ورود

سفری به آرامی خواب نوزادان ❤️

سفری به آرامی خواب نوزادان ❤️

سفر نوزاد نکات مهمی دارد که باید به آن توجه کنید! با پین تاتی همراه شوید!!

سفر نوزاد!

مسافرت زمینی به دلیل طولانی بودن مسیر، ممکن است برای مادر و نوزادان خسته کننده باشد؛ به همین دلیل بعضی از زوج‌ها ترجیح می‌دهند برای مسافرت با نوزاد خود، از هواپیما استفاده کنند؛ اما همین مسافرت هوایی با نوزادان محدودیت هایی دارد که با درنظرگرفتن چند نکته ساده می‌توانید سفر آرام و لذت بخشی را برای خود و فرزندمان رقم بزنیم.

 

تغذیه نوزاد در سفر

سفر به دلیل تغییراتی که در روند زندگی روزمره ایجاد می کند، ممکن است برای شیرخواران ناخوشایند باشد. اما اگر نوزاد با شیر مادر تغذیه شود و تماس پوستی کودک با مادر حفظ شود، آرامش فوق العاده‌ای به کودک می دهد که بر تمام استرس‌های سفر غلبه می‌کند. همچنین در صورتی که کودک در طول سفر از شیر مادر تغذیه کند، نه تنها از آلودگی‌های ظروف و شیشه‌های پلاستیکی در امان است، بلکه احتمال ابتلا به اسهالی که ممکن است در طول سفر رخ دهد نیز کاهش می‌یابد.

کودکان در هواپیما

مکان مناسب برای پرواز

بهتر است قسمت جلو هواپیما و صندلی های مجاور دیواره هواپیما را رزرو کنید.
جلو هواپیما فضای بیشتری وجود دارد و نشستن در این قسمت برای شما و نوزادتان راحت‌تر است.
یک پیشنهاد دیگر هم برای شما داریم، اینکه از پروازهای شب استفاده کنید تا نوزاد شما راحت‌تر بخوابد.

حواستان به گوش‌های نوزادتان باشد

همانطور که می دانید هنگام بلند شدن هواپیما از روی باند فرودگاه و هنگام فرود آمدن و کاهش ارتفاع، تغییر سریع فشار هوا در داخل کابین باعث می شود تا به گوش میانی فشار وارد شود. به همین دلیل به بزرگسالان توصیه می شود که آدامس بجوند و یا آب‌نبات بمکند تا دچار گرفتگی یا پارگی پرده گوش نشوند. در چنین حالتی نوزادان نیز دچار گوش ‌درد می‌شوند و این موضوع ناآرامی و بی‌قراری آن‌ها را در طول پرواز به همراه دارد. بنابر‌این بهترین کار برای دوری از این مشکل آن است که هنگام بلند شدن و فرود آمدن هواپیما، به نوزاد شیر بدهید یا شیشه‌ شیر یا پستانک را برای مکیدن در دهان او بگذارید. عمل مکیدن کمک می‌‌کند تا فشار وارد شده بر گوش کمتر و در نتیجه درد او هم کمتر شود.

کودکان در هواپیما

چند نکته ایمنی

  • محفظه بالای سرتان را پر از وسیله نکنید.
    گذاشتن اشیا سنگین و زیاد در بالای سر، خطر سقوط آن‌ها را هنگام تکان‌های ممتد هواپیما بیشتر می‌کند.
  • کمربندتان را در طول پرواز بسته نگه دارید. اگر کمربندتان باز باشد، در موقع تکان ‌های هواپیما ممکن است نوزادتان از دست شما بیفتد.
  • در طول پرواز با نوزاد، ترجیحا چای یا قهوه ننوشید. با هر تکان هواپیما ممکن است نوشیدنی‌های داغ روی فرزند شما بریزد.
کودکان در هواپیما
5/5 - (3 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.