ورود

ترکیه برای بازگرداندن یک شهروند کرونایی از سوئد آمبولانس هوایی اعزام کرد

ترکیه برای بازگرداندن یک شهروند کرونایی از سوئد آمبولانس هوایی اعزام کرد

بازگرداندن یک شهروند کرونایی از سوئد. با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

بازگرداندن یک شهروند کرونایی از سوئد

ترکیه برای بازگرداندن یکی از شهروندان خود که در سوئد به ویروس کرونا مبتلا شده است، آمبولانس هوایی به این کشور اعزام کرد

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آنادولو، فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه در توئیتر نوشت: ساعت 6 صبح امروز یک فروند آمبولانس هوایی برای انتقال یکی از هموطنان مقیم سوئد که به ویروس کرونا مبتلا شده است، به این کشور فرستادیم.

وی افزود: «لیلای عزیز، صدایت را شنیدیم. تمام مردم ترکیه از اینکه در غربت دچار چنین وضعیتی شدید ناراحت هستند. بیمارستان‌ها و پزشکان کشورمان آماده پذیرش و درمان پدرت هستند».

لیلا و سمیرا، دختران امرالله گولوشکن که در سوئد به ویروس کرونا مبتلا شده و توسط یک فروند آمبولانس هوایی دولت ترکیه به کشورش انتقال یافته است در شبکه‌های اجتماعی از مقامات آنکارا تشکر کردند.

لیلا گولوشکن در پاسخ نوشت: «مطمئن بودم که دولت ترکیه به یاری ما خواهد شتافت. از وزیر محترم بهداشت آقای فخرالدین کوجا تشکر می‌کنم. خوشا به حال کسی که می‌گوید من تُرکم».

سمیرا، دیگر دختر امرالله نیز با انتشار پیامی از دکتر فخرالدین کوجا و رجب طیب اردوغان، وزیر بهداشت و رئیس جمهور ترکیه تشکر کرده است.

گفتنی است دختر جوانی به‌نام لیلا گولوشکن، با انتشار ویدئویی ضمن انتقاد از مقامات سوئد بابت عدم رسیدگی به پدر 47 ساله‌اش که به کرونا مبتلا شده است خواستار کمک دولت ترکیه به وضعیت او شده بود.

پس از انتشار این ویدئو در شبکه‌های اجتماعی، وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد که برای انتقال این پدر مبتلا به ویروس کرونا و چهار فرزندش به ترکیه در اسرع وقت یک فروند آمبولانس هوایی به سوئد اعزام خواهند کرد.

منبع : TRT فارسی

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.