ورود

امنیت بهداشتی در ترکیه برای گردشگران

امنیت بهداشتی در ترکیه برای گردشگران

امنیت بهداشتی در ترکیه، با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

 

امنیت بهداشتی در ترکیه

رئیس اتحادیه هتلداران ترکیه از تنظیم برنامه جدید برای تامین امنیت بهداشتی گردشگران داخلی و خارجی خبر داد.

 

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی، به دنبال کاهش سطح تمهیدات بهداشتی در راستای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) و همچنین پایان دوران قرنطینه در اکثر کشورهای جهان، بخش گردشگری ترکیه نیز آماده میزبانی از گردشگران مطابق پرتکل‌های بهداشتی شده است.

 

بر اساس آمار سازمان جهانی گردشگری «UNWTO»، ترکیه با میزبانی از ۵۲.۵ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۹ در جایگاه ششم پربازدیدترین کشور جهان قرار دارد. ترکیه ضمن حفظ این رتبه و ارتقای آن، اجرای برنامه «گواهینامه امنیت بهداشتی» را برای بخش گردشگری در نظر گرفته است.

 

این گواهینامه که شامل بازرسی ۱۵۰ مورد در ارتباط با نظافت و رعایت اصول بهداشتی هتل و رستوران‌ها است، به رهبری وزارت فرهنگ و گردشگری و با حمایت‌های وزارت‌های بهداشت، حمل و نقل، کشور و همچنین بخش‌های ذی‌ربط تنظیم شده، با استقبال بسیار بالایی مواجه شده است.

 

مبرا ارسین، رئیس اتحادیه هتل‌داران ترکیه در این زمینه به خبرنگار آناتولی گفت: رعایت پرتکل‌های بهداشتی یکی از اصلی ترین مواردی است که تمامی کسب‌وکارهای مرتبط باید آن را رعایت کنند. به همین دلیل گواهینامه بهداشتی مورد استقبال قرار گرفته است.

 

وی ادامه داد: برای اخذ این گواهینامه باید به ضوابطی که در چهار عنوان «امنیت بهداشتی مسافر»، «امنیت بهداشتی پرسنل»، «تدابیر بهداشتی در کسب‌وکار» و «تدابیر بهداشتی در وسایل نقلیه» اعلام شده است، رعایت شود.

منبع : خبرگزاری آنادولو

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.