ورود

با رعایت شرایط ویژه، مساجد ترکیه بازگشایی می‌شوند

با رعایت شرایط ویژه، مساجد ترکیه بازگشایی می‌شوند

با رعایت شرایط ویژه، مساجد ترکیه بازگشایی می‌شوند

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

وزارت کشور ترکیه ضمن ابلاغ بخشنامه بازگشایی مساجد و نمازخانه‌ها به ۸۱ استانداری کشور، بر لزوم رعایت مقررات در اقامه نماز جماعت تاکید کرد.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت کشور ترکیه بخشنامه بازگشایی مساجد و نمازخانه‌ها را به ۸۱ استانداری کشور ابلاغ و تاکید کرد: “از روز جمعه ۲۹ می ۲۰۲۰ در مساجد نماز ظهر، عصر و نماز جمعه اقامه خواهد شد.

نماز جمعه در داخل مساجد اقامه نخواهد شد. استفاده از ماسک برای نمازگزاران هنگام اقامه نماز جماعت اجباری است. اجازه استفاده از تسبیح، رحل و پاشنه‌کش که احتمال شیوع کرونا را افزایش می‌دهد، داده نخواهد شد”.

در این بخشنامه آمده است: “مقبره‌های سرپوشیده داخل مساجد به روی بازدیدکنندگان باز نمی‌شود و برای حفظ فاصله، دور آن‌ها حصار یک متری کشیده می‌شود تا از تماس با سطوح بیرونی مقبره جلوگیری شود”.

این وزارت‌خانه همچنین تاکید کرد: “نمازجمعه می‌تواند در مساجد دارای حیاط و فضای باز کافی که توسط فرمانداری‌ها، استانداری‌ها و مفتی‌های استانی/منطقه‌ای‌تعیین می‌شود، اقامه شود.

متن خطبه‌ها نیز توسط سازمان امور دینی ارسال و بدون هیچ دخل و تصرفی خوانده و نمازها نیز حتی‌المقدور کوتاه و سریع اقامه خواهند شد”.

گفتنی است رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی پس از نشست کابینه دولت در ۱۸ می، با تاکید بر اینکه مبارزه موفقیت آمیز با پاندمی کووید-۱۹ در کشور ادامه دارد، اظهار داشت: “محدودیت‌های وضع شده به خاطر کرونا را به تدریج لغو و محدودیت سفر بین شهری به ۱۵ استان کشور برای مدت پانزده روز دیگر تمدید می‌شود. سال تحصیلی جدید نیز ماه سپتامبر آغاز خواهد شد. مساجد کشور نیز از ۲۹ می با اقامه نماز جمعه و متناسب با شرایط لازم بازگشایی می‌شوند”.

منبع : خبرگزاری آنادولو

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *