ورود

ترس از پرواز، پریدن بی هراس! ❤️

ترس از پرواز، پریدن بی هراس! ❤️

ترس از پرواز را چگونه مدیریت کنیم؟!!

ترس از پرواز

مسافرت با هواپیما بسیار هیجان‌انگیز و لذت‌بخش است، اما برای برخی از مسافران اتفاقا امری ترسناک و دلهره‌آور است؛ زیرا بروز برخی سوانح و حوادث سبب شده است که این افراد دچار ترس از پرواز باشند و در طول سفرهای هوایی دچار استرس شوند. این افراد اصولا به دلیل ترس فراوان از سفرهای هوایی اجتناب می‌کنند و از وسایل حمل و نقل زمینی و حتی دریایی برای مسافرت استفاده می‌کنند. اگر شما نیز مانند این دسته از افراد هستید یا فوبیای پرواز دارید و می‌پندارید هر سفر هوایی، آخرین سفر شما خواهدبود، لازم است با رعایت روش‌هایی که پیشنهاد می‌کنیم، ترس از پرواز را کناربگذارید؛ ضمن اینکه باید بدانید که آمارها نشان داده‌است که پرواز در مقایسه با گونه‌های دیگر سفر، امنیت بیشتری دارد.

 

از تلاطم هواپیما نترسید

معمولا تغییرات آب و هوایی و چاله‌های هوایی تلاطم هواپیما را در حین پرواز افزایش خواهندداد و این تلاطم ممکن‌است حتی در شرایط آسمان صاف نیز پیش‌آید. این تلاطم تنها یک ناسازگاری جوی بوده و اصلا خطری به دنبال ندارد و این شرایط دقیقا مانند دست‌اندازهایی است که هنگام رانندگی با آن برخورد می‌کنیم؛ پس بدانید جای هیچگونه نگرانی نیست. در حقیقت در طول آشفتگی و تلاطم یا با تغییر جهت، آسیبی به بال‌ها یا موتور هواپیما وارد‌نمی‌شود و حتی برخی از هواپیما‌ها تا 90 درجه نیز تغییر جهت می‌دهند. پس با هر تکان یا حرکت غیر‌معمول وحشت نکنید.

ترس از پرواز

به خطرات سفرهای زمینی فکرکنید

همانطور که می‌دانید خطر تصادف با خودرو بسیار بالاتر از هواپیما است و به طور معمول اتومبیل‌ها سالانه جان هزاران نفر را در سراسر جهان می‌گیرند.
این در حالی است که به هیچ عنوان خطوط هوایی چنین تلفاتی را حتی تصورنمی‌کنند.
دانستن این موضوع یک بار روانی مثبت در شما ایجادمی‌کند و کمک‌می‌کند راحت‌تر بر ترس خود غلبه کنید.

حواس خود را پرت کنید

در طول پرواز هر چقدر کمتر نگران خطرات باشید و به هر صدایی واکنش نشان ندهید و کمتر به حرکات مهمانداران هواپیما توجه کنید، برای غلبه بر ترس و هراستان بهترخواهدبود. برای فراموش کردن ترس از پرواز بهتراست که حواس خود را پرت کنید و برای این کار می‌توانید خود را سرگرم بازی کنید، فیلم ببینید یا به آهنگ دلخواه خود گوش کنید تا به این روش در طول پرواز متوجه گذر زمان نشوید.

ترس از پرواز

تمرینات آرام بخش انجام‌دهید

حتی اگر از پرواز با هواپیما نمی‌ترسید وجود صندلی‌های کوچک و فضای بسیار محدود برای پاها تا حدودی برای مسافران استرس ایجادمی‌کند. بنابراین در این شرایط تمرینات مدیتیشن و آرام سازی کمک بسیار خوبی برای مسافران به همراه دارد. با جستجو در گوگل یا نرم افزار ( App store) می‌توانید این تمرینات را ببینید و دانلود کنید. سعی کنید زمانی که نشانه کمربند ایمنی خاموش است پاها و سایر اعضای بدن را بکشید و نرمش کنید و گاه گاهی در طول پرواز قدم بزنید.

از ترس خود حرف بزنید

گاهی اوقات در میان گذاشتن ماجرای ترس از پرواز به مسافر کناری و کارکنان هواپیما می‌تواند در رسیدن به آرامش کمک کند. بهتراست شرایط را برایشان توضیح دهید، شاید بخواهید در این اوضاع تنها بنشینید، شاید بهتر است مهماندار گاهی نفس عمیق کشیدن را یادآوری کند، یا شاید بخواهید درباره ترس از پرواز و احساسات خود با مهماندار صحبت کنید.
مهمانداران پرواز در حمایت از مسافران مضطرب و آشفته تجربه زیادی دارند.

ترس از پرواز

با ترس مواجه شوید

جلسات آموزشی و درمانی می‌تواند به گردشگران کمک کند تا مشکل اضطراب یا ترس نابهنجار از بودن در هواپیما را با کمک‌های تخصصی حل‌کنند. بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی تلاش می‌کنند تا از مسافران در مقابله با ترس از پرواز حمایت‌کنند و خدمات مواجهه درمانی ( exposure therapy) را به مسافران ارائه می‌دهند.
در این نوع درمان، مسافران در کلاس‌هایی شرکت می‌کنند که شامل اطلاعات اتاق خلبان و نیز یک پرواز واقعی است.
گاهی مواجهه شدن با ترس در شرایط واقعی می‌تواند بهترین درمان باشد

5/5 - (2 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.