ورود

حضور هزاران گردشگر در تورهای بالن سواری در کاپادوکیا

حضور هزاران گردشگر در تورهای بالن سواری در کاپادوکیا

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

هزاران گردشگر در کاپادوکیا

طی 7 ماه گذشته 138 هزار و 225 گردشگر در تورهای بالن سواری در کاپادوکیای ترکیه شرکت کردند.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی،

گردشگران خارجی و داخلی در چهار فصل سال با استفاده از بالن‌های رنگارنگ و زیبا بر فراز منطقه باستانی کاپادوکیا در استان نوشهیر ترکیه پرواز می‌کنند.

بنابراین در بازه زمانی ژانویه تا ژوئیه امسال 138 هزار و 225 گردشگر در تورهای بالن سواری در کاپادوکیای ترکیه شرکت کردند.

درحالی که طی سال 2020 که مبارزه با شیوع ویروس کرونا آغاز شده بود، 120 هزار و 917 نفر در این تورها شرکت کرده‌ بودند، امسال تنها طی هفت ماه گذشته بیش از 130 هزار نفر بر فراز کاپادوکیا پرواز کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار آناتولی به نقل از داده‌های اداره کل هواپیمایی کشوری ترکیه، در بازه زمانی مذکور در روزهای مساعد از لحاظ شرایط آب و هوایی 7 هزار و 646 پرواز صورت گرفته است.

محمد دینلر، رئیس انجمن شرکت‌های بالن‌های هوای داغ آنادلی، در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت که در برخی ماه‌های سال گذشته تورهای بالن‌های هوای داغ برگزار نشده ولی 2021 از لحاظ گردشگری بهبود یافته است.

دینلر گفت:
سال 2020 مانند تمام جهان تحت سایه پاندمی گذشت. 2021 نیز با آغاز واکسیناسیون بهبود یافت. در تابستان امسال به ویژه با توجه گردشگران از مکزیک و آمریکا تعداد تورهای بالن‌سواری ما افزایش یافت. به دلیل تعطیلات عید قربان نیز در ماه‌ جولای بیش از اینکه انتظار داشتیم، تور برگزار کردیم. امیدوارم در ماه‌های آینده نیز این بهبودی ادامه پیدا کند.

منبع : خبرگزاری آنادولو

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.