ورود

جشنواره بین المللی فیلم مهاجرت در استانبول برگزار شد

جشنواره بین المللی فیلم مهاجرت در استانبول برگزار شد

جشنواره بین المللی فیلم مهاجرت در استانبول برگزار شد

جشنواره بین المللی فیلم مهاجرت. با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

جشنواره بین المللی فیلم مهاجرت

جشنواره بین‌المللی فیلم مهاجرت به پایان رسید و فیلم «برای سما» به کارگردانی واد الکاتب و ادوارد واتس جایزه بهترین فیلم بلند این جشنواره را کسب کرد.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی،”جشنواره بین المللی فیلم مهاجرت” در استانبول که خبرگزاری «آناتولی» حامی رسانه‌ای آن است طی مراسمی با حضور مجازی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه برگزار شد.

در این جشنواره که با حمایت نهاد ریاست جمهوری و وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه برگزار شد، فیلم «برای سما» به کارگردانی وعاد الکاتب و ادوارد واتس جایزه بهترین فیلم بلند را کسب کرد.

نوری بیلگه جیلان، کارگردان معروف ترکیه‌ای که ریاست هیئت هفت نفره داوری بخش رقابت فیلم‌های بلند این جشنواره را بر عهده داشت در باره این فیلم گفت: “جایزه بهترین فیلم بلند این جشنواره را یک فیلم مستند کسب کرد. این فیلم‌ قادر به بهم زدن به برداشت‌های‌مان نسبت به تحولات در سوریه است”.

همچنین فیلم «مانند پسرم» اثر کوستانزا کوداتریگیلیو از ایتالیا نیز برنده جایزه «فیلم‌نامه الهام‌بخش» و فیلم «کودکان ساحل» به کارگردانی آمیلا ننی (Amelia Nanni) از بلژیک نیز برنده جایزه «بهترین فیلم کوتاه» شدند.

در بخش رقابتی فیلم کوتاه مجزا با عنوان «در یک قایق» نیز فیلم «در آنجا» به کارگردانی زینب کوپرولو از ترکیه برنده شد.

از سوی دیگر فیلم «اسکار و لیلی» اثر آرش ریاحی، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی تبار که به تلاش دولت اتریش برای اخراج خواهر و برادر پناهجوی چچنی به همراه مادرشان پرداخته نیز مانسیون ویژه داوران را گرفت.

فیلم‌هایی که در 5 سال اخیر در جشنواره‌های بین‌المللی مهم موفق به کسب جایزه‌ شده‌اند، در دو بخش فیلم بلند و کوتاه رقابت کردند که به بهترین‌های هر بخش به ترتیب جایزه 15 هزار و 5 هزار یورویی تعلق گرفت.

همچنین به اثر برتر در بخش رقابتی فیلم کوتاه مجزا با عنوان «در یک قایق» نیز هزار یورو اهدا شد.

منبع : خبرگزاری آناتولی

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *