ورود

از بهترین موزه های ترکیه رایگان دیدن کنید

از بهترین موزه های ترکیه رایگان دیدن کنید

تور مجازی موزه ترکیه ، با پین تاتی همراه شوید! آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی

تور مجازی موزه ترکیه

از درون منزلتان از معروف ترین موزه های ترکیه دیدن کنید

اخیراً همه مجبور شده‌اند زمان بیشتری را در خانه و جلوی صفحه کامپیوتر بگذرانند. با این حال، می‌توان زمان صرف شده در دنیای مجازی را به زمانی کاملا سودمند تبدیل کرد.

امروزه پیشرفت دنیای دیجیتال باعث شده که امکانات بی‌شماری از کنسرت‌های آنلاین گرفته تا برنامه‌های آموزشی و ورزشی، کارگاه‌های کاربردی تا نمایش رایگان فیلم به راحتی در دسترس شما قرار بگیرد.

یکی از مؤسساتی که از دانش و تخصص خود برای مشارکت در این زمینه به خوبی استفاده می کند، وزارت فرهنگ و گردشگری جمهوری ترکیه است. این وزارتخانه تور مجازی موزه های ترکیه که تحت مدیریت خود هستند، ارائه می دهد.

دوستداران تاریخ و هنر می‌توانند در تالارهای موزه‌های دیجیتالی،این  تور های مجازی 360 درجه را امتحان کنند و تمام اشیای به نمایش گذاشته شده در موزه را ببینند.

سایت: https://sanalmuze.gov.tr/

تور مجازی موزه ترکیه

چندتا از موزه‌ هایی که می‌توانید به طور مجازی و رایگان از آن‌ها دیدن کنید:

سایت باستان شناسی گوبکلی تپه Göbeklitepe

گوبکلی‌تپه با تاریخ 12000 ساله خود، تاریخ بشر را بازگو می‌کند و به عنوان قدیمی ترین مرکز تمدن بشری در جهان که تا کنون کشف شده؛ شناخته می شود.

گوبکلی‌تپه که در استان اورفا در جنوب شرقی ترکیه واقع شده است، با معماری شگفت‌انگیز خود به عنوان میراث جهانی یونسکو در سال 2018 ثبت شد. Göbeklitepe بسیاری از آنچه را که در مورد عصر نوسنگی می‌دانیم و انبوهی از اطلاعاتی در مورد تاریخ بشریت را به خوبی ارائه می‌کند.

جالب‌ترین یافته‌ها در این منطقه:

شامل ستون‌های یادبود T شکل است که ارتفاع آن‌ها به 6 متر و وزن آن تا 40 تن می‌رسد.

بسیاری از ستون‌ها دارای نمادهای انسانی، حیوانی یا انتزاعی هستند و همچنین قدیمی‌ترین معبدی که تا به حال در تاریخ بشریت کشف شده نیز همین‌جاست.

تور مجازی موزه Göbeklitepe پنجره‌ای بی‌نظیر به زمان را برای کسانی که قبلاً به این منطقه سفر نکرده‌اند؛ باز می‌کند. می‌توانید در حالی که در خانه نشسته‌اید تمام این منطقه را بدون زحمت کاوش کنید.

تور مجازی موزه ترکیه

موزه تمدن‌های آناتولی ترکیه Anatolian Civilizations Museum

موزه تمدن‌های آناتولی در پایتخت ترکیه، آنکارا واقع شده و از دو ساختمان تاریخی تشکیل شده است؛ که آثار منحصر به فردی که در منطقه آناتولی از دوران پارینه سنگی کشف شده را در خود جای داده است.

این موزه که در سال 1997 به عنوان “موزه سال” دنیا انتخاب شده و با مجموعه‌های منحصر به فرد خود در میان برترین موزه‌های جهان قرار دارد. در تور مجازی این موزه عصر پارینه سنگی، عصر کالکولیتیک، عصر برنز اولیه، مستعمرات تجاری آشوری، امپراتوری هیتی، پادشاهی فریگیان، پادشاهی هیتی و اورارتو را می توانید تجربه کنید.

تور مجازی موزه ترکیه

موزه گازی سامسون Samsun Gazi Museum

ساختمان این موزه در سال 1902 توسط ژان یونیس مانتیکا به عنوان هتلی در شهر سامسون در خط ساحلی دریای سیاه ساخته شد.

این ساختمان به این دلیل نامگذاری شده است که مصطفی کمال آتاتورک زمانی که در سال 1919 به سامسون آمد، در اینجا اقامت داشت و سپس در 12 ژوئن 1926 توسط مردم سامسون به مصطفی کمال آتاتورک هدیه داده شد.

سالن فوقانی موزه دارای 191 قطعه تاریخی است همچنین شامل نمایشگاهی از مجسمه‌های مومی  آتاتورک و 18 نفر از همراهانش است که در 19 مه 1919 همراه با او پا به سامسون گذاشتند.

تور مجازی موزه ترکیه

موزه افسوس ازمیر İzmir Ephesus Museum

یکی از مهم‌ترین موزه‌های ترکیه با فعالیت‌های فرهنگی بی‌شمار و ظرفیت بازدیدکنندگان بالا است.

از برجسته‌ترین آثار باستانی موزه افسوس می‌توان به مجسمه آرتمیس افسوس، اروس سوار بر دلفین، اروس خرگوش در دست، سر اروس، مجسمه پریاپوس، آرتمیس مرمر اشاره کرد.

همچنین در تور مجازی این موزه می توانید مجسمه کشیش مصری، مجسمه ایسیس، مجسمه‌هایی از خدایان مختلف اساطیری و مجسمه سر سقراط را نیز ببینید.

در حیاط موزه، زندگی تجاری در شهرهای قدیمی آناتولی و انواع صنایع دستی که اکنون در حال فراموشی هستند نیز به نمایش گذاشته شده است. در بخش جداگانه‌ای از موزه، سکه‌های طلا، نقره و مس و جواهرات در دوره‌های وسیعی از دوران باستان تا دوره عثمانی در معرض نمایش قرار دارد.

تور مجازی موزه ترکیه

سخن آخر:

تور های مجازی موزه های ترکیه می‌توانند فرصتی عالی برای دیدن تمدن ترکیه و سایر دیدنی های آن از راه دور باشند. شما با ورود به سایت ذکر شده می توانید بدون ترک کردن کامپیوتر شخصی‌تان از تمامی نمایشگاه های موزه های ترکیه دیدن کنید و از آن‌ها لذت ببرید.

تور مجازی موزه یکی از جدیدترین دستاوردهای دنیای دیجیتال است که حد و مرزهای موجود را از بین می برد.

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.