ورود

تشخیص کرونا با گوشی پزشکی هوشمند طراحی شده در ترکیه

تشخیص کرونا با گوشی پزشکی هوشمند طراحی شده در ترکیه

تشخیص کرونا با گوشی پزشکی هوشمند طراحی شده در ترکیه

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

تشخیص کرونا با گوشی هوشمند ترکیه

گروه مهندسی الکتریک-الکترونیک دانشگاه بغازایچی ترکیه گوشی پزشکی هوشمندی طراحی کرد که از طریق آنالیز صدای سرفه امکان تشخیص بیماری کرونا را فراهم می‌کند.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی:

پروفسور یاسمین پالاندوز کاهیا، عضو هیئت علمی گروه مهندسی الکتریک-الکترونیک دانشگاه بغازایچی گوشی پزشکی (استتوسکوپ) هوشمندی که با استفاده از هوش مصنوعی توانایی آنالیز صدا را دارد، طراحی کرد.

وی در این رابطه به خبرنگار «آناتولی» گفت:
حدود 30 سال است روی پروژه گوشی هوشمند مصنوعی کار می‌کنم که بتواند با آنالیز صدای سرفه، بیماری را تشخیص داده و نیازی به عکس‌برداری نباشد.

وی افزود: این استتوسکوپ هوشمند صدا را با استفاده از فناوری هوش مصنوعی تجزیه و تحلیل می کند و نتایج آن را بوسیله اپلیکیشنی که برای گوشی‌های هوشمند طراحی شده ، با کاربر به اشتراک گذاشته و به پزشک منتقل می کند.

پروفسور پالاندوز کاهیا در ادامه گفت: گروه طراحی برای استفاده از این گوشی پزشکی هوشمند که در تشخیص بیماری‌های ذات الریه و آسم مورد استفاده قرار می‌گیرد، سایت اینترنتی (covid19oksuruktesti.org) را به منظور گردآوری اطلاعات مربوط به تشخیص بیماری کووید-19 راه اندازی کردند. به این ترتیب با وارد کردن صداهای سرفه به این اپلیکشین امکان تشخیص کرونا نیز میسر خواهد شد.

این استاد دانشگاه بغازایچی تصریح کرد:
روند ثبت اختراع استتوسکوپ هوشمند در آینده نزدیک در ترکیه، آمریکا و 24 کشور اروپایی انجام خواهد شد.

منبع : خبرگزاری آنادولو

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *