ورود

سفره ترک با حمایت امینه اردوغان به دنیا معرفی می‌شود

سفره ترک با حمایت امینه اردوغان به دنیا معرفی می‌شود

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

امینه اردوغان همسر رئیس‌جمهور ترکیه ضمن معرفی کتاب «غذاهای ترک با دستورالعمل‌های قدیمی» گفت این کتاب غذاها٬ سفره ترک و فرهنگ غذایی کشورمان را به جهانیان معرفی می‌کند.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

امینه اردوغان، همسر رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه در مراسم رونمایی از کتاب «غذاهای ترک با دستورالعمل‌های قدیمی» در کاخ هوبر استانبول گفت: این کتاب آشپزخانه٬ غذاهای ترک و فرهنگ غذایی کشورمان را به جهانیان معرفی خواهد کرد.

وی در این مراسم که با حضور آکادمیسین‌ها، کارشناسان و سرآشپزهایی که در تهیه این کتاب همکاری داشتند برگزار شد٬ ضمن تشکر از تلاش‌های این افراد افزود:
به لطف این تلاش مشترک می‌توانیم فرهنگ آشپزی ترک را با جنبه‌های مختلف آن در خارج از کشور معرفی کرده و ترویج دهیم.

امینه اردوغان همچنین اظهار داشت:
سفره ترک راهنمای زندگی برای رمزگشایی از بدن و شناختن آن است. دستورالعمل‌های قدیمی برای پخت غذاهای ترک یک روند طولانی تاریخی را بازگو می‌کند.

وی افزود:
از زمان‌های بسیار قدیم در آشپزخانه ما دستورالعمل‌های زیادی برای جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایی وجود دارد. تهیه غذاها بدون هیچ اسرافی٬ بازتاب فرهنگ سازگاری و همچنین احترام ما به طبیعت است.

امینه اردوغان با تاکید بر اینکه غذا در فرهنگ ترک یک روش درمانی است گفت: معتقدم که غذاهای ترک اطلاعات لازم را در مورد مواد غذایی و فوایدشان به جهانیان ارائه می‌دهند

 

منبع : خبرگزاری آنادولو

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *