ورود

سفر به عارفانه‌ترین شهر دنیا، قونیه

سفر به عارفانه‌ترین شهر دنیا، قونیه

سفر به عارفانه‌ترین شهر دنیا، قونیه

قونیه | با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

قونیه شهری که با مولانا معنی پیدا می‌کند. با پین تاتی همراه شوید!

از اون شهر‌هاییه که بین ما ایرانی‌ها از ارزش و اعتبار بالایی برخورداره.

قونیه رو همه با اسم  مولانا می‌شناسن و شاید اگه مولانا در این شهر زندگی نمی‌کرد و آرامگاهش اونجا نبود، هیچوقت اینقدر مورد توجه قرار نمی‌گرفت. همه ساله عاشقای مولانا از ۱۶ تا ۲۶ آذر برای حضور در مراسم بزرگداشت این عارف بزرگ ایرانی به قونیه میان و به همین خاطر شهر حال و هوای خاصی پیدا میکنه

این شهر مرکز استان قونیه است و در شمال استان  آنتالیا و جنوب  آنکارا قرار گرفته و بهش لقب پایتخت تمدن اسلامی هم دادن. این شهر پر از مراکز دیدنی و تاریخی هست که دیدنشون خالی از لطف نیست.

اگه بخوام از  جاذبه‌های گردشگری قونیه بگم باید به آرامگاه و موزه مولوی، موزه مولانا، مسجد  شمس تبریزی

موزه آنتوگرافی، موزه آتاتورک، موزه باستان‌شناسی، شهر مخفی زیر زمینی، ویرانه‌های چاتال هویوک، باغ ژاپنی، پارک پروانه‌های گرمسیری، باغ‌های مرام، مسجد دارالفنون سلطان سلیم و مسجد علاءالدین اشاره کنم.

البته این شهر دیدنی‌ها و جاذبه‌های بیشتری داره که به همین موارد بسنده می‌کنم.

شب عروس

به طور معمول در طول سال مراسم  رقص سماع در قونیه برگزار میشه اما این مراسم در شب وفات مولانا که به  “شب عروس” یا “اروس” معروفه به شکلی باشکوه‌تر در سالن مخصوصی که برای این کار ساخته شده اجرا میشه و به نوعی اصل داستان و علت سفر خیلی از توریست‌های قونیه است.

یه نکته هم بگم که یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر به قونیه همین فصل پاییز هست. باتوجه به کوهستانی بودن منطقه، قونیه در زمستان‌های سردی داره. پس وقت رو از دست ندید و یه سری به این شهر زیبا بزنید.

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *