ورود

بیانات مهم اردوغان درباره روند مرحله به مرحله عادی سازی زندگی در ترکیه

بیانات مهم اردوغان درباره روند مرحله به مرحله عادی سازی زندگی در ترکیه

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

بیانات مهم اردوغان

رجب طیب اردوغان از تامین زمینه بازگشت به زندگی عادی به طور مرحله به مرحله خبر داد

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آنادولو، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه با اشاره به اینکه نقطه عطف مهمی در شیوع ویروس جدید کرونا (کووید – 19) که ترکیه را نیز همانند کل جهان تحت تاثیر قرار داده ایجاد شده گفت:”تعداد بهبودیافتگان به طور فزاینده ای در حال افزایش است. دیگر تعداد موارد جدید بیماری را با ارقام هزار نفر اعلام می‌کنیم. ”

رجب طیب اردوغان طی سخنانی در پی نشست کابینه که از طریق ویدئو کنفرانس در آن شرکت کرده بود، اعلام کرد که در پی تدابیر اتخاذ شده در راستای مبارزه با شیوع ویروس جدید کرونا که از یک ماه و نیم پیش آغاز شده است، زمینه بازگشت به زندگی عادی مرحله به مرحله تامین خواهد شد گفت: ” به حالت عادی بازخواهیم گشت ولی این یک حالت عادی جدید خواهد بود. محدودیت‌ها کاهش یافته ولی ادامه خواهد داشت.”

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه روند عادی سازی در طول سه ماه آینده گسترش خواهد یافت اظهار داشت، در این چارچوب به افراد بالای 65 سال در آخر هفته و به افراد زیر 20 سال (0-14 سال) در تاریخ 13 می و (15-20 سال) در تاریخ 15 می، به مدت 4 ساعت، به هر کدام اجازه تردد در خارج از منزل داده خواهد شد.

اردوغان سپس نیز با اعلام اینکه مکان‌های تجاری و بخش خدماتی از هفته آینده آغاز به کار خواهند کرد، از آغاز امور ترخیص سربازان از پایان همین ماه نیز خبر داد.

رئیس جمهوری با اعلام تاریخ امتحانات سازمان های آموزشی و اشاره به اینکه امکان ایجاد تغییر در این تاریخ ها بر اساس تحولات ایجاد شده وجود دارد، هشدار داد:”در صورتی که قوانین رعایت نشوند، می‌توانیم تدابیر شدیدتری اتخاذ کنیم.”

منبع : TRT فارسی

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!