ورود

بهترین کاربردهای آلوئه ورا در زیبایی

بهترین کاربردهای آلوئه ورا در زیبایی

خواص آلوورا ،  آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی،با پین تاتی همراه شوید!

خواص آلوورا یا آلوئه ورا

آلوورا یا همان آلوئه ورا هزاران سال است که به دلیل خواص درمانی خود شناخته شده و مورد استفاده است. حدود 99 درصد از برگ های آن از آب تشکیل شده است. محتوای آن از نظر ویتامین‌ها و مواد معدنی بسیار غنی است. بسیاری از ما شنیده‌ایم که این گیاه برای آفتاب سوختگی موثر است، اما آلوئه ورا فواید زیاد دیگری هم دارد. محققان معتقدند آلوئه ورا یکی از رازهای زیبایی مورد علاقه کلئوپاترا بوده است.

1- با آلوورا زخم ها را درمان کنید

آلوئه ورا قرن‌هاست که برای انواع آسیب های پوستی مانند بریدگی استفاده می شود. آلوئه ورا بازسازی بافت را تسریع می‌کند. نحوه استفاده از آن به این صورت است: برگ را از طول نصف کنید. سمت بریده شده را روی زخم قرار دهید.

2- درمان سوختگی با آلوورا

آلوورا (آلوئه ورا) از دیرباز برای درمان سوختگی‌های جزئی استفاده می‌شده است. مانند منتول، خاصیت خنک کنندگی دارد، التهاب را کاهش می دهد و بازسازی بافت و پوست را تحریک می‌کند. نحوه استفاده از آن به این صورت است: خوشه ها را از برگ جدا کنید. برگ ها را از طول برش دهید. ژل شفاف را با چاقو بردارید. ژل را مستقیماً روی محل سوختگی بمالید.

خاصیت درمانی آلوئه ورا

3- نیش حشرات را درمان کنید.

خارش حشره به دلیل سموم مختلفی است که از طریق نیش آن به پوست منتقل می‌شود و درجات مختلفی از خارش، تورم یا تحریک ایجاد می‌کند.

آلوورا یا آلوئه ورا یک اثر خنک کنندگی روی درد و خارش ایجاد می‌کند و التهاب را کاهش می‌دهد. طرز تهیه آن به این صورت است:
برگ ها را از طول برش دهید. ژل شفاف را روی نواحی آسیب دیده بمالید.

4- لایه برداری کنید

لایه برداری با آلوئه ورا به شما کمک می کند تا احساس کنید که پوستتان تجدید شده است. لایه برداری با آلوئه ورا سلول های مرده پوست را از بین می‌برد و حتی برای پوست های حساس نیز قابل استفاده است. این روزها اسکراب‌های آلوئه ورا زیادی در فروشگاه‌ها وجود دارد، اما اگر گیاه را در خانه دارید، می توانید خودتان آن را درست کنید. دستور العمل های زیادی وجود دارد و این فقط یکی از آنهاست!

دستور تهیه لایه بردار آلوورا یا آلوئه ورا

2 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا
2 قاشق غذاخوری شکر قهوه‌ای ارگانیک
1 قاشق چایخوری آب لیمو

طرز تهیه
مواد را مخلوط کرده و روی پوست خود بمالید. سپس با آب گرم بشویید.

دستور لایه بردار آلوئه ورا

5- پیشگیری و درمان آکنه با آلوورا

آلوئه ورا همچنین به دلیل خواص ضد باکتریایی خود، بسیار شناخته شده است که در ترمیم سلول های پوست، جلوگیری از آکنه و درمان روزاسه بسیار موثر است. به لطف خواص درمانی خود، به رفع هرگونه لک، اسکار پس از آکنه و پوست آسیب دیده نیز کمک می‌کند.
نحوه استفاده از آن به این صورت است: برگ‌ها را از طول ببرید. ژل شفاف را روی ناحیه آسیب دیده بمالید.

6- درمان مو توسط آلوورا (آلوئه ورا)

آلوورا (آلوئه ورا) به عنوان یک درمان ریزش مو بسیار موثر است. این گیاه حاوی آنزیم‌هایی است که سلول های مرده پوست روی سر را ترمیم کرده و رشد موهای جدید را تحریک می‌کند. برگ ها را از طول برش دهید. 2 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا، را با 2-3 قاشق غذاخوری روغن نارگیل مخلوط کنید. 1-2 قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید؛ آن را روی پوست سر و موهای خود بمالید و بگذارید 40 دقیقه بماند. موهای خود را طبق معمول آبکشی کنید.

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.