ورود

سفر بـــرای همــــه! ⭐️

سفر بـــرای همــــه! ⭐️

الزامات سفر را رعایت کنید! با پین تاتی همراه باشید.

الزامات سفر

برای سفر هیچ محدودیت سنی وجود ندارد، لذت سفر برای همه ممکن است، اما حقیقت این است که مسافرت هوایی برای سالمندان می‌تواند کمی چالش‌برانگیز باشد. با داشتن اطلاعات کافی و راهنمایی‌های مناسب، می‌توان به راحتی و با خیالی آسوده سفر هوایی را انجام داد. در ادامه شما را با برخی از مهم‌ترین الزامات سفر که در رابطه با سفر سالمندان باید بدانید آشنا می‌کنیم؛ نکاتی که شاید به نظر شما مهم نباشند یا آن‌ها را فراموش کنید.

بستــه بنــدی صحیـح وســایل، بخشی از الزامات سفر

تا جایی که امکان دارد سبک سفر کنید. سعی کنید فقط لوازم ضروری را بردارید و آن‌ها را داخل یک کوله متوسط و یک چمدان کوچک جا بدهید. اینگونه والدین شما می توانند تمام لوازم خود را به داخل کابین هواپیما ببرند و با خیال راحت در داخل محفظه بالای سر بگذارند. استفاده از این راهکار باعث صرفه جویی در زمان به هنگام سوار و پیاده شدن از هواپیما می شود. داروهای مورد نیاز را به همراه نسخه و توصیه پزشک داخل یک کیسه فریز زیپ لاک، داخل کیف دستی بگذارید. توصیه می شود تمام داروها را یک جا بگذارید تا بعدا در فرودگاه دچار مشکل نشوید.

خدمات خاص مود نیاز خود را درخواست دهید

اگر در طول پرواز به کمک و یا شرایط خاصی نیاز دارید، حتما آن‌ها را به ایرلاین مربوطه اطلاع دهید تا بعدا به مشکلی برنخورید. برای مثال اگر نیاز به ویلچیر دارید، بهتر است قبل از سفر از شرایط استفاده از ویلچیر در هواپیما مطلع شوید. برای داشتن پروازی آسوده، هنگام رزرو پرواز، محدودیت‌های خود و تمام نیازمندی‌ها، از جمله وسایل پزشکی خاص را به آژانس مسافرتی شرح دهید تا آن‌ها بتوانند بهترین شرایط و راهنمایی را به شما ارائه دهند

سفر برای همه

استفاده از خدمات CIP

خدمات CIP یکی از منحصر به فردترین خدمات برای افراد خاص به حساب می‌آید و بسیاری از افراد برای راحتی خود در طول سفر از آن استفاده می‌کنند. برخی از فرودگاه‌ها اقدام به ارائه این نوع خدمات کرده‌اند که در صورت امکان بهتر است از آن‌ها استفاده کنید. شما می‌توانید از قبل آن‌ را از آژانس‌های گردشگری تحت قرارداد فرودگاهی خریداری کنید. دریافت کارت پرواز، تحویل بار و انتظار در صف‌های طولانی، استراحت و پذیرایی و… از جمله خدماتی سی آی پی هستند که می‌توانند برای افراد سالمند مناسب باشند. در حال حاضر این سرویس در فرودگاه امام(ره) ارائه می‌شود.

سفر برای همه

به امنیت توجه داشته باشید

متأسفانه جیب برها همه جا هستند. خصوصا اماکن شلوغی مثل ترمینال‌ها و فرودگاه‌ها.
بهتر است که سالمندان پول نقد را در کیف دستی یا کیف پول مردانه قرار ندهند و از کیف های کوچکی که بند دارد و می توانند آن را به گردنشان بیاندازند استفاده کنند. از توصیه های دیگر این است که در هنگام منتظر شدن در مکانی شلوغ، ساک دستی را روی زمین و بین دو پا قراردهند تا سرقت آن دشوارتر شود.
همچنین اگر روی صندلی نشسته و منتظر هستند بند کیف و ساک‌هایشان را به دسته  صندلی گره بزنند.

هماهنگی با حراست

از آن جایی که امروزه برای حفظ امنیت در فرودگاه ها و مراکز عمومی شلوغ تفتیش بدنی یا عبور از دستگاه های امنیتی امری عادی است، توجه داشته باشید که اگر افراد سالمند در بدنشان اشیایی مانند پلاتین، دندان طلا و از این قبیل دارند به آن ها یاد آوری کنید که اگر آژیر امنیتی به صدا در آمد این موضوع را به نگهبانان متذکر شوند تا مشکلی برایشان پیش نیاید.

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.