ورود

ایمنــی در سفـر هــوایی ⭐️

ایمنــی در سفـر هــوایی ⭐️

منظور از ایمنی در پرواز چیست؟ با پین تاتی همراه شوید!

ایمنی در پرواز

در هنگام پروازهای خارجی در فرودگاه باید از بخش امنیتی یا بازرسی بدنی رد شوید ممکن است این قسمت از سفر کمی وقت‌گیرباشد اما باید برای امنیت پرواز آن را تحمل کنید. از طرف دیگر پس از ردشدن از این مرحله وارد کابین می‌شوید و در آنجا نیز دقت به برخی نکات ایمنی و اطمینان از آن‌ها موجب آرامش خاطر شما در طی پرواز خواهد شد. در ادامه به نکات ساده‌ای می‌پردازیم که در عین پیش‌ پاافتادگی و تکراری بودن، ممکن است برای بسیاری در طول پرواز سوال یا نگرانی ایجاد کند و می‌توان با آگاهی از این موارد سفری توام با آرامش داشته‌باشیم.

درباره مسائل امنیتی شوخی نکنید

هیچ کس شوخی کردن درباره این مسائل را ممنوع نکرده است اما اگر به شوخی هم در این‌باره حرفی بزنید، ماموران حرف شما را جدی می‌گیرند و حتی ممکن است دستگیرتان کنند درست مثل همان اتفاقی که در سال۲۰۱۳ در فرودگاه میامی افتاد. در آن زمان فردی به شوخی گفته بود دوستش بمب دارد و همین باعث شد که دستگیر شود.

ایمنی در سفر هوایی

صندلی را در حالت صحیح نگه‌دارید

هنگام بلند شدن و نشستن هواپیما، امکان فرود اضطراری بیشتر است؛ به همین دلیل در این حالت از مسافران خواسته‌می‌شود تا پشتی صندلی‌شان را به حالت عمودی بـرگردانند که در اصطلاح فنی به آن Brace Position می‌گویند.   در این شرایط اگر هواپیما مجبور به فرود اضطراری شود، با عمودی بودن پشتی صندلی، کمترین فشار و آسیب به بدن مسافر واردمی‌شود. ضمنا مسافر هنگام فرود اضطراری باید روی زانوهایش خم‌شود و دست‌ها را دور زانو حلقه‌کند. اگر یک نفر از مسافران پشتی صندلی‌اش را عمودی نکرده‌باشد و به حالت خوابیده‌باشد، فضایی برای مسافر پشت‌سری باقی نمی‌ماند تا این نکات را رعایت کند. بنابراین یادتان باشد رعایت نکات ایمنی هم به نفع خودتان است و هم به نفع دیگران.

ایمنی در سفر هوایی

لوازم الکترونیــکی خود را هنـــگام پــــرواز خــاموش ‌کنید

درست وقتـی درِ هــواپیما بــرای پرواز بسته‌می‌شود، تمام تلفن‌های مـوبایل و لــوازم الکترونیــک باید خاموش‌بـاشنـد.

دلیلش استفاده‌ روزافزون از سیستم‌های fly by wire است که سیـم‌های بـرق، جای لـــوله‌های هیدرولیــــک و اتصالات مکانیکی را گرفته‌اند.
این سیم‌ها می‌توانند با دریافت امواج رادیویی و مغناطیسی دچار اختلال شوند.

ایمنی در سفر هوایی

از تکان‌های هواپیما نترسید

در بسیــــاری از پروازها پیش می‌آیـــد که حیــــن پرواز با تکان‌های شـــدید مواجه می‌شویم. این لرزش‌ها و تکان‌ها گاهی باعث نگرانی مسافران می‌شود اما درواقع جای نگرانی ندارد. در سراسر دنیا هواپیما هنگام عبور از چاله‌های هوایی تکان‌های شدیدی می‌خورند. چاله‌ هوایی یک اصطلاح عامیانه برای یک حالت خاص ترمودینامیکی در هوا است. کاهش یا افزایش ناگهانی دما باعث حرکت لایه‌های هوا و موجب ایجاد ستونی از هوا می‌شود که در حال بالا رفتن است. در این صورت اگر هواپیمایی وارد این شرایط شود همراه این ستون هوا به بالا کشیده‌می‌شود و بعد از عبور از این مقطع دوباره به ارتفاع اولیه برمی‌گردد. گاهی هم بر اثر برخورد با جریان‌های باد مخالف در هواپیما تکان‌های شدید احساس‌می‌شود. در هر حال در سیستم ایمنی و بدنه‌ هواپیماهای امروزی تمام این مـوارد پیش‌بینی شـده است و ایـن تکان‌ها جای نگرانی ندارند.

ایمنی در سفر هوایی
5/5 - (2 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.