ورود

سفره ترک با حمایت امینه اردوغان به دنیا معرفی می‌شود

سفره ترک با حمایت امینه اردوغان به دنیا معرفی می‌شود

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

سفره ترک با امینه اردوغان

امینه اردوغان همسر رئیس‌جمهور ترکیه ضمن معرفی کتاب «غذاهای ترک با دستورالعمل‌های قدیمی» گفت این کتاب غذاها٬ سفره ترک و فرهنگ غذایی کشورمان را به جهانیان معرفی می‌کند.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

امینه اردوغان، همسر رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه در مراسم رونمایی از کتاب «غذاهای ترک با دستورالعمل‌های قدیمی» در کاخ هوبر استانبول گفت: این کتاب آشپزخانه٬ غذاهای ترک و فرهنگ غذایی کشورمان را به جهانیان معرفی خواهد کرد.

وی در این مراسم که با حضور آکادمیسین‌ها، کارشناسان و سرآشپزهایی که در تهیه این کتاب همکاری داشتند برگزار شد٬ ضمن تشکر از تلاش‌های این افراد افزود:
به لطف این تلاش مشترک می‌توانیم فرهنگ آشپزی ترک را با جنبه‌های مختلف آن در خارج از کشور معرفی کرده و ترویج دهیم.

امینه اردوغان همچنین اظهار داشت:
سفره ترک راهنمای زندگی برای رمزگشایی از بدن و شناختن آن است. دستورالعمل‌های قدیمی برای پخت غذاهای ترک یک روند طولانی تاریخی را بازگو می‌کند.

وی افزود:
از زمان‌های بسیار قدیم در آشپزخانه ما دستورالعمل‌های زیادی برای جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایی وجود دارد. تهیه غذاها بدون هیچ اسرافی٬ بازتاب فرهنگ سازگاری و همچنین احترام ما به طبیعت است.

امینه اردوغان با تاکید بر اینکه غذا در فرهنگ ترک یک روش درمانی است گفت: معتقدم که غذاهای ترک اطلاعات لازم را در مورد مواد غذایی و فوایدشان به جهانیان ارائه می‌دهند

 

منبع : خبرگزاری آنادولو

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!