ورود

۱۰نکته مهم در سفر هوایی ✈️

۱۰نکته مهم در سفر هوایی ✈️

۱۰نکته مهم در سفر هوایی ✈️

اگر قصد سفر هوایی داریم، این موارد را به خاطر بسپاریم تا سفر راحت‌تری داشته باشیم:

1- چمدان خود را وزن کنیم

شاید مسافران بگویند در خانه ترازو نداریم! قرار نیست وزن دقیق چمدان و بار را محاسبه کنیم، همین که بدانیم حدوداً چند کیلوگرم است و از بار مجاز فرودگاه بیشتر نیست، کافی است. البته پیش از هر کاری باید قوانین و بار مجاز شرکت هواپیمایی که از آن بلیت تهیه کرده‌ایم را بخوانیم. وسایلی هستند که حمل آن‌ها در چمدان‌ها و کیف دوشی ممنوع است و نمی‌توانیم آن‌ها را با خود به درون هواپیما ببرید. پس بهتر است لیستی از وسایل غیرمجاز داشته باشیم تا آن‌ها را درون چمدان یا کیف‌دستی قرار ندهیم. چون هیچ‌کس دوست ندارد وسایلش از چمدان یا کیف دستی خارج شود و یا از پرواز جا بماند.

2- قوانین حمل مواد مایع شرکت های هواپیمایی مورد نظر خود را بخوانیم

هر شرکت هواپیمایی در این مورد قانون خاص خود را دارد، اما معمولاً برای سوار شدن به هواپیما، باید از اسپری، ژل، شامپو و در مجموع هر آنچه که حالتی مایع دارد، دوری کنیم.
دیده شده بعضی از هواپیمایی‌ها، اجازه حمل مواد پودری را هم به مسافران نمی‌دهند.

3- در صحبت‌های خود دقت کنیم

برخی اوقات در فرودگاه، برای نشان دادن شجاعت خود و یا شوخی کردن، درباره تروریسم، موادمخدر، بیماری‌های واگیردار و یا حتی بمب صحبت می‌کنیم.
حتی شاید برای جلب توجه ماموران این حرف‌ها را بلند می‌زنیم! شاید ما شوخی می‌کنیم حتی اگر از خودمان مطمئن باشیم که جرمی مرتکب نشده‌ایم؛ اما ماموران امنیتی فرودگاه به هیچ وجه با کسی شوخی ندارند! آن‌ها موظف هستند که هر شوخی را جدی تلقی کنند. ممکن است تا زمانی که ثابت شود جمله ما شوخی بوده، ساعت‌ها گذشته باشد و از پرواز خود جا بمانیم.

4- به همه اعتماد نکنیم

شاید درحالت عادی و خارج از هواپیما اگر کسی از شما بخواهد کیف یا وسیله‌اش را برای چند ساعت نگه دارید، بدون هیچ سوالی قبول می‌کنید اما این کار در فرودگاه اقدامی خطرناک است.
قاچاقچیان از این روش برای رد کردن چمدان‌ها و بارهای مشکوک استفاده می‌کنند.

5- در سفر هوایی وسایل فلزی همراه نداشته باشیم

همه می‌دانیم که دستگاه‌های امنیتی در گیت فرودگاه‌ها به فلز حساسند و پس از تشخیص شی فلزی در فرد، بلافاصله بوق می‌زنند. برای اینکه از این مرحله خیلی سریع‌تر عبور کنیم، بهتر است شلوارهایی بپوشیم که نیازی به کمربند سگک‌دار ندارند. کفش‌های راحتی بپوشیم که بدون بند بوده تا بتوانیم سریع آن‌ها را در آورده یا بپوشیم.
از جواهراتی مانند گوشواره یا گردنبد یا گل‌سرهای فلزی استفاده نکنیم تا مجبور نباشیم همه را درآورده و دوباره بپوشیم.

6- چمدان‌ها را علامت بگذاریم

این موضوع بعد از پرواز و موقع تحویل چمدان و بارها اهمیت پیدا می‌کند. مخصوصاً مواقعی که چمدان ما شبیه چمدان‌های دیگر باشد، پیدا کردن آن خیلی مشکل می‌شود. انتخاب یک چمدان با رنگ روشن و خاص، نوشتن اسم روی چمدان و یا علامت‌گذاری آن با یک برچسبی که رنگ روشن بسیار واضحی دارد، می‌تواند راه‌حل خوبی برای رفع این مشکل باشد. این کار در صورت گم شدن بار هم می‌تواند به ما کمک کند.

در سفر هوایی فراموش نکنیم

8- قبل از پرواز، نوشیدنی زیاد ننوشیم

قبل از پرواز نباید مایعات زیاد بنوشیم. پروازها ممکن است که با تلاطم بسیار همراه باشد و اگر معده ما پر از آب یا دیگر نوشیدنی‌ها باشد، دچار حالت تهوع در پرواز می‌شویم. از طرفی خوردن مایعات زیاد باعث می‌شود تا در طول پرواز چند بار نیاز به استفاده از سرویس بهداشتی پیدا کنیم. آجیل و خشکبار از بهترین مواد مغذی برای بدن است که می‌توان با آن تا هنگام رسیدن به مقصد از گرسنگی جلوگیری کرد.

9- برای سفر هوایی وسایل ضروری و شخصی‌ را در کیف دستی قرار ‌دهیم

در بستن چمدان باید وسایل را براساس اولویت در آن‌ها قرار دهیم. چمدانی که به قسمت پذیرش بار تحویل می‌دهیم تا رسیدن به فرودگاه مقصد دیگر در دسترس ما نخواهد بود. بنابراین لوازم مورد نیاز را باید در کیف‌دستی قرار دهیم و با خود به داخل هواپیما ببریم. اشیاء گران‌قیمت و باارزش، کیف پول، جواهرآلات، موبایل و وسایل شخصی و ضروری را حتماً همراه خود داشته باشیم. به این ترتیب هم می‌توانیم هر وقت نیاز داشتیم به آن‌ها دسترسی داشته باشیم و هم اینکه در صورت گم شدن چمدان، استرس از دست دادن اشیاء باارزش را نخواهیم داشت.

10- از سالن‌های مخصوص فرودگاه استفاده ‌کنیم

برای کسانی که زیاد مسافرت نمی‌کنند، سخت است که هزینه‌ای را صرف هزینه سالن استراحت یا لانژ (Lounges) فرودگاه کنند.
اگر یک توقف طولانی مدت داریم، می‌توانیم از خدمات روزانه آن‌ها استفاده کنیم.
این سالن‌ها دارای تجهیزات بسیاری نظیر اینترنت وای‌فای رایگان، مواد غذایی خوب و همچنین مکانی آرام و راحت برای استراحت هستند

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *