ورود

رشد کرونا در ترکیه نزولی شده است

رشد کرونا در ترکیه نزولی شده است

رشد کرونا در ترکیه نزولی شده است

وزیر بهداشت ترکیه از روند نزولی نمودار شیوع ویروس کرونا در هفته چهارم آغاز این بیماری در کشور خبر داد.

به گزارش پین‌تاتی و به نقل از خبرگزاری آنادولو، فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه پس از جلسه با هیئت علمی در ارتباط با روند شیوع ویروس کرونا در کشور در جمع خبرنگاران اعلام کرد که اقدامات بسیار به جا و موفقی در راستای مقابله با کرونا در کشور اتخاذ شده و نمودار شیوع این ویروس در هفته چهارم آغاز این بیماری روند نزولی دارد.

کوجا تاکید کرد: غربالگری گسترده و پیگیری دقیق؛ این‌ها روش اصلی برای کاهش شیوع ویروس است. کاهش تعداد مبتلایان و کاهش مرگ‌ و میر نشانه این است که اقدامات صحیحی را در پیش گرفته‌ایم. تیم شناسایی زنجیره انتقال ویروس کرونا تا کنون 251 هزار 28 نفر را شناسایی و مورد پیگیری قرار داده اند.

وزیر بهداشت ترکیه درباره آخرین آمار ابتلا و مرگ و میر در کشور اعلام کرد: در 24 ساعت گذشته 4 هزار و 62 نفر به کرونا مبتلا و 107 بیمار نیز جان خود را از دست دادند. شمار کل قربانیان یه 1403 نفر رسید. تا کنون در زنجیره انتقال ویروس کرونا 261 هزار و 989 نفر شناسایی شده اند که بیش از 96 درصد آنها را ردیابی و مورد پیگیری قرار دادیم.

وی افزود: تعداد کل آزمایش کرونا به 443 هزار و 626 و شمار مبتلایان به این بیماری نیز به 65 هزار و 111 نفر رسید؛ همچنین تاکنون 4 هزار و 799 نفر از بیماران کرونا بهبود یافته و از بیمارستان‌ها مرخص شدند.

منبع : TRT فارسی

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *