ورود

راحتی در پرواز – قسمت اول ⭐️

راحتی در پرواز – قسمت اول ⭐️

اگر دنبال یک سفر هوایی و پرواز دلچسب هستید این مقاله را از دست ندهید!

پرواز در آسمان و خواب خوش روی ابرها!

هیچ چیز دلچسب‌تر از یک خواب خوش در هواپیما نیست؛ اما مسافران زیادی از بی‌خوابی در هواپیما گله‌مند هستند و نمی‌توانند به‌راحتی در هواپیما بخوابند؛ به این ترتیب، اگر عازم سفرهوایی دور و دراز و خواهان خوابی راحت در طی پرواز هستید این مطلب را از دست ندهید. با رعایت موارد زیر در هر پرواز، از بی‌خوابی در امان خواهید بود.

در پرواز استرس ممنوع

جالب است بدانید که استرس بی‌خوابی یکی از مهم‌ترین دلایل ایجاد بی‌خوابی است.
اگر فکرکنید که ممکن‌است نتوانید بخوابید، قطعا خواب به چشم‌های شما نخواهدآمد.
چند نفس عمیق بکشید، بدن‌‌تان را در موقعیت مناسب قراردهید و به هیچ عنوان به پی‌آمدهای بی‌خوابی فکرنکنید.
بدانید که حتی اگر نخوابید هم اتفاق مهمی نخواهدافتاد.

در طول پرواز نه به قرص‌های خواب‌آور

استفاده از قرص خواب برای خوابی عمیق و راحت در حین مسافرت‌های هوایی اصلا توصیه‌نمی‌شود. قرص‌های خواب می‌توانند عوارض مختلفی را برای شما به‌دنبال داشته‌باشند. البته استفاده از قرص‌های ملاتونین برای مسافرانی که منطقه‌های جغرافیایی مختلفی را در حین پرواز پشت‌ سر می‌گذارند اشکالی‌ندارد؛ اما در این شرایط نیز توصیه‌می‌کنیم بیشتر از یک میلی‌گرم ملاتونین استفاده نکنید. برای خواب راحت‌تر بهتر است این قرص را نیم تا یک ساعت قبل از خواب میل‌کنید. کرم‌های دست یا روغن‌های معطر با خاصیت خواب‌آوری نیز می‌توانند موجب آرامش و خوابی آسوده شوند.

آداب پرواز سفرهای هوایی

وسایل الکترونیکی خاموش

بعضی از افراد عادت‌دارند که قبل از خواب در شبکه‌های اجتماعی گشتی‌بزنند. با این کار نه تنها به خوابیدن کمک‌نمی‌کنید، بلکه موجب تحریک ذهن خود می‌شوید.
برای داشتن خوابی آسوده، گوشی، لپ‌تاپ و تبلت خود را خاموش‌کنید و کتاب و مجلات را جایگزین‌کنید.

چشم‌بند و گوش‌گیر مناسب تهیه کنید

چشم‌بندها انواع مختلفی دارند، اما برای یک خواب خوب، چشم‌بندهای کاربردی مشکی را تهیه‌کنید که با آستر نرم، پوست را اذیت نمی‌کنند و با لبه‌های برجسته مانع از عبور نور می‌شوند و به این ترتیب خواب راحتی را برای شما فراهم‌می‌کنند؛ در کنار چشم‌بند حتما گوش‌گیر هم به همراه داشته‌باشید؛ زیرا یکی از دلایل بی‌خوابی، صدای پیوسته موتور هواپیماست. البته به خاطر داشته‌باشید که هنگام تهیه گوش‌گیر، علاوه بر کیفیت حذف صدا، به جنس آن نیز توجه‌کنید؛ برخی از گوش‌گیرها پلاستیکی است و برخی دیگر از جنس فوم؛ میزان حساسیت پوست شما در انتخاب گوش‌گیر تاثیر به‌سزایی دارد.

آداب پرواز سفرهای هوایی

در زمان پرواز از بالش گردنی استفاده کنید

اگر مجبور شدید به صورت نشسته بخوابید، بالش‌های نعلی شکل را فراموش‌نکنید. البته باید آن‌هایی که به شکل درستی طراحی‌شده‌اند را انتخاب‌کنید. این بالش‌ها با طراحی مناسب، بهترین وضعیت را برای گردن و سر شما ایجاد‌می‌کنند تا خوابی آرام را تجربه‌کنید.

آداب پرواز سفرهای هوایی

به زمان بیدارشدن توجه‌کنید

بدترین بخش خواب، زمان بیدارشدن است و این موضوع در هواپیما بسیار شدیدتر است، وقتی که در نور زیاد ناگهان بیدارمی‌شوید، بدن شما خیلی سخت به حالت هشیاری برمی‌گردد. اگر پرواز شما طولانی است، ساعت خود را ۴۵ دقیقه قبل از فرود تنظیم‌کنید. در این زمان می‌توانید وسایل‌تان را جمع کنید، بند کفشتان را ببندید و هنگام فرود نگاهی اجمالی به مقصدتان داشته باشید؛ حتی فرصت دارید یک فنجان قهوه بخورید تا کاملا هشیار از هواپیما پیاده‌شوید و سفر خوشی را آغازکنید.

5/5 - (2 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.