ورود

جزئیات کامل مراحل عادی‌سازی بعد از تعطیلات سراسری ترکیه

جزئیات کامل مراحل عادی‌سازی بعد از تعطیلات سراسری ترکیه

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

عادی‌سازی شرایط قرنطینه ترکیه ۲

عادی سازی بعد از عید فطر طی ۳ مرحله در۱۷ می، ۱ ژوئن و ۱ جولای انجام خواهد شد.

به گزارش پین تاتی،

– بر اساس جزئیات، در مرحله اول رستوران‌ها، کافه‌ها و از این قبیل که بسیار متضرر شده‎اند در فضای باز تا ساعت ۲۱ آغاز به فعالیت خواهند کرد (مکان‌هایی که فضای باز ندارند با همکاری شهرداری شرایط لازم را فراهم خواهند کرد)

قبل از ۲۱ می مراکز خرید، فروشگاه‌ها، بوتیک‌ها و کلیه مغازه‌ها باز خواهند شد. همچنین مدارس به آموزش از راه دور ادامه خواهند داد و فقط روزهای یکشنبه محدودیت تردد اعمال خواهد شد.

از تاریخ ۱ ژوئن محدودیت روز یکشنبه برداشته خواهد شد و به شرایط عادی سازی کامل نزدیک خواهیم شد. همچنین ساعت فعالیت تمامی مکان‌های خدماتی، تفریحی از جمله رستوران‌ها و کافه‌ها تا ساعت ۲۲:۴۵ افزایش خواهد یافت.

– مدارس و آموزشگاه‌ها تا اطلاع ثانوی همچنان تعطیل خواهند بود و احتمال باز شدن تا آخر سالتحصیلی امکان پذیر نخواهد شد و احتمالاً باز شدن مدارس به ماه سپتامبر موکول خواهد شد.

 از تاریخ ۱ جولای با توجه به افزایش واکسیناسیون همه محدودیت‌ها به طور قابل توجهی خاتمه خواهد یافت.

– رستوران‌ها در فضای بسته هم امکان ارائه‌ی خدمات خواهند داشت.

لازم به ذکر است با توجه به توضیحات اردوغان اگر بعد از ۱۸ روز قرنطینه کامل، بر طبق انتظارات آمار مبتلایان به زیر ۵ هزار نفر کاهش یابد اقدام به آماده سازی برای فصل تابستان خواهند کرد.

– همچنین تصمیم برای تمدید یک هفته ای قرنطینه، بر اساس روند جدول مبتلایان صورت خواهد گرفت.

 اگر روند شیوع کرونا همچنان رو به افزایش باشد، تا زمان واکسیناسیون بخش اعظمی از مردم، اقدامات پیشگیرانه و محدودیت‌ها همچنان اعمال خواهد شد.

منبع : IR_TR@

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.