ورود

در یک روز 36 هواپیما از 9 کشور؛ حضور گسترده گردشگران خارجی در آنتالیا

در یک روز 36 هواپیما از 9 کشور؛ حضور گسترده گردشگران خارجی در آنتالیا

در یک روز 36 هواپیما از 9 کشور؛ حضور گسترده گردشگران خارجی در آنتالیا

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

گردشگران خارجی در آنتالیا

با کاهش موارد ابتلا به کرونا در ترکیه و همچنین افزایش تدابیر بهداشتی مربوط به فصل گردشگری شمار پروازهای خارجی به آنتالیا روند صعودی در پیش گرفته است.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی، آنتالیا به عنوان «پایتخت گردشگری» ترکیه در پی اجرای تدابیر و اصول بهداشتی اتخاذ شده توسط وزارت فرهنگ و گردشگری کشور در راستای مبارزه با کرونا، شاهد حضور هزاران گردشگر در روزهای اخیر بوده به گونه‌ای که روز پنجم جولای 36 هواپیما از 9 کشور در فرودگاه این شهر به زمین نشست.

در طول ماه ژوئن تنها 21 هزار و 44 گردشگر به آنتالیا سفر کرده بود که این رقم تنها در هفته نخست جولای به 27 هزار و 83 گردشگر رسید. 10 هزار و 498 نفر از گردشگران، اوکراینی هستند.

پرتکل‌‌های بهداشتی از بدو ورود به فرودگاه، روند انتقال به هتل، در طول اقامت هتل و استفاده از امکانات تفریحی و بهداشتی آن‌ها به طور جدی پی‌گیری و رعایت می‌شود.

اولکای آتماجا، رئیس انجمن مدیران حرفه‌ای هتل‌های ترکیه در این زمینه به خبرنگار «آناتولی» گفت: پس از ماه مارس، این نخستین بار است که شمار پروازهای بین‌المللی به آنتالیا نسبت به شمار پروازهای داخلی به این شهر افزایش یافته است.

آتماجا با اشاره به ضرورت دریافت گواهینامه امنیت بهداشتی برای هتل‌ها و مسافرخانه‌هایی که دارای 50 و بالای این تعداد اتاق هستند، گفت: از یکم جولای روند افزایش گردشگران در آنتالیا ادامه دارد. نخست شاهد حضور گردشگرانی از کشورهای قزاقستان، بلاروس و اوکراین بودیم و سفر گردشگران از این کشورها نیز به طور فزاینده ادامه دارد.

وی ادامه داد: ترکیه از لحاظ رعایت اصول بهداشتی در تهیه مواد غذایی و سایر موارد در جایگاه خوبی قرار دارد.

نبع : خبرگزاری آنادولو

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *