ورود

هرچیزی که برای خرید خودرو در ترکیه باید بدانید!

هرچیزی که برای خرید خودرو در ترکیه باید بدانید!

خرید خودرو در ترکیه و باید ونبایدهایی که باید حتما بدانید! با پین تاتی همراه شوید!
آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی

خرید خودرو در ترکیه

وقتی پای مهاجرت به ترکیه وسط بیاید بعد از خرید خانه، گرفتن اقامت و پاسپورت ترکیه؛ نوبتی هم که باشد نوبت خرید ماشین می‌رسد.

شرایط خرید ماشین در ترکیه همیشه یکی از سوالات مهم مهاجران است و اگر با روال کار خرید و فروش ماشین در ترکیه آشنا نباشید ممکن است سرمایه شما به خطر بیفتد و ناچار شوید تا هزینه‌های گزافی را بیخود و بی‌جهت پرداخت کنید.

خرید خودرو از نمایندگی‌های خارجی در ترکیه

ترکیه بازار بسیار خوبی برای خودروسازان خارجی فراهم کرده و اکثر برندهای بزرگ خودروسازی نظیر مرسدس بنز،‌ بی ام دبلیو،‌ فورد،‌ تویوتا، فیات، رنو و … در شهرهای ترکیه نمایندگی دارند و شما می‌توانید متناسب با بودجه و سلیقه‌ای که دارید ماشین دلخواهتان را از نمایندگی خریداری کنید.

اگر قصد خرید ماشین صفر از نمایندگی دارید، کلیه هزینه‌های مربوط به انتقال، پلاک، بیمه و … بر عهده فروشنده است و شما ماشین پلاک شده را از نمایندگی تحویل خواهید گرفت.  قبل از خرید خودرو از نمایندگی بهتر است ابتدا ماشین موردنظرتان را درسایت نمایندگی انتخاب کنید و در هنگام خرید به نمایندگی مراجعه کنید.

خرید ماشین دسته دوم

خرید ماشین دسته دوم از نمایندگی‌های خارجی در ترکیه

فکر نکنید که در نمایندگی‌ها فقط ماشین‌های صفر کیلومتر فروخته می‌شود و خبری از ماشین‌های کارکرده نیست، در اکثر نمایندگی‌های خودرو، بخشی را به خرید و فروش ماشین‌های دسته دوم اختصاص داد‌ه‌اند که شما می‌توانید با مراجعه به آن بخش، ماشین موردنظرتان را بخرید یا بفروشید.

البته یادتان باشد تنوع این ماشین‌ها به اندازه نمایشگاه‌های ماشین و یا سایت‌های خرید و فروش خودرویی نیست، اما در عوض خیالتان از سالم بودن ماشین راحت خواه بود.

خرید ماشین دسته دوم از نمایشگاه‌های خودرو در ترکیه

اگر می‌خواهید خیالتان از سلامت بدنه و یا موتور ماشین راحت باشد بهتر است ماشین را از نمایشگاه خریداری کنید تا شخص.

زیرا نمایشگاه‌ها تست‌های بدنه و موتور ماشین را انجام می‌دهند و پس از اطمینان از سلامت ماشین، ‌نسبت به خرید و فروش اون اقدام می‌کنند. نکته دیگه هم این هست که نمایشگاه‌ها ماشین را باضمانت به شما می‌فروشند.‌

شرایط سند زدن خودرو دسته دوم در ترکیه

با حضور در یکی از دفاتر نوتر شما می توانید کارهای مربوط به نقل و انتقال ماشین را انجام دهید. پس از تسویه مبلغ ماشین، یک کارت جدید برای شما صادر می‌شود. یادتان باشد برگه‌های تسویه‌ مالیات، جرایم رانندگی و برگه اکسپرت را حتما از فروشنده تحویل بگیرید.

هزینه نقل و انتقال در دفاتر نوتر برای ماشین‌های دسته دوم بر عهده خریدار است.

سند خودرو خریده شده

خودروی دیزلی بهتره در ترکیه بخرم یا بنزینی

با توجه به اینکه قیمت حامل‌های انرژی در ترکیه گرانتر از ایران است و صرفه‌جویی در سوخت حرف اول را میزند بهتراست تا به سراغ خودروهای با مصرف سوخت پایین و ترجیحا دیزلی بروید. خودروهای دیزلی نه تنها در ترکیه بلکه در اکثر کشورها طرفداران بیشتری نسبت به خودروهای بنزینی دارند و با خرید ماشین‌های دیزلی مشوق‌هایی هم به خریدارن اعطا می‌شود. البته قیمت ماشین‌های دیزلی نسبت به بنزینی بالاتر هست.

آیا اتباع خارجی‌ اجازه خرید خودرو در ترکیه را دارند؟

امکان خرید ماشین در ترکیه برای اتباع خارجی‌ هم وجود دارد و به نوعی حتی به‌صرفه‌تر است، زیرا خارجی‌ها نیازی به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده ندارند.

چند نکته مهم در رابطه با خرید خودرو در ترکیه؛ که باید حتما بدانید.

 1.  امکان فروش این نوع ماشین‌ها به ترک‌ها وجود ندارد و شما باید ماشینتان را به یک خارجی دیگر بفروشید.
 2. فقط خود شما و اعضای خانواده می‌توانید از ماشین استفاده کنید و در صورت تخلف و استفاده شخص دیگر از ماشین شما، جریمه خواهید شد.
 3.  مالیات سالانه جاده را باید در زمان خرید خودرو پرداخت کنید
 4.  ماشین خریداری شده را باید ظرف مدت ۳ ماه در دفاتر ترافیک ترکیه ثبت کنید
 5.  رنگ پلاک‌ خودروهایی که به خارجی‌ها فروخته می‌شود آبی است و با (MA)یا MZ) ( شماره گذاری می‌شوند و اعتبار پلاک صادر شده به اندازه اقامت و کارت کیملیک شماست. درصورت عدم تمدید اقامت ترکیه و کیملیک جریمه خواهید شد.
سایت های خرید خودرو در ترکیه

باید و نبایدهای خرید خودرو در ترکیه

 1. پیش از خرید حتما برگه کارشناسی فنی و بدنه خودرو یا همون برگه اکسپرت را از فروشنده بگیرید.
 2. بیخیال خرید ماشین‌های قدیمی با عمر بیشتر از ۱۰ سال شوید.
 3. تسویه حساب‌های مالیات و جریمه‌های خودرو را از فروشنده بخواهید.
 4. نقل و انتقال مالی را حتما از طریق بانک انجام دهید تا معامله شما شفاف باشد و در صورت بروز هر مشکلی قابلیت پیگیری از مراجع قضایی را داشته باشید.
 5. بیمه ماشین را به هیچ وجه فراموش نکنید
 6. هر خارجی در ترکیه می‌تواند یک خودرو خریداری کند.

بهترین سایت‌های خرید خودرو در ترکیه

در ترکیه چند سایت معتبر برای خرید و فروش هستند که علاوه بر مقایسه امکانات و مشخصات فنی، قیمت به روز هر ماشینی را می‌توانید ببینید. صاحبیندن از معروفترین این سایت‌ در ترکیه است.

برای اطلاع از شرایط اخذ گواهینامه ترکیه کلیک کنید.

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!