ورود

ثبت علامت تجاری و اختراع در ترکیه افزایش یافت

ثبت علامت تجاری و اختراع در ترکیه افزایش یافت

ثبت علامت تجاری و اختراع در ترکیه افزایش یافت

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

رئیس مرکز ثبت اختراعات ترکیه گفت که در دوره شیوع ویروس کرونا موارد ثبت اختراع و حق مالکیت برند شاهد رشد بوده است.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

حبیب آسان، رئیس مرکز ثبت اختراعات ترکیه امروز سه‌شنبه از صعودی شدن درخواست‌ها برای ثبت اختراع (پتنت) و برند در کشور خبرداد و گفت:
“در دوره شیوع ویروس کرونا شمار زیادی علامت تجاری و اختراع در کشور صورت گرفته است”.

وی افزود:
در نیمه نخست امسال 8 هزار و 344 درخواست ثبت اختراع دریافت کردیم که 3 هزار و 172 مورد آن‌ها از اشخاص و شرکت‌های دارای منشاء داخلی بوده‌اند. بر این اساس تعداد درخواست ثبت اختراعات داخلی شاهد رشد 16.2 درصدی بوده است”.

وی همچنین درباره ثبت حق مالکیت برندها در طی این مدت نیز افزود:
“همچنین 71 هزار و 753 درخواست ثبت برند دریافت کردیم که از این میان 64 هزار و 241 مورد مربوط به درخواست شرکت‌های داخلی بوده است. یعنی نرخ درخواست ثبت برندهای داخلی در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به برندهای خارجی 89.5 درصد بوده است”.

به گفته وی طی این مدت درخواست ثبت برند از سوی شرکت‌های داخلی 20 درصد و کل درخواست‌های ارائه شده برای ثبت برند 17.3 درصد افزایش یافته است.

منبع : خبرگزاری آنادولو

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات (1)

 • omid asadi
  مرداد 16, 1399 از 8:55 ب.ظ پاسخ

  با سلام اینجانب نیز در این روند مشکل داوری اختراعات را دارم یعنی زمانی که طرح اینجانب نو و جدید و دارای گام ابتکاری است ولی مراجع دانشگاهی و داوران پس از گرفتن هزینه های بالا طرح را تایید نمی کنند و در پاسخ می گویند دوست داریم طرح شما را رد کنیم برو پیش هرکسی که دوست داری بگو این مرجع را قبول ندارم اداره نیز می گوید ما طبق قانون مجبور هستیم طرح شما را رد کنیم . برخی از مراجع نیز می گویند داور متخصص ندارند !
  در این خصوص از متقاضیان به کارشناس اداره اختراعات متن زیر را ارسال کرده ام:
  کارشناس محترم با سلام ، اینجانب به شخصه اعتقادی به روند مارکسیستی و وارداتی اداره اختراعات که با قانون اساسی کشور در تضاد می باشد ندارم . بر فرض مثال متقاضی پرونده خود را به حداقل ۵۰ مرجع ارسال کند و پرونده ۳ ماه در هر مرجع توقف کند تا یکی از این مراجع داور متخصص داشته باشند و طرح را درست مورد داوری قرار دهند ، این یعنی اتلاف وقت چیزی حدود ۸ سال و پرداخت هزینه چیزی حدود ۳۰ ملیون تومان . در حال حاضر ۱۱ مرجع در پرونده های قبلی اعلام کرده اند داور متخصص ندارند! . اولا بعد از ۸ سال پرونده به چه درد متقاضی می خورد ؟ ، دوم اینکه اگر اینجانب بخواهم ۲۰ اظهارنامه با این روند ثبت کنم یه چیزی حدود ۶۰۰ ملیون باید هزینه کنم ( بنظر شما امکان ثبت اختراع به صورت غیر مستقیم از اینجانب سلب نشده است ؟ ) ، ایا بعد از اینکه سند را دریافت کردم همین دولت این هزینه را می تواند طی فرآیندی به اینجانب برگرداند ( به قول دوستمون خود سند اختراع ۵ کیلو روغن نباتی ارزش داره ؟ ) ، یا قرار است متقاضی در جامعه رها شود ؟ . در اداره شما مردم دو دسته هستند برخی با سرمایه های خود اختراع ثبت می کنند برخی با دارایی های خود. اشخاصی که با دارایی خود اختراع ثبت می کنند مثل اعضا هیات علمی ، اشخاصی که به بدنه آزمایشگاه و پژوهشگاه ها متصل هستند ، این افراد هر هزینه ای بابت اختراع انجام می دهند دولت طی فرآیندی این هزینه را به آن ها برگشت میدهد یا از طریق گرنت دانشگاهی یا از طریق پژوهش تولید . یعنی این وسط فقط پول جابجا می شود و کسی ضرر نمی کند. دسته دوم کسانی هستند که با سرمایه های خود اختراع انجام میدهند مثل افراد که مدارک عالیه دانشگاهی دارند مشغول کار هستند اما به بدنه دولت وصل نیستند ، این افراد تحت هر شرایطی اگر نتوانند اظهارنامه خود را به ثبت برسانند آن ها هم سرمایه خود را از دست داده اند و هم دارایی خود را که همان اختراع می باشد . چون این افراد مجبور هستند نسبت به افراد اول یک مرحله بیشتر برای فرایند ثبت انرژی صرف کنند ، این روند به صورتی طراحی شده که به مرور زمان قشر متوسط جامعه منحل خواهد شد . و جامعه دو قطبی می شود یعنی دو قشر بالا و پایین که در این صورت کاپیتالیسم رخ می دهد و …
  https://ipm.ssaa.ir/ENQ/List