ورود

کشورهای شورای ترک از موفقیت ترکیه در مقابله با کرونا تمجید کردند

کشورهای شورای ترک از موفقیت ترکیه در مقابله با کرونا تمجید کردند

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

هیئت علمی کشورهای شورای ترک از عملکرد موفق ترکیه در مقابله با پاندمی کرونا و پژوهش‌ها در راستای ساخت واکسن این بیماری تمجید کرد.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی،

اعضای هیئت علمی کشورهای شورای ترک (ترکیه، آذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان و ترکمنستان) در کارگاه طراحی واکسن در شهرستان اورلای استان ازمیر گرد هم آمده و از عملکرد موفق ترکیه در مقابله با پاندمی کرونا و پژوهش‌ها در راستای ساخت واکسن این بیماری تمجید کردند.

دکتر عثمان علی ماسالیف، مدیر روابط بین الملل وزارت بهداشت قرقیزستان در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت:
“ترکیه با تشکیل این کارگاه طراحی واکسن باید الگویی برای جهان باشد. ترکیه در 15 سال گذشته سرمایه گذاری‌های بزرگی در عرصه بهداشت و درمان انجام داده و به همین دلیل در مقابله با پاندمی کرونا عملکرد بسیار موفقی داشت”.

وی افزود:
“ترکیه علاوه بر اینکه عملکرد بسیار موفقی در مقابله با کرونا و انجام غربالگری داشت به کشورهای دیگر نیز در این زمینه کمک کرده و به قرقیزستان و بسیاری از کشورهای دیگر لوازم پزشکی و بهداشتی ارسال کرد”.

پروفسور آنار تورموتاوبتووا، نماینده وزارت بهداشت قزاقستان نیز گفت:
“همکاری دانشمندان ترک در زمینه ساخت واکسن کرونا بسیار حائز اهمیت و در زمینه ساخت واکسن و روش‌های درمانی این بیماری بسیار موفق بوده‌اند”.

او با بیان اینکه ترکیه به بسیاری از کشورهای جهان در ایام پاندمی کرونا کمک کرده‌است، اظهار داشت:
“امیدوارم هرچه سریعتر واکسن کرونا کشف شود و دنیا از این ویروس نجات یابد”.

پروفسور عادل الله‌وردی‌اف، رئیس مؤسسه تحقیقات و علوم پزشکی جمهوری آذربایجان نیز اظهار داشت: “ترکیه همیشه کشور الگوی ما بوده و در زمینه مقابله با کرونا نیز بسیار موفق عمل کرد. من معتقدم که واکسن کرونا را نیز کشف و تولید خواهد کرد”.

دکتر آکمال سیدیف، نماینده وزارت بهداشت ازبکستان نیز تاکید کرد: “ترکیه همیشه در کنار ما بود و ازبکستان را در مقابله با ویروس کرونا تنها نگذاشت”.

منبع : خبرگزاری آنادولو

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.