ورود

انتظار یک مسافر ایرانی در فرودگاه استانبول

انتظار یک مسافر ایرانی در فرودگاه استانبول

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

انتظار یک ایرانی در فرودگاه استانبول

استانداری استانبول٬ انتظار یک شهروند ایرانی در فرودگاه «استانبول» را نه مشکل مالی بلکه ویزا عنوان کرد.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی
استانداری استانبول طی بیانیه‌ای اعلام کرد: خبر برخی رسانه‌ها در مورد یک شهروند ایرانی به نام «مریم بیات» مبنی بر اینکه وی از چهار روز پیش به دلیل 110 لیر در فرودگاه استانبول منتظر گذاشته شده٬ حقیقت ندارد و او به دلیل مشکل ویزا در فرودگاه مانده است.

براساس این بیانیه وی در تاریخ 17 ژوئیه با پرواز شماره «IR719» شرکت ایران ایر به ترکیه آمده اما به دلیل قانون «C-120»(نقض قانون معافیت ویزا و منع سفر پنج ساله به ترکیه) اجازه ورود به کشور را نیافته است.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است: «مسافر ذکر شده حق خود را برای معافیت نود روز از دست داده و بدون پرداخت جریمه آن کشور را ترک کرده است. بنابراین قانون منع پنج ساله برای ورود به کشور برای او اعمال شده است. این مسافر برای اینکه دوباره وارد کشور شود٬ باید از سفارت ترکیه در ایران ویزا دریافت می‌کرد.

بنابراین رویه استاندارد اعمال شده برای سایر مسافرانی که بدون ویزا وارد کشور می‌شوند، برای این مسافر نیز اعمال شده و برنامه ریزی شده بود که وی در تاریخ 18 ژوئیه با پرواز شماره «IR718» ایران ایر به کشورش باز گردد اما این پرواز لغو شد. وی برای روز 21 جولای از یک شرکت هواپیمای به نام «ماهان» بلیط تهیه کرده و طبق برنامه‌ریزی به کشورش باز خواهد گشت.»

منبع : خبرگزاری آنادولو

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.