ورود

دیدار محمد جواد ظریف با همتای ترکیه‌ای خود در استانبول

دیدار محمد جواد ظریف با همتای ترکیه‌ای خود در استانبول

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

این جلسه روز گذشته 29 ژانویه، در بخش اداری کاخ دلمه باغچه اتفاق افتاد و پس از آن نیز نشست خبری با حضور این دو وزیر انجام شد.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

ظریف در این نشست خبری از برگزاری جلسه‌ای میان وزرای سه کشور ایران، ترکیه و جمهوری آذربایجان در خاک ایران خبر داد.

ظریف در ادامه سخنانش با یادآوری شرایط سخت منطقه بیان کرد: همچنان همراهی و همکاری دو کشور ایران و ترکیه مانند گذشته برقرار خواهد بود و در مورد منطقه قفقاز فعالیت‌های مفیدی در راس برنامه‌های دو کشور قرار خواهد گرفت و ضمناً با درخواست دولت افغانستان، دولت ایران نشست ۳ کشور ایران، ترکیه و افغانستان را نیز در برنامه‌های امور بین‌المللی خود قرار داده است.

در دیدار این دو وزیر موضوع فعالیت شرکت‌های ترکیه‌ای در ایران در زمینه‎های تجاری، ترانزیت و منابع انرژی بررسی شد. ظریف در پایان این نشست عنوان کرد که جلسات و دیدارهای مفیدی انجام شده است و در نتیجه این دیدارها همکاری‌های مشترک بسیاری میان ایران و ترکیه را آرزومندیم.

وزیر امور خارجه ایران پس نشست با داوود چاووش اوغلو و پس از اقامه نماز جمعه همراه مقامات این کشور، طی جلسه‌ای با رئیس جمهور ترکیه، رجب طیب اردوغان نیز دیدار کرد. طی این جلسه ظریف اهمیت ارتباط میان دولت‌ها و ملت‌های ایران و ترکیه را یاد آور شد و عنوان کرد برکنار شدن دولت ترامپ در امریکا، بارقه‌ای از امید برای برقراری آرامش در آینده‌ای نزدیک در منطقه را نوید می‌دهد.

منبع : خبرگزاری آنادولو

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.