ورود

تشخیص کرونا با گوشی پزشکی هوشمند طراحی شده در ترکیه

تشخیص کرونا با گوشی پزشکی هوشمند طراحی شده در ترکیه

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

گروه مهندسی الکتریک-الکترونیک دانشگاه بغازایچی ترکیه گوشی پزشکی هوشمندی طراحی کرد که از طریق آنالیز صدای سرفه امکان تشخیص بیماری کرونا را فراهم می‌کند.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی:

پروفسور یاسمین پالاندوز کاهیا، عضو هیئت علمی گروه مهندسی الکتریک-الکترونیک دانشگاه بغازایچی گوشی پزشکی (استتوسکوپ) هوشمندی که با استفاده از هوش مصنوعی توانایی آنالیز صدا را دارد، طراحی کرد.

وی در این رابطه به خبرنگار «آناتولی» گفت:
حدود 30 سال است روی پروژه گوشی هوشمند مصنوعی کار می‌کنم که بتواند با آنالیز صدای سرفه، بیماری را تشخیص داده و نیازی به عکس‌برداری نباشد.

وی افزود: این استتوسکوپ هوشمند صدا را با استفاده از فناوری هوش مصنوعی تجزیه و تحلیل می کند و نتایج آن را بوسیله اپلیکیشنی که برای گوشی‌های هوشمند طراحی شده ، با کاربر به اشتراک گذاشته و به پزشک منتقل می کند.

پروفسور پالاندوز کاهیا در ادامه گفت: گروه طراحی برای استفاده از این گوشی پزشکی هوشمند که در تشخیص بیماری‌های ذات الریه و آسم مورد استفاده قرار می‌گیرد، سایت اینترنتی (covid19oksuruktesti.org) را به منظور گردآوری اطلاعات مربوط به تشخیص بیماری کووید-19 راه اندازی کردند. به این ترتیب با وارد کردن صداهای سرفه به این اپلیکشین امکان تشخیص کرونا نیز میسر خواهد شد.

این استاد دانشگاه بغازایچی تصریح کرد:
روند ثبت اختراع استتوسکوپ هوشمند در آینده نزدیک در ترکیه، آمریکا و 24 کشور اروپایی انجام خواهد شد.

منبع : خبرگزاری آنادولو

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *