ورود

دانشگاه‌ های استانبول؛ سفر به بشیکتاش با قایق ⭐️

دانشگاه‌ های استانبول؛ سفر به بشیکتاش با قایق ⭐️

5 تا از معتبرترین دانشگاه های استانبول را بشناسید! با پین تاتی همراه باشید.

دانشگاه ‌های استانبول

۱- دانشگاه فنی ییلدیز
Yildiz Teknik Universitesi

این دانشگاه هم، مانند دانشگاه مرمره (مارمارا) در سال ۱۹۸۲ تاسیس شد و توسط شورای آموزش عالی رسما معتبر شناخته ‌شد. دانشگاه فنی ییلدیز یک دانشگاه غیر‌انتفاعی است که در نزدیکی شهر استانبول واقع شده است . این موسسه آموزش عالی ۳۷ ساله، یک سیاست پذیرش انتخابی براساس امتحانات ورودی دارد و در زمینه‌های علوم مهندسی بسیار فعال و موفق عمل می‌کند.

این دانشگاه 11 دانشکده، ۳ مدرسه و ۴ دپارتمان دارد. دانشکده‌ی تربیت مدرس، دانشکده‌ی الکترونیک، علوم پایه و هنرهای‌زیبا، دانشکده‌ی معماری و ساخت و ساز دریایی، دانشکده‌ی اقتصاد و علوم اداری، دانشکده‌ی مهندسی عمران، دانشکده‌ی مهندسی شیمی و متالورژی، دانشکده‌ی مهندسی مکانیک و معماری، دانشکده‌ی هنر و طراحی، دانشکده‌ی علوم کاربردی و باشگاه دانشجویی پردیس‌های این دانشگاه را تشکیل می‌دهند. موسسه‌های آموزش زبان ترکی و انگلیسی، آموزش تاریخ ترکیه، اطلاعات و آموزش و نیز موسسات و مدارس نیز دیگر اجزای این دانشگاه هستند. این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه‌ های استانبول است.

براساس گزارش  2020_ 2019 امتیازدهی جهانی دانشگاه‌ها، رنکینگ جهانی دانشگاه فنی ییلدیز  1049 و رنکینگ کشوری این دانشگاه 12  است.

رتبه‌بندی بر اساس امتیاز‌دهی کشور ترکیه

1 country rank 
1657 worldrank 

سایت رسمی این دانشگاه اطلاعات کاملی را در مورد زیر رشته‌ها و امکانات آموزشی در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد.

yildiz.edu.tr

۲- دانشگاه بیلگی استانبول
Istanbul Bilgi University

دانشگاه استانبول یکی از موسسات آموزش عالی خصوصی است که در سال ۱۹۹۶ تاسیس شد و در حاشیه‌ی شهر استانبول قرار دارد. این موسسه همچنین دارای شعبه، پردیس‌ها و کتابخانه‌هایی در محوطه‌ی خود است و به دانشجویان واجد شرایط بورس اعطا می‌کند.

دوره‌های آموزشی و برنامه‌هایی را ارایه می‌دهد که به طور رسمی درجات آموزشی مانند مدرک کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا  را به دانشجویان خود اعطا می‌کند. این موسسه آموزش عالی ۲۳ ساله، سیاست پذیرش انتخابی براساس امتحانات ورودی دارد. دانشجویان بین‌المللی از طریق پذیرش و کسب شرایط لازم برای ثبت‌نام، وارد این دانشگاه می‌شوند.

براساس گزارش  2020_ 2019 امتیازدهی جهانی دانشگاه‌ها، رنکینگ جهانی دانشگاه فنی بیلگی 1881 و رنکینگ کشوری این دانشگاه 52 است. این دانشگاه نیز یکی از معتبرترین دانشگاه‌ های استانبول است.

رتبه‌بندی بر اساس امتیاز‌دهی کشور ترکیه

25 country rank 
2250 worldrank 

سایت رسمی این دانشگاه اطلاعات کاملی را در مورد زیر رشته‌ها و امکانات آموزشی در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد.

bilgi.edu.tr/en

۳- دانشگاه سابانجی استانبول
Sabanci University Istanbul

در سایت این دانشگاه می‌خوانیم: «با علم، تکنولوژی و ساختارهای اجتماعی که روز به روز در حال پیشرفت هستند، جهان به افراد شایسته‌تری نیاز دارد که دانش و مهارت لازم برای دنبال کردن شغل در هر جای دنیا را داشته باشند. گروه سابانجی  در سال ۱۹۹۴ تصمیم گرفت یک “دانشگاه بین‌المللی”  به رهبری بنیاد سابانجی تاسیس کند. در تابستان سال ۱۹۹۵، در یک کنفرانس تحقیقاتی که در آن ۵۰ دانشگاه از ۲۲ کشور و همچنین دانشجویان و نمایندگانی از بخش خصوصی شرکت کردند، بذرهای آموزشی دانشگاه سابانجی، کاشته شدند. با این حال، این کنفرانس تنها آغاز راه بود. در پایان، به جای انتخاب یک دانشگاه به عنوان الگو یا تکرار نمونه‌های موجود و موسسات، یک دانشگاه جدید و منحصر‌به‌فرد طراحی شد.

دانشکده‌ی علوم طبیعی و مهندسی، هنر و علوم اجتماعی و مدرسه‌ی تجارت این دانشگاه در کنار برنامه‌های آموزشی موسسات وابسته، پردیس‌های آموزشی آن را تشکیل می‌دهند.

براساس گزارش  2020_ 2019امتیازدهی جهانی دانشگاه‌ها، رنکینگ جهانی دانشگاه سابانجی 1366 و رنکینگ کشوری این دانشگاه 28  است. این دانشگاه جز معتبرترین دانشگاه‌ های استانبول است.

رتبه‌بندی بر اساس امتیاز‌دهی کشور ترکیه

29 country rank 
2490 worldrank 

سایت رسمی این دانشگاه اطلاعات کاملی را در مورد زیر رشته‌ها و امکانات آموزشی در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد.

sabanciuniv.edu/en

۴- دانشگاه یدی تپه
Yeditepe University

دانشگاه یدی‌ تپه، در توضیحات سایت رسمی‌اش، این دانشگاه را چنین توصیف می‌کند:
در سال ۱۹۹۶ توسط دانشگاه استانبول به عنوان موسسه‌ای غیر دولتی  تاسیس شد. فعالیت‌های آکادمیک خود را در ۱۳ دانشکده با موضوعات دندان‌پزشکی، داروسازی، هنر و علوم، ارتباطات، معماری، علوم بهداشتی، علوم پزشکی و بازرگانی، ۲ مدرسه و یک موسسه حرفه‌ای که مدرک لیسانس اعطا می‌کند، آغاز کرد.  دانشگاه یدی ‌تپه، که در آن آموزش زبان انگلیسی محور اصلی  است، آموزش جوانان را از سراسر ترکیه در  آینده در ۲۶ پردیس دانشگاهی آماده می‌سازد.

دانشگاه یدی تپه رتبه اول را از بین دانشگاه‌های ترکیه در حوزه ی توسعه‌ی پایدار تا سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ دارا بود و تنها دانشگاه ترکیه است که انرژی خود را به وسیله پنل‌های خورشیدی بر روی پشت‌بام‌ها و درون محوطه دانشگاه تولید می‌کند.

در ورودی‌های ساختمان‌ها، دروازه‌های بزرگ ساخته شده‌اند که طول برخی از آن‌ها به ۲۲ متر می‌رسد. با حیاط‌های روشن که این سازه‌های مدرن، ویژگی‌های معمول معماری کلاسیک هستند. سطوح ساختمان‌ها با سنگ‌های طبیعی که از آناتولی آورده شده‌اند پوشیده شده‌است. برای خنک نگه داشتن ساختمان‌ها در طول تابستان و گرمایش در طول زمستان سنگ‌هایی در نمای ساختمان‌ها و صفحات پلی‌اورتان برای عایق‌های حرارتی مورد استفاده قرار گرفته است.

براساس گزارش  2020_ 2019 امتیازدهی جهانی دانشگاه‌ها، رنکینگ جهانی دانشگاه یدی تپه 1916 و رنکینگ کشوری این دانشگاه 53 است. این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه‌ های استانبول است.

رتبه‌بندی بر اساس امتیاز‌دهی کشور ترکیه

31 country rank 
2686 worldrank 

سایت رسمی این دانشگاه اطلاعات کاملی را در مورد زیر رشته‌ها و امکانات آموزشی در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد.

yeditepe.edu.tr

۵- دانشگاه باغچه‌شهیر

Bahcesehir University

شعار “در قلب استانبول” برای دانشگاهی مانند دانشگاه باغچه‌شهیر مناسب است. این دانشگاه در کنار خیابان بشیکتاش واقع شده است و روز را با تحرکات خیلی زیاد در این منطقه شروع می‌کند.

اولین چیزی که وقتی وارد دانشگاه می‌شوید با آن روبه‌رو می‌شوید، تعداد زیادی از دانشجویان خارجی خواهد بود. از ایالات‌متحده تا چین، از فرانسه تا کره‌جنوبی بیش از ۱۰۰۰ دانشجوی خارجی در BAU  تحصیل می‌کنند. هنگامی که از آن‌ها بپرسید چرا آن‌ها BAU  را ترجیح می‌دهند، همیشه پاسخ می‌شنوید:  موقعیت و جایگاه بین‌المللی.

باغچه شهیر تلاش می‌کند که دانشجویان خود را به مناطق مختلف جهان برای ادامه‌ی تحصیل ترغیب کند و با برنامه‌های حمایتی خود، شرایط را برایشان محیا سازد.

دانشجویان این فرصت را دارند که یک دوره آموزشی را در شهر استانبول و ادامه‌ی آن را در برلین یا واشنگتن دی سی بگذرانند. همچنین در پایان هر سال تحصیلی، شانس درخواست برای استفاده از برنامه‌های خارج از کشور  دانشگاه باغچه‌شهیر را دارند.

رفت و آمد به باغچه‌شهیر بسیار آسان است. خدمات شاتل رایگان برای دانش آموزان و دانشمندان با قایق‌های دانشگاه بین دو محوطه واقع در قلب استانبول، بشیکتاش شمالی، بشیکتاش جنوبی و گوزتپه فراهم است. بنابراین، دانشجویان از ترافیک شلوغ استانبول فاصله می‌گیرند و از اقیانوس و هوای تازه آن در حین انتقال از محوطه دانشگاه به محوطه مدرسه‌ها  لذت می‌برند. پردیس این دانشگاه در گالاتا، در حوزه ارتباطات و در رسانه‌های جدید تخصص دارد. کارگاه‌های تخصصی نیز در این پردیس وجود دارند.

دانشکده‌های دندان‌پزشکی، پزشکی، حقوق، اقتصاد، ارتباطات، معماری و طراحی، مهندسی و علوم و موسسات وابسته، جز اجزای تشکیل دهنده‌ی باغچه شهیر هستند.

براساس گزارش  2020_ 2019 امتیازدهی جهانی دانشگاه‌ها، رنکینگ جهانی دانشگاه باغچه‌شهیر 1933 و رنکینگ کشوری این دانشگاه 54  است. این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه‌ های استانبول است.

رتبه‌بندی بر اساس امتیاز‌دهی کشور ترکیه

36 country rank 
2982 worldrank 

سایت رسمی این دانشگاه اطلاعات کاملی را در مورد زیر رشته‌ها و امکانات آموزشی در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد.

bau.edu.tr

منابع

سایت های رسمی دانشگاه ها

4icu.org/reviews/4581.htm

cwur.org

/universities/istanbul-university

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.