ورود

رستوران های ایرانی استانبول؛ استانبول به صرف غذای ایرانی

رستوران های ایرانی استانبول؛ استانبول به صرف غذای ایرانی

رستوران های ایرانی استانبول را می‌شناسید؟

تا به حال زیاد استانبول رفته‌اید؟ تمام سوراخ سنبه‌هایش را بلدید؟ همه‌چیز را در مورد این شهر شلوغ می دانید؟  در مورد رستوران‌های ایرانی این شهر چه‌طور؟ خبر دارید معروف‌ترین و بهترین رستوران‌های ایرانی کجای این شهر است و پیش آمده در آن‌ها غذایی ایرانی بخورید؟ با پین تاتی همراه باشید تا شما را با خودمان به صرف کوبیده و قرمه سبزی در استانبول ببریم.

بهترین رستوران های ایرانی استانبول

شکم گردی همراه با خیابان گردی در استانبول

یکی از بخش‌های جذاب هر سفری، رفتن به رستوران و غذا خوردن در مکان‌های غریب و ناشناخته است. البته ما ایرانی‌ها همیشه طبق یک قانون نانوشته عادت داریم فروشگاه‌ها و آدم‌ها و رستوران‌های ایرانی را در نقاط دورافتاده کشف کنیم و حتما لذت خوردن غذاهای ایرانی را در کشوری دیگر تجربه کنیم. غذا خوردن حس تعلق ما به فرهنگی را که از آن آمده‌ایم را نشان می‌دهد. برای همین است که گاهی ما در قلب استانبول هوس کباب و شیرین پلو یا گوش سپردن به یک موزیک درجه یک ایرانی را می کنیم. اما معروف‌ترین رستوران های ایرانی در این شهر زیبا کجاست! در ادامه لیستی از رستوران‌های برگزیده به انتخاب مخاطبین تریپ‌ادوایزر را آورده‌ایم که به شما در انتخاب کمک زیادی خواهد کرد. هرچند رستوران‌های ایرانی استانبول در ارائه خدمات خود کم‌تر از رستوران‌های داخل خلاقیت و تنوع دارند، اما باز هم مکان مناسبی برای وقت گذرانی هستند.

رستوران های ایرانی استانبول

یکی از رستوران های ایرانی استانبول رستوران ریحون
فضای دوست داشتنی در مرکز شهر

رستوران-ریحون-استانبول

به گفته خودشان چلوکبابی ریحون در سال 1393 توسط حمید رحیمی بنیان راه اندازی شده است. از همان ابتدا هدف این رستوران ارائه غذا با بهترین کیفیت و بالابردن استاندارد کاری در این صنف بود . حتما شما هم شنیده اید که خیلی‌ها قبل از این در استانبول رستوران ایرانی راه انداخته اند اما یا نتوانسته‌اند کیفیت خوبی ارائه کنند و یا مشتری نداشته‌اند. بنابراین توجه به کیفیت، نکته مهمی است که ریحون به گفته خودش در این مورد موفق عمل کرده است؛ با توجه به کمبود رستوران ایرانی با کیفیت بالا در استانبول و مشکلاتی از قبیل تأمین مواد اولیه غذایی از ایران و استخدام آشپزهای ماهر در این زمینه, رستوران ریحون موفق به حل این مشکلات و ارائه خدمات با استانداردهای در سطح رستوران‌های درجه ۱ ایران شد.

از بین تمام رستوران‌های ایرانی حاضر در استانبول، ریحون امتیاز بالاتری دارد و توی سایت‌های نظرسنجی بیشتر مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است. رنج قیمتی این رستوران از متوسط تا گران ارزیابی شده است.

امتیاز مشتریان

55 بسیار عالی
23 عالی
10 معمولی
5 ضعیف
5 افتضاح
رستوران-ریحون-استانبول

رستوران آسمان (آسومان)؛ انتخابی برای رفع دلتنگی

رستوران-آسمان-استانبول

رستورانی ایرانی در منطقه فاتیح! با منوی غذایی متنوع که مورد توجه ایرانی‌ها و حتا ترک‌ها قرار گرفته است. این رستوران از سال 2009 افتتاح شده است و مثل رستوران‌های دیگر ایرانی، غذای حلال سرو می‌کند. اگر توی سفر به استانبول یا زندگی در این شهر دلتان برای یک وعده غذای ایرانی لک زده بود آسمان انتخاب خوبی است. یادتان باشد جهت اطمینان از ساعت کار این رستوران، قبل از رفتن به آن جا، تماس بگیرید. امتیاز رستوران آسمان قابل قبول است و رنج قیمتی آن از متوسط تا بالا ارزیابی شده است.

امتیاز مشتریان

6 بسیار عالی
5 عالی
0 معمولی
1 ضعیف
1 افتضاح
رستوران-آسمان-استانبول

رستوران گلستان؛ قرمه سبزی با ارسال رایگان

رستوران-گلستان-استانبول

رستوران گلستان هم یکی دیگر از رستوران‌های معروف ایرانی استانبول است. شاید شب زنده دارترین رستوران هم همین جا باشد. همان‌‌طور که در سایت تریپ ادوایزر نوشته شده است این رستوران از 5 صبح باز است هرچند برنامه‌ای برای وعده صبحانه ندارد. در این رستوران هم انواع غذاهای ایرانی سرو می‌شود و برای ساکنین محله‌های بشیکتاش، بی‌اغلو و شیشلی سرویس رایگان دارد. پس اگر هوس غذای ایرانی کردید اما حال نداشتید تا رستوران بروید، رستوران گلستان را فراموش نکنید.

 

امتیاز مشتریان
3 بسیار عالی
0 عالی
0 معمولی
0 ضعیف
0 افتضاح
رستوران-گلستان-استانبول

رستوران مژگان؛ میزبان جشن و مهمانی با موسیقی زنده

رستوران-مژگان-استانبول

رستوران مژگان در سایتش نوشته است که رستوران ایرانى ۵ ستاره در استانبول  ترکیه است. البته معلوم نیست ملاک این ستاره‌ها بر چه اساسی است اما این رستوران هم یکی از معروف‌ترین‌های استانبول است. اگر در حوالی تکسیم دنبال یک جای دنج می‌گشتید می توانید روی این رستوران حساب کنید. وسط‌های هفته خلوت‌تر است اما اگر در مناسبت خاصی در استانبول هستید حتما قبلش تماس بگیرید.
ویژگی‌هایی که رستوران مژگان در مورد خودش عنوان کرده است؛ طبخ غذاى خوب و سرآشپز مجرب و محیط کاملا خانوادگى  به همراه موسیقى زنده است  که از ساعت هشت و نیم شب شروع می‌شود. در این رستوران امکان برگزارى جشنها و میهمانی‌ها هم هست. رنج قیمتی این رستوران طبق نظر مشتریان مناسب است.

امتیاز مشتریان

4 بسیار عالی
1 عالی
0 معمولی
1 ضعیف
1 افتضاح
رستوران-مژگان-استانبول

یکی دیگر از رستوران های ایرانی استانبول ، رستوران شهرزاد

رستوران شهرزاد سیزده سال است که در استانبول به مشتریان ایرانی یا علاقمند به غذای ایرانی، سرویس می‌دهد و آن‌طور که خودشان می‌گویند روز به روز به تعداد مشتریانشان در استانبول افزوده شده است. این رستوران خدمات کیترینگ غذا را هم به مشتریان خود ارائه می‌دهد. میانگین قیمت رستوران شهرزاد در سایت تریپ ادوایزر بر طبق نظر مشتریان در حدود متوسط تا بالا ارزیابی شده است.

امتیاز مشتریان

3 بسیار عالی
0 عالی
2 معمولی
0 ضعیف
1 افتضاح
رستوران-شهرزاد-استانبول

شیرینی فروشی و کافه دارچین؛ دنج و خودمانی با پذیرایی به سبک ایرانی

اگرشما هم مثل خیلی‌ها چای‌های ترکی را که با وجود تمام محبوبیتی که دارند  دوست ندارید و هوس کرده‌اید یک چای دبش ایرانی میل کنید به کافه دارچین بروید. در این کافه از میان وعده های فرانسوی و مدیترانه‌ای گرفته تا ایرانی می‌توانید انتخاب‌هایی داشته باشید. مثلا در ویترین شیرینی‌های کافه دارچین از ماکارون گرفته تا لطیفه و دانمارکی قابل سفارش دادن است. دم غروب این کافه دنج را برای وقت گذرانی انتخاب کنید به گفته تریپ ادوایزر جزو کافه‌های  با قیمت متوسط  رو به بالاست.

امتیاز مشتریان

5 بسیار عالی
0 عالی
0 معمولی
0 ضعیف
0 افتضاح
کافه-دارچین-استانبول
5/5 - (2 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.