ورود

استانبول، شهر کشتی‌ها

استانبول، شهر کشتی‌ها

استانبول شهر کشتی‌ها با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

استانبول شهر کشتی‌ها

از واجبات شهر استانبول کشتی های مسافربری داخل شهری آن است.

به گزارش پین تاتی و به نقل از صفحه رسمی istanbulbuyuksehirbld

واپور (کشتی‌های مسافربری داخل شهر استانبول)، از واجبات این شهر هستند به طوری که اگر نباشند رفت و آمد دچار مشکلات زیادی می‌شود!

می‌توانیم واپورها را یکی از نمادهای شهر استانبول بدانیم. به خاطر همین هم آقای عادل بالی نویسنده کتابی درباره تاریخچه واپورها، نام این کتاب را (استانبولی با واپور) انتخاب کرده است. محتوای این کتاب، با کمک تاریخدان کشتی‌ها آقای احمد گولریوز، از اسناد و بایگانی روزنامه‌های خبری چندین سال پیش جمع آوری شده است؛ علاوه بر این اسناد و مدارک، نویسنده این اثر گزارش‌های ارزشمندی از هنرمندان پیشکسوت ساکن شهر استانبول تهیه کرده که همگی در این کتاب منتشر شده‌اند.

همزمان با انتشار این کتاب، نمایشگاهی از عکس‌های موجود از واپورها در گذشت زمان در فضای باز اسکله کادیکوی شهر استانبول به نمایش درآمده که برای شهروندان فرصت دیدن این عکس‌های با ارزش و تاریخی را به وجود آورده است. قدمت این عکس‌ها از زمان افتتاح واپورها یعنی از تاریخ ۱۷ ژانویه ۱۸۵۷ میلادی تا به امروز هستند.

برای دیدن این تصاویر زیبا و تاریخ واپورهای شهر استانبول تا ۳۱ ژانویه فرصت دارید به محل اسکله کادیکوی بروید و از دیدن آنها لذت ببرید.

 

منبع : صفحه رسمی istanbulbuyuksehirbld

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.