ورود

باریش آردوچ بازیگر نقش‌های کمدی

باریش آردوچ بازیگر نقش‌های کمدی

باریش آردوچ بازیگر نقش‌های کمدی

باریش آردوچ به همراه بیوگرافی. با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

باریش آردوچ
Barış Arduç

شاید بتوان گفت آقای باریش اردوچ در ایران با بازی در سریال کمدی رمانتیک عشق اجاره‌ای معروف شد و کلی طرفدار پیدا کرد.

او متولد سال ۱۹۸۷ در کشور سوییس و فرزند دوم خانواده است، یک برادر بزرگتر و یک برادر کوچکتر از خودش دارد. زمانی که باریش ۸ ساله بود همراه با خانواده‌اش برای همیشه به ترکیه بازگشتند و در شهر ساکاریا ساکن شدند. آن‌ها بعد از زلزله سال ۱۹۹۹ مجبور به ترک شهر و مهاجرت به شهر بولو شدند اما در نهایت باریش دوره دبیرستانش را در استانبول به پایان رساند.

فعالیت های او قبل از بازیگری

او با وجود قبولی در دانشگاه کایسری در رشته تربیت بدنی نتوانست خود را با این رشته وفق دهد و مجدداً به استانبول برگشت. با این وجود او به مدت ۸ سال با عنوان غریق نجات در فدراسیون شنای ترکیه فعالیت داشت.

آشنایی او با یکی از بازیگران موفق تئاتر ترکیه خانم آیلا آلگان، او را وارد دنیای بازیگری کرد. باریش در مدرسه اکول درام، دوره‌های بازیگری را گذراند و سپس با شرکت در آکادمی سادری آلیشیک، توانست خود را به عنوان یکی از بازیگران مطرح ترکیه به صورت حرفه‌ای معرفی کند.

ورود باریش آردوچ به دنیای بازیگری

ورود او به دنیای سینما و تلویزیون در سال ۲۰۱۱ با سریالی به سفارش شبکه تی آر تی ترکیه رقم خورد. پس از آن در سریال‌های متعددی به ایفای نقش پرداخت، مانند: گوش کن عزیزم سال ۲۰۱۱، هفت خلافکار سال ۲۰۱1، قصرنشین‌های امروزی سال  ۲۰۱۳و۲۰۱۴، برای من غصه نخور سال ۲۰۱۵ و برای خانواده‌ام سال ۲۰۱۵.

آغاز شهرت

اما باریش مهمترین قدم در حرفه بازیگری‌اش را با بازی در سریال عشق اجاره ای برداشت که باعث به شهرت رسیدن او شد. این سریال که در سال ۲۰۱۵ آغاز شد؛ با چند فصل ادامه پیدا کرد و همیشه در صدر جدول امتیاز بینندگان قرار داشت. او بعد از پایان یافتن سریال عشق اجاره‌ای، در سریال‌هایی مثل کلاغ سیاه و گودال نیز به ایفای نقش پرداخته است.

در ادامه مطلب جزییات فعالیت‌های هنری و همچنین فعالیت‌های دیگر باریش را خواهید دید

باریش در ابتدا در سال ۲۰۱۱ در سه سریال نقش‌هایی را به عهده گرفت به نام: خانم کوچک، گوش کن عزیزم و هفت خلافکار و  در سال ۲۰۱۳ از قسمت پنجم وارد سریال قصرنشین‌های امروزی شد و در شخصیت پسری که تنها وارث ثروت خانوادگی بود به مدت ۲ فصل تجربه بازیگری جدیدی به دست آورد.

اما نقش آفرینی او در سریال برای من غصه نخور در سال 2015 بود که او را به شخصیت محبوبی تبدیل کرد. باریش در این سریال فقط در یک قسمت بازی کرد و در تمامی قسمت‌های بعدی داستان، با فلاش بک به گذشته در سریال حضور داشت.

او که نقش جوانی را به عهده داشت که در حسرت بازی در تیم فوتبال ترابزون بود به حدی مورد توجه بینندگان قرار گرفت که باعث شد در قسمتی که شخصیت او در سریال فوت می‌کند؛ طرفداران تیم ترابزون در استادیوم برایش بنرهای یادبودی برپا کنند.

اولین فعالیت های او در زمینه فیلم و سریال

اولین کار سینمایی او در سال ۲۰۱۴ فیلمی به نام (فقط تو بود) که در نقش پسری به نام امین حضور داشت. پس از آن باریش در فیلم سینمایی کمدی عاشقانه دلیحا نقش اول مرد را به عهده گرفت و در کنار بازیگر پرطرفدار گوپسه اوزای توانست موفقیت خوبی بدست اورد.

اولین تجربه نقش اول باریش آردوچ در زمینه سریال‌های تلویزیونی نیز در سال ۲۰۱۵ در سریال برای خانواده‌ام بود که متاسفانه به علت کم بودن امتیازهای کافی از طرف بینندگانش در قسمت چهارم به پایان رسید.

باریش با شروع سریال عشق اجاره ای از سال ۲۰۱۵ به شهرت کنونی‌اش رسید و در کنار بازیگر الچین سانگو توانست به بهترین شکل بیننده‌های سریال را در طول زمان پخش حفظ کند. این سریال علاوه بر تلویزیون ترکیه در کشورهای خاورمیانه نیز بسیار پر طرفدار شد و شهرت این زوج را به سرتاسر دنیا رساند.

فعالیت های غیر از هنرپیشگی او

  • در سال ۲۰۱۵ باریش با قراردادی که با برند چرم دریمود امضا کرد چهره تبلیغاتی این برند شد، و در کنار یکی از موفق‌ترین کارگردان‌های بین‌المللی ترکیه نیهات اوداباشی ویدیوی تبلیغاتی این برند را تولید کردند.
  • در سال ۲۰۱۹ سریال کلاغ سیاه با بازی باریش آردوچ در نقش اول، از سریال‌های موفق ترکیه شد. پس از آن به صورت بازیگر مهمان در سریال پرطرفدار گودال نیز ایفای نقش کرد.

باریش علاوه بر حرفه بازیگری با شرکت در پروژه‌های انسان دوستانه و دعوت به صلح همیشه مورد تمجید طرفداران خود قرار گرفته است. او یکی از فعالان انجمن (دنیایی بدون سرطان) است و در چالش حمایت از بیماران خاص، با قایقرانی در تنگه بسفر به صورت نمادین الگوی مقاومت و همراهی با آنها شد.

  • باریش با عکاسی ویژه در کنار حیوانات بی سرپناه خیابانی تقویمی را به چاپ رساند و تمامی حقوق و مزایای این اثر را وقف حمایت از حیوانات نمود.
  • این چهره محبوب و موفق در ادامه فعالیت‌هایش، تبلیغات برندهایی مثل کوکاکولای ترکیه، بانک گارانتی و برند نایکی را نیز در پرونده کاری خود ثبت کرده است.
  • باریش آردوچ بعد از ۶ سال رابطه عاشقانه با گوپسه اوزای، دور از چشم رسانه‌ها در تابستان سال ۲۰۲۰ ازدواج کرد.

در سال‌های بازیگری‌اش در فستیوال‌ها و جشنواره‌های فراوانی موفق به دریافت جوایزی شده که در جدول زیر می‌بینیم:

2015

چهارمین جشنواره جایزه های کریستال نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد
چهل و دومین فستیوال پروانه طلایی بهترین زوج بازیگر – الچین سانگو
6. İTÜ جایزه های فضای مجازی بهترین بازیگر مرد دنیای مجازی

2016

جایزه elele بهترین الگوی هنری
چهاردهمین جشنواره  ستاره  سال  دانشگاه تکنیک بهترین بازیگر تلویزیونی
بیست و سومین برنامه ی ITU   نامزد ریافت جایزهموفق ترین بازیگر تلویزیونی سال
دومین جشنواره  جوانان  بهترین بازیگر مرد  – بهترین تبلیغ  دریمود
KTU بهترین جوایز رسانه ای نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد
پنجمین همایش دانشگاه گلیشیم ترکیه  بهترین بازیگر مرد
چهارمین دوره  جوایز دانشگاه های استانبول  بهترین بازیگر مرد
یازدهمین دوره  جوایز هنری وفضای مجازی بهترین زوج بازیگر – الچین سانگو
پنجمین دوره جوایز دانشگاه اژه  بهترین بازیگر تلویزیونی
سومین دوره جوایز نخل ترکیه نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر تلویزیونی
اولین جشنواره  مدیا دانشگاه‌های استانبول نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر تلویزیونی
دوازدهمین دوره  جوایز جوانان استانبول استعداد جدید دنیای هنر
بیست و دومین دوره ی جوایز خبری بهترین بازیگر درام و کمدی
جوایز برنامه های تلویزیونی بهترین بازیگر تلویزیونی
چهل و سومین دوره  فستیوال پروانه طلایی نامزد بهترین بازیگر مرد  – بهترین زوج هنری با الچین سانگو
هفتمین جوایز رسانه ای بهترین بازیگرمرد

2017

جشنواره  بهترین های مدیترانه بهترین بازیگرمرد
مرد سال ترکیه بهترین بازیگر تلویزیونی
اولین همایش کودکان ترکیه پر بحث ترین هنرمند سال
چهل و چهارمین جشنواره  پروانه ی طلایی  بهترین بازیگر تلویزیونی
نامزد بهترین بازیگر کمدی  – بهترین زوج هنری با الچین سانگو

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *