ورود

تولید عسل در ترکیه به بیش از صد هزار تن رسید

تولید عسل در ترکیه به بیش از صد هزار تن رسید

تولید عسل در ترکیه به بیش از صد هزار تن رسید

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

رئیس اتحادیه مرکزی زنبورداران ترکیه گفت قصد دارند امسال ۱۱۰ هزار تن عسل تولید کنند.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی، ضیاء شاهین، رئیس اتحادیه مرکزی زنبورداران ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی با اشاره به آغاز فصل عسل گفت قصد دارند امسال ۱۱۰ هزار تن عسل تولید کنند.

شاهین با بیان اینکه در دوره مبارزه با ویروس کرونا زنبورداران از امتیازاتی برخوردار شده‌اند، تصریح کرد: “زنبورداران ما در این دوره اپیدمی از تولید عسل باز نماندند. هنوز هم بدون توقف تولید عسل ادامه دارد”.

وی با تاکید بر اینکه  تولید عسل در ترکیه هر سال رشد می‌کند، اظهار داشت: “ترکیه در تولید عسل یکی از کشورهای برجسته جهان است. در تولید زنبور و عسل در جایگاه دوم جهان قرار داریم. باید پیشتاز باشیم”.

شاهین در ادامه گفت: “در کشورمان دارای انواع عسل هستیم. قصد داریم در سال ۲۰۲۰ در سراسر کشور ۱۱۰ هزار تن تولید کنیم. ترکیه عسل وارد نمی‌کند بلکه آن را صادر می‌کند. به صادرات عسل کاج نیز ادامه می‌دهیم”.

وی با تاکید بر اینکه در سال ۲۰۰۵ تنها یک میلیون کندوی عسل در ترکیه وجود داشت، گفت: “آن وقت از هر کندو حدود ۱۹-۲۰ کیلو عسل دریافت می‌کردیم. اکنون نیز دارای ۸ میلیون کندو هستیم ولی از هر کندو فقط ۱۴-۱۵ کیلو عسل حاصل می شود. اگر مناطق تولید افزایش یابد می‌توانیم از هر کندو ۳۰ کیلو دریافت کنیم”.

وی با اشاره به اینکه در این دوره اپیدمی تقاضا برای عسل افزایش یافته است، تصریح کرد این امر نیز اهمیت نیاز به زنبور و عسل را نشان می‌دهد.

منبع : RTL فارسی

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *