در خط ساحلی دریای مرمره منتظر شما هستند. محله‌هایی مانند کوشویولو و آجی‌بادم برای کسانی که می‌خواهند در خیابان‌های آرام زندگی کنند، ایده آل هستند. صدها آپارتمان کاملا مبله برای اجاره در کادیکوی وجود دارد و دسترسی به تمام نقاط استانبول با مترو، متروبوس، کشتی و اتوبوس بسیار ساده است.

 

منطقه اوسکودار :

Üsküdar در سمت آسیایی شهر واقع شده و همسایه Kadıköy است. اوسکودار یکی از تاریخی‌ترین مناطق استانبول است و دارای خط ساحلی طولانی در امتداد تنگه بسفر است. جنگل‌های کوچک زیادی در این شهر وجود دارد که در امتداد خط ساحلی به موازات تنگه بسفر گسترده شده‌اند. از اینجا به راحتی می‌توان با مترو، کشتی و اتوبوس به تمام نقاط شهر رسید.

اشنایی با استانبول

در استانبول کجا، چی بخوریم؟

استانبول، بزرگترین شهر ترکیه، یک بهشت ​​خوراکی است که دارای گزینه‌های بی‌پایانی از غذاهای ترکی و بین‌المللی است. در هر قسمت از این کلانشهر، رستوران‌های بی شماری را خواهید دید که غذاهای ترکی را با تمام تنوع محلی آن و بسیاری از غذاهای جهانی مانند ایتالیایی، فرانسوی، ژاپنی، چینی و لبنانی ارائه می دهند.

بیشتر رستوران‌های استانبول دارای منظره باشکوهی از بسفر هستند که به لذت راکی، شراب ترکی یا کوکتل مورد علاقه شما می‌افزاید.

مِی‌خانه های استانبول

اگر سؤال این است که در استانبول کجا، چی بخوریم، باید به مِی‌خانه و راکی هم اشاره کرد. مِی‌خانه‌ها که در واقع همان بارهای سنتی هستند یک تجربه محلی منحصر به فرد است. نوشیدنی اصلی که به طور سنتی در اینجا ارائه می‌شود راکی ​​است.

یک نوشیدنی الکلی با طعم بادیان که از انگور تهیه می شود و منحصر به فرد ترکیه است. در خیابان نوی زاده در نزدیکی میدام تکسیم، در خیابان‌های باریک کاراکوی یا در سواحل بسفر، مِی‌خانه‌های متنوعی در انتظار شما هستند

آشنایی با استانبول

اگرچه رستوران های محلی و بین المللی استانبول آن را به مرکز غذای ترکیه تبدیل کرده است، اما باید به غذاهای خیابانی ترکی نیز اشاره کرد!

 

غذاهای خیابانی:

در سرتاسر شهر و کشور، فرهنگ غذای خیابانی یک موضوع فراگیر و مشترک در زندگی روزمره است. از میان‌وعده‌ها گرفته تا وعده‌های غذایی کامل، به راحتی می‌توانید در خیابان‌های استانبول چیزی خوشمزه بچشید.

چند غذای غیرقابل چشم پوشی و اصلی استانبولی که می‌توانید در خیابان پیدا کنید: سیمیت، بالیک اکمک (ساندویچ ماهی)، کستانه (بلوط)، تانتونی، میدیه دلما (صدف شکم پر)، کومپیر (سیب زمینی پخته) و تاووک پیلاو (مرغ با برنج).

در استانبول چه کارهایی میشه انجام داد؟

این یک سوال واقعی نیست. سوال واقعی این است، “آیا چیزی وجود دارد که نتوانید در استانبول پیدا کنید؟” در شهری که در دو قاره قرار دارد ممکن است خود را در فرصت‌های بی پایان گم کنید!

آشنایی با استانبول

استانبول به معنای واقعی کلمه گزینه‌های بی‌شماری را زمانی که به دنبال کاری برای انجام دادن هستید ارائه می دهد. فقط کاوش در ساختمان های تاریخی، از جمله مساجد، کلیساها، آب انبارها و خانه‌های چوبی قدیمی چند روز طول می کشد.

طبیعت زیبای استانبول از دریا تا جنگل

سواحل بسفر، پارک‌های پوشیده از لاله‌ها، سفرهای کشتی در بسفر یا بین بخش اروپایی و آسیایی شهر در انتظار شما هستند!

ضلع شمالی شهر پوشیده از جنگل است. در آخر هفته‌ها، مردم محلی به آنجا می‌روند که مکانی عالی برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری هستند. در شمال استانبول هم می‌توانید به سواحل دریای سیاه دسترسی داشته باشید.

ورزش و سرگرمی در استانبول

اگر از علاقه‌مندان به ورزش هستید، اشتیاق به ورزش در استانبول کاملا قابل مشاهده است!

فوتبال، بسکتبال و والیبال! استانبولی‌ها همه آنها را دوست دارند. اگر می‌توانید، فرصت حضور در بازی دربی بین باشگاه های بزرگ استانبول را از دست ندهید: بشیکتاش، فنرباغچه و گالاتاسرای. تجربه‌لی واقعا منحصر به فرد است!

 

از سوی دیگر، آشنایی با استانبول باعث می‌شود بدانید که اینجا دارای مکان‌های سرگرمی بسیار زیادی است: بارها، میخانه ها، کلوپ‌های شبانه و دیسکوهای فراوان. علاقه‌مندان به فرهنگ در موزه‌ها، گالری‌ها، تئاترها، کنسرت‌ها و رویدادهای هنری و فرهنگی غرق خواهند شد. انتخاب بین سواحل بسفر و بسیاری از مناطق هیجان انگیز استانبول دشوار خواهد بود.

آشنایی با استانبول

فضاهای اداری اشتراکی در استانبول

نیازی نیست در مورد محل کار ایده‌آل در استانبول فکر کنید. قبلاً برای مکان‌های فوق‌العاده‌ای در نظر گرفته شده است! می توانید به راحتی میز یا دفتری را در یک دفتر اشتراکی در شهر اجاره کنید.

استانبول دارای انواع دفاتر اشتراکی در دو بخش اروپایی و آسیایی است.

اگر به تنهایی کار می کنید، می توانید یک میز اجاره کنید. اگر به صورت گروهی کار می‌کنید، می توانید یک دفتر کار آماده اجاره کنید که برای پاسخگویی به همه نیازها طراحی شده‌اند. گزینه دیگر استفاده از این دفاتر اشتراکی برای برگزاری جلسات است. خدمات مورد نیاز در دفاتر کاملاً مجهز در فضاهای اداری اشتراکی استانبول قابل دسترسی است.

اشنایی با استانبول

اشنایی با استانبول ، آب و هوا چگونه است؟

 

آب و هوای استانبول چیزی بین آب و هوای قاره‌ای و مدیترانه‌ای است. فصول پاییز و زمستان بیشترین بارندگی را دارد در حالی که تابستان‌ها آفتابی و گرم است.

 

میانگین دما در ژانویه و فوریه 6.5 درجه سانتیگراد است. در طول زمستان، دوره‌های معتدل و دوره‌های سردی وجود دارد که در طی آن دما حتی در طول روز چند درجه بالاتر از صفر (۰ ​​درجه سانتی‌گراد) باقی می‌ماند و باران و برف می‌بارد.

 

بهار نسبتاً گرم است، روزهای آفتابی بیشتر می‌شود با این حال، هنوز هم می توانید در ماه آوریل با سرما مواجه شوید و ممکن است تغییرات دمایی غیرمنتظره‌ای به خصوص در نیمه اول ماه رخ دهد.

 

تابستان گرم و آفتابی و کاملاً مرطوب است! میانگین دما در آگوست که گرم ترین ماه سال است 24.5 درجه سانتی گراد است.

 

پاییز در استانبول تقریبا معتدل است و سپتامبر اغلب آفتابی است. در ماه اکتبر، آمدن زمستان به تدریج احساس می شود. مردم محلی شروع به پوشیدن ژاکت می کنند و بارندگی وجود دارد. نوامبر سردتر و بارانی‌تر است.

 

آشنایی با استانبول
5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.