ورود

روستای پولونزکوی،تکه‌ای از بهشت روی زمین در استانبول

روستای پولونزکوی،تکه‌ای از بهشت روی زمین در استانبول

روستای پولونزکوی بهشتی بر روی زمین! با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

روستای پولونزکوی

جاذبه‌های استانبول تمام شدنی نیستند. حتی اگر فکر کنید دیگر همه‌جا را دیده‌اید و چرخیده‌اید و استانبول را مثل کف دست می‌شناسید، پین تاتی جایی را معرفی می‌کند که شاید اسمش را هم نشنیده باشید.
این همه جاذبه دیدنی در استانبول هم خوب است و هم بد. خوب به خاطر اینکه می‌توان هر روز در این شهر گشت و کلی تجربه جدید به دست آورد، بد به خاطر اینکه با یک سفر یکی دو هفته‌ای، فقط می‌شود تعداد خیلی کمی از این دیدنی‌ها را دید.در این مطلب می‌خواهیم شما را با جاذبه‌ای طبیعی آشنا کنیم که باید حداقل یک روز از استانبول گردی خود را به آن اختصاص دهید. روستایی تاریخی در بیکوز که تکه‌ای از بهشت روی زمین است.

این شما و این پولونزکوی(Polonezköy).

روستای پولونزکوی

تاریخچه روستای پولونزکوی

روستای پولونزکوی که در قدیم به نام Adampol شناخته می‌شده است، یکی از جذابترین مکان‌های شهر استانبول به شمار می‌رود. مهاجرین لهستانی که به نوعی پناهنده سیاسی بودند در این منطقه ساکن شدند و اینجا را تبدیل به یک روستای لهستانی کردند.

این روستا در سال ۱۸۴۲ و توسط Adampol، یکی از رهبران سیاسی مهاجران لهستانی تاسیس شد. هنگامی که لهستان استقلال خود را به صورت رسمی اعلام کرد، عده‌ای از مهاجرین به کشور خود بازگشتند و عده‌ای نیز در این روستا ماندگار شدند. در همان دوران بود که این روستا به صورت رسمی پولونزکوی نام گرفت و اهالی روستا نیز شهروندی رسمی ترکیه را دریافت کردند.

روستای پولونزکوی

پولونزکوی در دل طبیعت قرار دارد و آبشار، برکه، پرنده‌های گوناگون، هوای پاک و مردمان محلی مهمان‌نواز دارد. در پولونزکوی علاوه بر رستوران‌های ترکی، رستوران‌های لهستانی هم وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید و با فرهنگ و آداب و رسوم این کشور و مردمانش هم آشنا شوید.

خانه فرهنگ پولونزکوی، باغ وحش، نمایشگاه مجسمه‌های چوبی و کلیسای مریم آنا هم در این منطقه قرار دارند.

روستای پولونزکوی

در پولونزکوی یک پارک طبیعی هم وجود دارد. در این مکان از هیاهوی شهر دورید و همزمان با شنیدن صدای پرندگان، بین درختان کاج و بلوط قدم می‌زنید. البته در این پارک گونه‌های طبیعی گیاهان پرشماری قرار دارد.

می‌توانید در پارک طبیعی پولونزکوی پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری کنید، کمپ یا پیک نیک برگزار کنید.
رستوران‌های با کیفیتی هم در این پارک وجود دارند تا خیالتان از وعده‌های غذایی نیز راحت باشد.

چگونه به پولونزکوی برویم؟

بهترین راه برای رفتن به پولونزکوی با ماشین شخصی یا تاکسی است. البته اگر ماشین شخصی ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا با استفاده از موسسات کرایه ماشین، یک ماشین کرایه کنید و با خیال راحت و همراه همسفران بزنید به دل طبیعت.

روستای پولونزکوی
Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.