ورود

راحتی در پرواز با هواپیما – قسمت دوم

راحتی در پرواز با هواپیما – قسمت دوم

برای یک سفر خوب و راحتی در پرواز باید به چه نکاتی توجه کنیم؟!

راحتی در پرواز

سفرهای هوایی هم مثل انواع سفرهای دیگر قوانین و اصولی دارند و باید بیاد داشت که در هواپیما، ما تنها نیستیم و تعداد زیادی مسافر همراه ما هستند؛ لذا رعایت آداب معاشرت در سفرهای هوایی ضرورتی انکارناپذیر است. برای داشتن آرامش در سفر و لذت بردن از پرواز لازم است حقوق دیگر مسافران و کارکنان پرواز را در طول سفر رعایت کنید. به این ترتیب می توانید ساعات سفر خود را به خوشی سپری کنید.
این قوانین ساده اما بسیار مهم‌اند.

با مهماندار بحث نکنید

مطمئنا زمانی که مهمانداران هشدارهایی در مورد استفاده از برخی لوازم را به شما می دهند حقایقی پشت این هشدارها پنهان است که رعایت آن به نفع خود شماست؛ پس برای داشتن سفری آرام به تمامی توصیه‌هایی که قبل از پرواز به شما داده می‌شود توجه کنید. صحبت‌های مهماندار در پشت بلندگو و آموزش‌های همزمان همکاران او، داستان تکراری هر پرواز نیست، کلید نجات شما در زمان حوادث احتمالی است.

آداب پرواز سفرهای هوایی

شیوه استفاده از خدمات

در زمان بلند شدن تا پایدار شدن پرواز، همچنین در زمان فرود تا ایست کامل هواپیما، مهمانداران نمی‌‍‌‌توانند پاسخگوی نیازها و درخواست‌های شما باشند. توجه داشته باشید که مهمانداران پرواز، خدمه رستوران یا کارکنان هتل نیستند، لذا در نوع درخواست‌های صورت گرفته از آنان دقت کنید.
همچنین شما در این دو حالت (صعود و فرود) نباید از سرویس بهداشتی هواپیما استفاده کنید.

نشستن روی صندلی

اگر توجه کرده‌باشید بعضی از افراد با نشستن بدون حرکت دچار بی‌حوصلگی می شوند و عادت به کوبیدن پا به زمین و یا حرکاتی از این قبیل دارند . به یاد داشته باشید که این گونه حرکات و تولید صدا در سفرهای هوایی اصلا خوشایند نیستند و موجب آزار مسافران دیگر می‌شود؛ پس بهتر است برای رفع بی‌حوصلگی یک نوشیدنی و یا کتابچه‌ای جالب را امتحان کنید.

آداب پرواز سفرهای هوایی

بیش از حد راحت نخوابید

در هنگام استراحت توجه داشته باشید که بدنتان روی صندلی و قسمت مخصوص به خودتان قرار بگیرد و مزاحم دیگران نباشید. حالت خواب شما در اتاق خوابتان با صندلی هواپیما متفاوت است؛ پس هنگامی که احساس خواب آلودگی می‌کنید در شرایطی به خواب بروید که با حرکت دست و پایتان مسافر کناردستی خود را اذیت نکنید.

اصول غذا خوردن

فضای کابین هواپیما بسته و کوچک است و منتشر شدن بوهای مختلف ممکن است برای سایرین ناخوشایند باشد، پس از آوردن غذاهایی با بوی زیاد و نامطلوب به داخل هواپیما خودداری کنید. زمانی که مهماندار هواپیما را می‌بینید که برای سرویس‌رسانی در زمان غذا و یا میان وعده در راهروی هواپیما در حال حرکت است بهتر است تا رسیدن او به صندلی‌تان منتظر بمانید. بعد از تحویل سرویس توسط مهماندار، شما بایستی قسمت مخصوص که پشت صندلی مسافر جلویی قرارگرفته را بازکرده و غذا و یا نوشیدنی خود را روی آن سرو کنید.

آداب پرواز سفرهای هوایی

خروج از هواپیما

قبل از ایست کامل هواپیما، برای برداشتن بار خود از محفظه مربوطه خیز برندارید.
اولویت پیاده شدن با مسافران ردیف های جلویی پرواز و مسافران مستقر در صندلی منتهی به راهرو است.

ازعجله نابجا پرهیز کنید

مطمئن باشید که تا تمامی مسافران از هواپیما خارج نشوند، حرکت به سمت سالن فرودگاه انجام نمی‌شود. پس با آرامش و بعد از پیاده شدن مسافران صندلی‌های جلویی از جا بلند شده و به سمت درهای خروجی حرکت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.