ورود

فقط منتظر پرواز نمانید

فقط منتظر پرواز نمانید

افرادی که زیاد سفر می‌کنند، گاهی با موقعیت‌های خاصی مثل پروازهای پی‌درپی، روبه‌رو می‌شوند. برای این افراد بارها اتفاق می‌افتد که مجبور می‌شوند تا پرواز بعدی، چند ساعتی را در فرودگاه منتظر بمانند. گاهی هم اتفاق می‌افتد که برخی از مسافرین زودتر از ساعت پرواز در فرودگاه حاضر می‌شوند و برای همین باید دقایقی را به انتظار بگذرانند. تأخیر در پرواز، انتظار برای ملاقات با همراهان و … از دیگر شرایطی است که افراد را مجبور به ماندن در فضای فرودگاه می‌کند. در این شرایط چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

1- هتل‌های فرودگاهی

یکی از امکاناتی که برای استراحت مسافران در نزدیکی فرودگاه‌ها فراهم شده، هتل‌های فرودگاهی است. هتل‌های فرودگاهی در نزدیک فرودگاه‌های مهم ساخته می‌شوند و پذیرای مهمانانی هستند که می‌خواهند مدتی را استراحت کنند. در واقع شما در هتل‌های فرودگاهی مجبور نیستید برای چند ساعت استراحت، هزینه یک شب کامل را بپردازید. از سوی دیگر امکانات رفاهی این هتل‌ها در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

دو نمونه از این هتل‌های فرودگاهی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) ساخته شده‌اند و هر یک کمتر از ۱۰ دقیقه با فرودگاه امام خمینی (ره) فاصله دارند. مثلاً اگر شما از سفری خارجی برگشته‌اید و باید ظرف چند ساعت آینده به سفر دیگری بروید، می‌توانید ساعاتی را در یکی از این هتل‌ها استراحت کنید. در این هتل‌ها نرخ‌های تعیین‌شده‌ و ویژه‌ای برای اقامت‌های سه‌ساعته و شش‌ساعته مسافران در نظر گرفته شده است.

منتظر در فرودگاه

2- سالن خدمات سی‌آی‌پی (CIP)

زمانی که باید چند ساعت را در فرودگاه به انتظار پرواز بعدی سپری کنید و مدت انتظار شما چندان طولانی نیست، می‌توانید از سالن سی‌آی‌پی استفاده کنید. یکی از خدمات سی‌آی‌پی، اختصاص محلی برای استراحت مسافران است که هزینه آن کمتر از هتل‌های فرودگاهی است. به این منظور اتاق‌های مبله‌ای در این سالن به این کار اختصاص داده شده است. در سی‌آی‌پی هم‌چنین با میان‌وعده‌ها و نوشیدنی‌های خوشمزه از شما پذیرایی می‌شود.

3- کارهای عقب‌مانده

زمان بین دو پرواز فرصت مناسبی برای رسیدگی به کارهای عقب‌افتاده است. بهتر است از قبل لپ‌تاپ‌ خود را شارژ کنید یا پاوربانک به همراه داشته باشید؛ زیرا ممکن است برای شارژ کردن لپ‌تاپ، پریز برق در نزدیکی شما نباشد. برای اینترنت هم ممکن است فرودگاه وای‌فای داشته باشد؛ اما باز هم امیدتان به فرودگاه نباشد. اگر زیاد سفر می‌روید و همیشه اینترنت لازم دارید، خرید مودم همراه منطقی است. در غیر این صورت می‌توانید از اینترنت دیتا استفاده کنید. با امکان هات‌اسپات گوشی شما تبدیل به مودم می‌شود و به راحتی به اینترنت دسترسی خواهید داشت.

4- مطالعه

این مورد بستگی به افراد دارد. ولی اصولاً در مسافرت داشتن یک یا دو کتاب، می‌تواند زمان‌های آزاد شما را پر کند. کافی است پیش از سفر یک کتاب کوچک و جمع‌وجور با خود بردارید یا از کتاب‌های الکترونیکی در حافظه گوشی خود استفاده کنید. چنین زمان‌هایی برای مطالعه ایده‌آل است. بهتر است در این زمان به کتاب‌های غیرتخصصی بپردازید. به این ترتیب هم کمی از کار فاصله گرفته‌اید و هم خودتان را غرق در دنیایی دیگر ساخته‌اید. شک نکنید ایجاد تنوع و چنین تفاوت‌هایی برای روحیه‌تان ضروری است.

5- خرید سوغات

از آن‌جایی که افراد حرفه‌ای همیشه زمان کم دارند، ممکن است در سفر نتوانند برای خانواده‌ سوغات تهیه کنند. زمان بین دو پرواز در فرودگاه فرصتی است تا بتوان این کم‌کاری را جبران کرد.

در بیشتر فرودگاه‌ها، غرفه‌هایی وجود دارند که کالاهای صنایع‌دستی، اجناس لوکس، سوغات و خوراکی‌های شهرهای مختلف را می‌فروشند. از این فرصت استفاده کنید. پس از کمی استراحت، در این غرفه‌ها دور بزنید و خرید کنید. شاید به نظرتان قیمت اجناس این غرفه‌ها کمی گران‌تر از فروشگاه‌های سطح شهر باشد؛ اما به هر حال شما زمان‌تان را برای کار و حرفه خود گذاشته‌اید و حالا می‌توانید با کمی هزینه بیشتر، رضایت خانواده‌ را هم تأمین کنید.

6- فری‌‌شاپ‌‌ها را از دست ندهید

ممکن است انتظار در فرودگاه برای شما خسته کننده باشد، اگر در فرودگاه‌های بین‌المللی هستید، فری‌شاپ‌ها را از دست ندهید. در فری‌شاپ‌ها کالاهای لوکس و ارزنده‌ای ارائه می‌شوند؛ شما می‌توانید در آن‌جا کالاهای موردنظرتان را بدون پرداخت مالیات خریداری کنید. حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشید، قدم زدن در فری‌شا‌پ‌ها لذت‌بخش است. این لذت را از خودتان دریغ نکنید.

منتظر در فرودگاه

7- یافتن مقاصد

وقتی که به شهری ناآشنا سفر می‌کنید، باید زمانی را به پیدا کردن نشانی مکان‌های موردنظرتان اختصاص دهید. این کار را می‌توان در زمان انتظار در فرودگاه انجام داد. اگر به روش‌های قدیمی علاقه دارید احتمالاً به سراغ نقشه و خودکار می‌روید؛ اما اگر اهل استفاده از تکنولوژی‌های روز باشید، با گوگل‌مپ می‌توانید خیلی راحت‌تر نشانی‌ها را پیدا کنید. ضمناً اگر برای کار سفر می‌کنید، در نقشه شهر مقصد، یکی دو مکان تفریحی یا رستوران معروف را هم بیابید تا در وقت آزاد، سری به آن‌جا بزنید.

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.