ورود

روغن زیتون، معجزه ای برای موهای شما

روغن زیتون، معجزه ای برای موهای شما

روغن زیتون برای مو | با پین تاتی همراه شوید! آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی

روغن زیتون برای مو

معجزه ای برای موهای خشک

چرب کردن موها مانند سلامت مو را افزایش می‌دهد. بهترین راه برای مرطوب نگه داشتن مو، تحریک فولیکول های مو با ماساژ پوست سر است.

شما می توانید با هر روغنی پوست سر و موهای خود را ماساژ دهید. اما اگر موهای خشکی دارید، روغن زیتون برای شما بهترین نوع از روغن ها است. آیا می خواهید دلایل آن را بدانید؟ برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه روغن زیتون می تواند موهای خشک را سالم نگه دارد و نحوه استفاده از آن، ادامه مطلب را بخوانید.

چرا روغن زیتون برای موهای خشک مناسب است ؟

روغن زیتون یک لایه نازک روی تارهای مو ایجاد می کند تا اصطکاک را کاهش دهد.

همچنین موخوره را کنترل کرده و درخشندگی و سلامت موهای شما را بهبود می بخشد.

روغن زیتون برای مو به طور سنتی به منظور استفاده موضعی استفاده می شود و به دلیل خواص نرم کنندگی آن بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

روغن زیتون برای مو

خواص روغن زیتون برای مو :

 

موهای خشک را مرطوب می کند

روغن زیتون یک نرم کننده عالی است و خاصیت نرم کنندگی دارد. می تواند مو را مرطوب نگه دارد، موخوره را به حداقل برساند و صافی آن را بهبود بخشد.

رشد مو را تقویت می کند

روغن زیتون حاوی اولئوروپئین است. مطالعات بر روی حیوانت آزمایشگاهی نشان داده است که استفاده موضعی از اولئوروپئین فاز آناژن (رشد) مو را تنظیم می کند و می تواند رشد آن را تقویت کند.

روغن زیتون برای مو

از آسیب مو جلوگیری می کند

موهای خشک و آسیب دیده، شکننده و مستعد شکستن و دو شاخه شدن انتهای مو هستند. خواص نرم کنندگی روغن زیتون می تواند تمام این مشکلات را به حداقل برساند و به حفظ طول مو کمک کند.

از آسیب اکسیداتیو جلوگیری می کند

اولئوروپئین و سایر ترکیبات فنلی موجود در روغن زیتون، از بین برنده رادیکال های آزاد هستند. گونه های فعال اکسیژن مسئول استرس اکسیداتیو هستند و باعث خاکستری شدن زودرس می شوند.

روغن زیتون می‌تواند استرس اکسیداتیو را به حداقل برساند و از سفیدی زودرس جلوگیری کند. با این حال، این جنبه نیاز به تحقیقات بیشتری دارد.

روغن زیتون برای مو

به پوست سر حساس کمک می کند

روغن زیتون اثر تسکین دهنده ای روی پوست دارد. دارای خواص ضد التهابی است که می تواند غشاهای پوست را تثبیت کند. روغن زیتون پوست سر حساس را تسکین می دهد و آن را سالم نگه می‌دارد. پس اگر پوست سرتان بر اثر واکنش های آلرژیک دچار التهاب شد می‌توانید از روغن زیتون جهت التیام آن استفاده کنید.

کدام نوع روغن زیتون برای مو خواص بیشتری دارد؟

همیشه از روغن زیتون فرابکر که از فرایند کمپرس سرد تهیه شده باشد برای استفاده موضعی استفاده کنید. در مقایسه با روغن زیتون تصفیه شده و فوق بکر، روغن زیتون فرابکر حاوی سطوح بالایی از مواد مغذی است.

با این حال، از روغن زیتون تصفیه شده خودداری کنید زیرا آنها فاقد تمام خواص مفید روغن زیتون هستند. قبل از خرید، مطمئن شوید که محصول دارای ویژگی های زیر است:

دارای گواهی ارگانیک

غیر GMO

تهیه شده با فرایند کمپرس سرد

روغن زیتون برای مو
Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.