ورود

جزایر سفید دریاچه سالدا (salda gölü) در ترکیه

جزایر سفید دریاچه سالدا (salda gölü) در ترکیه

دریاچه سالدا ترکیه. با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

دریاچه سالدا ترکیه

تدابیر دولت ترکیه برای حفاظت از جزایر سفید دریاچه «سالدا»، زیبایی آن را صدچندان کرده است.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی،
زیبایی‌های طبیعی دریاچه «سالدا» شهر یشیل‌اوا از توابع استان بوردور که به ساحل و جزایر سفید و آب فیروزه‌ای‌ شهرت دارد، با تلاش‌های اداره کل حفاظت از دارایی‌های طبیعی وزارت محیط زیست و شهرسازی ترکیه صد چنددان شده است.

ورود به ساحل این دریاچه در 15 اکتبر 2020 به دلیل ازحام زیاد گردشگران و احتمال آسیب به آن بسته شد و با تدابیری که در حدود یک سال اخیر اتخاذ شد، خط ساحلی جزایر سفید سیمای طبیعی خود را بازیافتند.

دکتر جاندان گوکچه‌اوغلو، عضو هیئت علمی علوم زیست محیطی و دارایی‌های طبیعی در مصاحبه با خبرنگار آناتولی با مثبت خواندن تدابیر صورت گرفته اظهار داشت:
حتی یک نقطه هم دست نخورده هم باقی مانده بود که آسیبهای زیادی به طبیعت این منطقه وارد می‌کرد. اما پس از اقدامات محافظتی، شاهد بازگشت زیبایی طبیعی به این دریاچه هستیم.

گوکچه‌اوغلو با بیان اینکه در مرحله اول ورود خودرو به دریاچه تا 500 متر ممنوع شد افزود: با توصیه هیئت علمی محیط زیست و منابع طبیعی از ورود انسان به دریاچه در بخش جزایر سفید جلوگیری شد. من این را یک تصمیم حفاظت بسیار تاریخی و جدی می‌دانم. بستن این منطقه تصمیمی درستی بود که سرنوشت دریاچه سالدا را تغییر داده و آن را نجات داد. اکنون سفیدی ساحل به حالت طبیعی خود بازگشت. سواحل جزایر سفید برای بازگشت به توپوگرافی نرم و طبیعی خود زیباتر خواهد شد.

منبع : خبرگزاری آنادولو

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.