ورود

حضور 35 روزنامه‌نگار خارجی برای پوشش مراسم بزرگداشت مولانا در قونیه

حضور 35 روزنامه‌نگار خارجی برای پوشش مراسم بزرگداشت مولانا در قونیه

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

سی و پنج روزنامه‌گار از رسانه‌های11 کشور جهان برای پوشش مراسم بزرگداشت مولانا موسوم به «شب عروس» در قونیه حضور یافته‌اند.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

این خبرنگاران که از سوی آژانس معرفی و توسعه گردشگری ترکیه تحت نظارت وزارت فرهنگ و گردشگری کشور جهت معرفی بیشتر شب عروس و قونیه به جهانیان دعوت شده‌اند، طی سه روز گذشته از اماکن دیدنی و تاریخی قونیه بازدید کردند.

در طول این برنامه که توسط مدیریت کل فرهنگ و گردشگری قونیه برگزار می‌شود، خبرنگارانی از ایران، آلمان، آلبانی، بوسنی و هرزگووین، اندونزی، قزاقستان، قرقیزستان، مقدونیه، ازبکستان، لهستان و بلغارستان حضور خواهند داشت.

مسعود میر حسن، خبرنگار ایرانی که برای پوشش این مراسم به قونیه آمده است در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی با بیان اینکه ترکیه را به عنوان همسایه از نزدیک پیگیری می‌کنند، گفت:
“ترکیه در زمینه گردشگری و فرهنگ پیشرفت چشمگیری دارد و و بسیار تلاش می‌کند. البته نباید تاثیر مولانا در این زمینه را نادیده گرفت. ما در ایران از بچگی با مولانا متولد و با او بزرگ می‌شویم. در مقاطع تحصیلی نیز درباره مولانا آموزش می‌بینیم و به او افتخار می‌کنیم. به همین دلیل به خاطر حضور در اینجا بسیار خوشحالم”.

وی افزود:
“امیدواریم به زودی از این بیماری همه‌گیر خلاص شویم و مجددا در روزهای پر‌سلامت در مراسم شب عروس حضور یابیم.
در این فضای پاندمی به خاطر میزبانی و مهمان‌نوازی ترک‌ها تشکر می‌کنم”.

گفتنی است اداره فرهنگ و گردشگری استان قونیه ترکیه پیشتر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: مراسم 747’مین سالگرد درگذشت مولانا به دلیل شیوع کرونا بدون حضور مردم برگزار خواهد شد.

در این بیانیه آمده است:
مراسم امسال به دلیل پاندمی کرونا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بدون حضور مردم برگزار و به صورت زنده از شبکه‌های تلویزیونی پخش خواهد شد.

منبع : خبرگزاری آنادولو

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.