ورود

5 رستوران با غذاهای سنتی ترکی ⭐️

5 رستوران با غذاهای سنتی ترکی ⭐️

رستوران های سنتی استانبول را باید حتما تجربه کنید!!

رستوران های سنتی استانبول

غذا خوردن یکی از بزرگترین لذت‌های زندگی است. طعم و مزه غذاهای سنتی ترکی هم که زبان زد خاص و عام است. اصلا مگر ممکن است به استانبول سفر کرد و غذاهای خوشمزه‌شان را نخورد؟ هرکس این اشتباه را بکند، نصف عمرش بر فناست! اما یک نکته را فراموش نکنید؛ کیفیت همه‌ی رستوران‌هایی که غذای ترکی سرو می‌کنند مثل هم نیست. در ادامه این مطلب با پین تاتی همراه باشید تا بهترین و با کیفیت ترین رستوران‌های سنتی استانبول را بشناسید و تجربه فوق‌العاده‌ای از چشیدن طعم بهترین غذاهای ترکی را کسب کنید.

رستوران های سنتی استانبول را بررسی می کنیم:

۱- رستوران بیتلیسلی (Bitlisli restaurant)

این رستوران یکی از رستوران های سنتی استانبول است که در منطقه سیرکجی-فاتح واقع شده است و با مسجد زیبای ایاصوفیه، فقط ۱۰ دقیقه پیاده فاصله دارد. پس بعد از اینکه ایاصوفیه را دیدید، ناهار را در بیتلیسلی نوش جان کنید. در این رستوران می‌توانید بهترین غذاهای ترکی را امتحان کنید. کباب‌های بی‌نظیر و خوشمزه ترکی مثل آدنا کباب و هاش هاش کباب تا انواع پیده و ایجلی کوفته برای غذای اصلی در منو وجود دارند. بعد هم یک کنافه خوشمزه سفارش ‌دهید برای دسر؛ چای هم که باید باشد.
این رستوران به رفتار صمیمانه کارکنانش با مشتری معروف است و در انتخاب غذا هم به شما کمک می‌کنند. یک غذای درجه یک ترکی در محیطی جمع و جور و دوستانه.

خب حالا برویم سراغ سوال اصلی: چه جوری به رستوران بیتلیسلی برویم؟

خیلی ساده‌تر از چیزی که فکرش را بکنید! در ایستگاه تکسیم سوار فونیکولار F1 به سمت کاباتاش می‌شوید و در ایستگاه کاباتاش از تراموا پیاده شوید. حالا باید به ایستگاه تراموای کاباتاش رفته و سوار خط T1 به سمت Bagcilar بشوید. در ایستگاه سیرکجی (Sirkeci Istasyonu) پیاده شده و بعد از سه دقیقه پیاده روی به رستوان می‌رسید. بوی غذا را احساس می‌کنید؟

۲- رستوران بوهارا اوجاکباشی(Buhara Ocakbasi Restaurant)

رستوران بوهارا یک رستوران با منظره خاص برای خوردن غذاهای خوشمزه ترکی است. چرا خاص؟ غذا خوردن با منظره دریا و مسجد سلطان احمد. اگر این خاص نیست، پس چی هست؟ رستوران بوهارا در سال ۱۹۹۳ در محله سلطان احمد افتتاح شد و از همان اول به کیفیت بالایش در طبخ غذاهای ترکی‌ معروف شد. این رستوران انواع کباب و پیده را سرو می‌کند و یکی از بهترین رستوران های سنتی استانبول است. پیده‌های اینجا با نان خوشمزه پیتا درست می‌شوند و از خوشمزگی آن‌ها هرچه قدر بگویم کم است. بعد از غذا، سفارش باقلوا و چای ترکی فراموش نشود.

خب چگونه به اینجا بروید؟ باید از میدان تکسیم به ایستگاه تراموای Fındıklı Mimar Sinan Universitesi بروید و سوار خط T1 به سمت Bagcilar شوید. در ایستگاه سلطان احمد پیاده شده و با پنج دقیقه پیاده روی خود را آماده‌ی خوردن بهترین غذاهای ترکی می‌کنید.

رستوران بوهارا اوجاکباشی

۳- رستوران زیا شارک سوفراسی(Ziya Sark Sofrasi)

زیا شارک سوفراسی با چندین شعبه در مناطق مختلف استانبول یکی از معروف‌ترین رستوران های سنتی استانبول است.
شعبه‌های این رستوران با سابقه در مناطق فاتح، بیلیک‌دوزو، سیرکجی، بیلربی، کاواجیک، فلوریا و کوشویولو پیدا می‌شوند. از افتتاح این رستوران ۳۶ سال می‌گذرد.
موافقید برای پیش غذا سوپ عدس و سالاد سفارش بدهید و برای غذا کباب‌های لذیذ و پیده‌های خوشمزه‌ را امتحان کنید؟ دسر هم یک کنافه با بستنی بگیرید و در کنارش هم یک قهوه بخورید تا روزتان ساخته شود. من که گرسنه شدم. بروم با طرز تهیه پیده پین تاتی یک پیده خوشمزه درست کنم.

۴- رستوران وِزِنان (Vezenan restaurant)

این رستوران محیط بسیار جذابی دارد. در وزنان علاوه بر غذاهای سنتی ترکی، انواع غذای تازه دریایی هم سرو می‌شود. غذاهای دریایی که هیچ جای دیگری نمی‌توانید امتحان کنید. چرا؟ چون غذاها با دستور تهیه ویژه و سنتی ترکی آماده می‌شوند. پس طعمشان با ماهی و میگوهای بقیه رستوران‌ها فرق می‌کند. در این حد بگویم که این ماهی‌ها و میگوها دلتان را آب می‌کند. رو به منظره دریا بنشینید و ماهی بخورید. به به…
رستوران وزنان کجاست؟ در محله رستم پاشا. این هم یکی دیگر از رستوران های سنتی استانبول.
خب چه جوری بروید؟
از میدان تکسیم سوار اتوبوس‌های خط 74A به سمت امینونو شده و در ایستگاه کاراکوی پیاده می‌شوید. یک دقیقه قدم می‌زنید تا برسید به رستوران.

راستی! یادتان باشد قبل از رفتن رزرو کنید. وزنان حسابی شلوغ است.

۵- رستوران سوربالیک (sur balik)

رستوران سوربالیک هم مثل رستوران وِزِنان هم غذای ترکی دارد و هم غذاهای دریایی تازه.
این رستوران هم یکی از رستوران های سنتی استانبول است که در آرناواتکوی، جهانگیر، هالیچ و سارای بورنو شعبه دارد. در این رستوران ماهی و میگو تازه از آب گرفته شده را با دستور پخت سنتی ترکی می‌پزند و می‌آورند سر میزتان؛ همینطور که به دریا خیره شده‌اید میزنید بر بدن و لذت دنیا را می‌برید.
راستی! پیش‌غذاهای این رستوران را فراموش نکنید. به طرز عجیب و غریبی خاص و خوشمزه‌اند.

خب… این هم از پنج رستورانی که به نظر پین تاتی و کارشناسان بخش شکم، بهترین و خوشمزه‌ترین غذاها را سرو می‌کنند.
اگر به نظر شما جای رستورانی در این لیست خالی است، در بخش نظرات برای ما بنویسید.

5/5 - (2 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.