ورود

تیم سلامت ترکیه برای مبارزه با کرونا در ازبکستان

تیم سلامت ترکیه برای مبارزه با کرونا در ازبکستان

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

تیم سلامت ترکیه

گروهی شانزده نفره از پزشکان و متخصصان بهداشتی ترکیه برای حمایت از مبارزه ازبکستان با ویروس کرونا در این کشور مشغول به خدمت هستند.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

‌این تیم سلامت ترکیه متشکل از 9 پزشک متخصص ، 6 پرسنل بهداشت و 1 مهندس پزشکی که در اواخر ماه گذشته به ازبکستان سفر کرده‌اند، علاوه بر بیمارستان 4 هزار تختخوابی ساخته شده برای بیماران کووید-19 در تاشکند در بیمارستان‌های استان‌های، فرغانه، اندیجان، نمنگان٬ سمرقند و قشقه‌دریا به درمان بیماران مشغولند.

پزشکان متشکل از متخصصان کودک، مراقبت‌های ویژه، بیهوشی، بیماری‌های قفسه سینه، بیماری‌های عفونی، مراقبت‌های فوری، پزشکی داخلی و متخصصان بهداشت عمومی٬ همچنین دانش و تجربیات خود را در همایش‌های مختلف در ازبکستان به اشتراک گذاشته و به سوالات آن‌ها در مورد درمان بیماری پاسخ می‌دهند.

دکتر کرم آلتونتاش٬ که از بیمارستان آموزشی و پژوهشی شهر کایسری ترکیه به ازبکستان آمده است٬ در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اعلام کرد: در چارچوب تلاش‌های مشترک وزارت بهداشت دو کشور به ازبکستان آمده‌ و تجربیات خود را در اختیار همکارانشان در این کشور قرار می‌دهند.

آلتوناش تصریح کرد:
ازبکستان با آماده‌سازی مناسب برای مبارزه با ویروس کرونا، اقدامات احتیاطی لازم را انجام داده و در این چارچوب، بیمارستان‌هایی تأسیس شده است که فقط بیماران کرونایی معالجه می‌شوند. همچنین مراکز قرنطینه در تمام استان‌های کشور ایجاد شده و سالن‌های ورزشی و زمین‌های بازی موجود به موسسات بهداشتی تبدیل شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در مدت کوتاهی دو بیمارستان با مجموع 4 هزار تخت در تاشکند تاسیس شده گفت:
ازبکستان ساختار بهداشتی خود را به گونه‌ای ایجاد کرده که می‌تواند در مبارزه با کویید-19 به کشوری نمونه در منطقه تبدیل شود.

منبع : خبرگزاری آنادولو

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.