ورود

جشنواره آنلاین کمانچه، “در خانه بمان، با موسیقی بمان”

جشنواره آنلاین کمانچه، “در خانه بمان، با موسیقی بمان”

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

کارگاه کمانچه سازی «آلر کامانچا» (Aler kamancha) با شعار “در خانه بمان، با موسیقی بمان” با همکاری داورانی از ترکیه، ایران و آذربایجان اقدام به برگزاری فستیوال آنلاین کمانچه نوازی کرده است.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آنادولو، فستیوال آنلاین کمانچه در گستره بین المللی از سوی کارگاه سازسازی «آلر کامانچا» (Aler kamancha) برگزار می شود. هیات داوران فستیوال آنلاین کمانچه نوازی از کشورهای ایران، ترکیه و آذربایجان در بیانیه افتتاحیه نوشته اند: «موسیقی تنها راه فرار است، بی آنکه خانه را ترک کنی».

هیئت داوران در این بیانه همچنین نوشته اند: « مهر و شفقت، همدلی و همدردی و موسیقی آمیخته با شور و شوق، شرایط و انرژی امنی خواهد بود تا مردم، این دورانِ تلخ‌تر از زهر را بهتر پشت سر بگذرانند.»

این فستیوال تلاش دارد تا ارتباط فرهنگی هنری بین سازهای کمانچه، کامانچا و کمانه ایجاد شود چرا که از یک خانواده بوده و به دلیل اینکه در محیط و جغرافیای متفاوت بوده اند، تغییر یافته اند.

جشنواره آنلاین کمانچه در دو بخش زیر ۲۵ سال و بالای ۲۵ سال برگزار می شود. این فستیوال اعلام کرده است هدف از برگزاری ایجاد فضای مطلوب برای هدایت انگیزه مثبت شرکت کنندگان است.

آلر کامانچا به نفر اول بخش بالای ۲۵ سال یک کامانچا به ارزش ۴هزار و ۵۰۰ دلار اهدا می کند. همچنین نفر اول بخش زیر ۲۵ سال نیز برنده یک کامانچا به ارزش ۴ هزار دلار خواهد بود.

آخرین مهلت شرکت در این فستیوال ۵ خرداد (۲۵ ماه می) اعلام شده است. نتایج ۱۰ خرداد (۳۰ ماه می) اعلام می شود.

هیئت داوران این جشنواره آنلاین کمانچه موسیقی هنرمندانی چون علی‌اکبر شکارچی، اردشیر کامکار، عارف اسدالله‌اف، ارسلان حضرتی، گوکتوغ چلیک، حسام اینانلو، حسین یالچین، امامیار حسن‌اف، محسن قربانی، اوزان بیرجان، اوزگور چلیک، سـامر حـبـیـبی و اوغور اونور هستند.

گفتنی است، این فستیوال از سوی ارسلان حضرتی و مالک کارگاه سازی سازی آلر کامانچا در استانبول برگزار می شود.

منبع : TRT فارسی

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.