ورود

سوغاتی‌ استانبول

سوغاتی‌ استانبول

سوغاتی‌ استانبول

خب دیگه کم کم وقت خرید سوغاتی برای اقوام و مادر و پدر و فامیل رسیده و قرار نیست تنها تنها خوش بگذرانید. این همه در مراکز خرید و فروشگاه‌های آن‌چنانی و مراکز تفریحی و رستوران‌ها خوش گذرانده‌اید، حالا دیگر باید به فکر خرید سوغاتی باشید. اولین سوالی که ذهنتان را درگیر می‌کند پیدا کردن بهترین سوغاتی استانبول است.

طبق معمول نگران نباشید پین تاتی در کنار شماست!!

سوغاتی‌‌ استانبول

راحت الحلقوم ترکی

باقلوا

ادویه

صابون سیاه

چشم نظر

سرامیک  و سفال ایزنیک

گلیم‌های دستبافت ترکی

لامپ و لوستر استانبول

وسایل حمام و حوله

چرم

اولین سوغاتی استانبول ؛ راحت الحلقوم ترکی

وقتی در خیابان استقلال در حال قدم زدن هستید احتمالا ویترین رنگارنگ فروشگاه‌های شیرینی‌فروشی توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. یکی از معروفترین سوغاتی‌‌های استانبول، راحت الحلقوم یا به زبان ترکی لوکوم است که بخاطر قیمت مناسب و تنوع در طعم و مزه و رنگ در بین مسافران بسیار محبوب است.

طعم‌ها و مزه‌های راحت الحلقوم

طعم‌های پسته‌ای، گل رز، دارچین، پرتقالی و لیمویی از جمله محبوب‌ترین طعم‌های راحت الحلقوم هستند.زاین شیرینی‌های خوشمزه در بسته‌های شیک و قشنگ، چیده شده‌اند و برای سوغاتی دادن حرف ندارند، راحت الحلقوم در بسته‌‌بندی‌های کوچک و متوسط و بزرگ قرار دارند تا اگر بخواهید چند طعم مختلف را انتخاب کنید، اختیار عمل بیشتری داشته باشید و هزینه شما زیاد نشود.زالبته اگر تمایل دارید تا بصورت کیلویی خرید کنید این امکان در بعضی از مغاز‌ه‌های شیرینی‌فروشی وجود دارد.

کوشکا یکی از بهترین برندهای راحت الحلقوم ترکیه

اگر تصمیم گرفتید تا راحت الحلقوم بخرید یکی از بهترین برندهای تولید این شیرینی خوشمزه، کوشکا است که در سطح شهر کلی شعبه دارد و حتی محصولاتش را در هایپرهای استانبول می‌توانید پیدا کنید.

بهترین سوغاتی‌های استانبول

دومین سوغاتی استانبول ؛ باقلوای ترکی

باقلوای ترکی هم که دیگر نیاز به توضیح خاصی ندارد، ایشان از خوب‌های استانبول هستند. از بس در رابطه با باقلوای ترکی صحبت کردیم، پین تاتی مرض قند و شکر گرفت. حتی رسپی باقلوا را هم در سایت گذاشته‌ایم تا در صورتی که هوس کردید خودتان باقلوا درست کنید، بدانید که باید چکار بکنید. باقلوای ترکی بسیار خوشمزه و لذیذ است و یکی از بهترین سوغاتی‌های استانبول. با توجه به گران بودن آن، حتی اگر بیخیال سوغاتی شدید برای خودتان یک بسته نیم کیلویی بخرید تا پس از بازگشت از استانبول بجای غصه باقلوا بخورید.

باقلوای حافظ مصطفی

یکی از بهترین برندهای باقلوا در ترکیه و به ویژه استانبول “حافظ مصطفی” است که در همه جای شهر شعبه دارد. حتی در حد فاصل میدان تکسیم تا انتهای خیابان استقلال ۴ شعبه دارد. وقتی وارد این شیرینی فروشی می‌شوید از ازدحام جمعیت شگفت زده خواهید شد. برای سفارش باقلوا باید در صف منتظر بمانید و برای انتخاب مدل باقلوا سردرگم می‌شوید. فروشنده‌های حافظ مصطفی با سخاوت مدل‌های مختلف را برای تست، به شما تعارف می‌کنند تا راحت‌تر بتوانید انتخاب کنید. البته در جلوی در هم در اکثر مواقع برای خوش‌آمد گویی نیز باقلوا تعارف می‌کنند. اگر دوست داشته باشید می‌توانید در قسمت کافه فروشگاه بنشینید و باقلوا را با چای ترکی نوش‌جان کنید. علاوه بر باقلوا دسرهای این شیرینی فروشی هم بسیار عالی‌است. حتمااااااا امتحان کنید.

بهترین سوغاتی‌های استانبول

سومین سوغاتی استانبول ؛ ادویه

در اکثر بازارهای سنتی استانبول، مغازه‌هایی را می‌بینید که با خوش‌سلیقگی و ذوق، ادویه‌های رنگارنگی را کنارهم چیده‌اند و باعث می‌شوند تا گردشگران با دیدن تنوع و طیف‌های رنگی و بوی خوش ادویه‌ها نظرشان جلب شود. ادویه به عنوان یکی از سوغاتی‌های استانبول جایگاه ویژه‌ای دارد، به‌طوری که یک بازار قدیمی به نام بازار ادویه یا بازار مصری‌ها وجود دارد که مختص فروش ادویه است و بیشتر مغازه‌های آن ادویه می‌فروشند. ادویه‌، گل‌های خشک رز، گیاهان دارویی و صابون از جمله محصولات مغازه‌هاست. البته در گراند بازار یا همان بازار بزرگ استانبول که ترک‌ها به آن “کاپالی چارشی” هم می‌گویند مغازه‌هایی برای فروش ادویه وجود دارند که محصولاتشان بسیار تازه است.

بهترین سوغاتی‌های استانبول

چهارمین سوغاتی استانبول ؛ صابون سیاه

اگر به دنبال محصولات زیبایی طبیعی و گیاهی هستید، ترکیه دارای بهترین محصولات زیبایی سنتی و گیاهی است و یکی از بهترین سوغاتی‌‌های استانبول است. در بازارهای سنتی استانبول می‌توانید انواع صابون‌های گیاهی و لیف‌های دست‌بافت را ببینید که در بین ترک‌ها و توریست‌ها محبوبیت زیادی دارند.
اما در بین تمام محصولات گیاهی، صابون سیاه ترکی از شهرت بیشتری برخوردار است و طرفداران فراوانی دارد. صابون‌های ترکی که از گذشته در حمام‌های ترکی استفاده می‌شده، کاربرد پاکسازی و جوانسازی پوست داشته‌اند. صابون ترکی از مواد کاملا طبیعی ساخته می‌شود و شبیه لایه بردار پوست عمل می‌کند. با یک‌بار استفاده از صابون متوجه لطافت و نرمی پوستتان می‌شوید.

اگر می‌خواهید سوغاتی بخرید با توجه به قیمت مناسب، اندازه کوچک و کاربردش گزینه مناسبی خواهد بود.

بهترین سوغاتی‌های استانبول

پنجمین سوغاتی استانبول ؛ چشم نظر

ترک‌ها هم مثل ما ایرانی‌ها عقاید خرافی کم ندارند، به‌طوری که در یکی از مطالب وبلاگ، پین تاتی خیلی از خرافاتی را که ترک‌ها باور دارند، با عنوان اعتقادات و خرافات مردم ترکیه نوشته است. چشم نظردر ترکیه یکی از رایج‌ترین چیزهایی است که حتی در مراکز دولتی، فرودگاه‌ها و به طور کلی همه جا استفاده می‌شود. ترک‌ها معتقدند که چشم‌نظر انرژی‌های بد و شر را دفع می‌کند. در اکثر خیابان‌های توریستی و فروشگاه‌ها می‌توانید انواع و اقسام مدل‌های آن را ببینید از گردنبند و گوشواره گرفته تا جاکلیدی و … .

اگر به دنبال یک سوغاتی مناسب و ارزان هستید چشم نظر را انتخاب کنید، چون یکی از بهترین سوغاتی‌های استانبول برای مسافران بشمار می‌رود.

بهترین سوغاتی‌های استانبول

ششمین سوغاتی استانبول ؛ سرامیک  و سفال ایزنیک

ایزنیک شهری در ترکیه است که بخاطر ساخت سفال و سرامیک بسیار مشهور است، درست مثل سفال‌های لاله جین همدان که شهرت زیادی دارند.
محصولات سرامیکی این شهر نه تنها در ترکیه بلکه به سراسر دنیا فرستاده می‌شود. اگر به کاشی و سرامیک علاقه دارید و با دیدن کاشی‌کاری‌های مسجد سلطان احمد و ایاصوفیه و کاخ توپکاپی هوش از سرتان می‌پرد و دوست دارید تا شما هم از این کاشی‌های فوق‌العاده داشته باشید، بهتر است تا به سراغ مغازه‌های استانبول بروید و در میان محصولات زیبای سرامیکی و سفال‌های ایزنیک که با نقش و نگارهای زیبا تزیین شده‌اند، هرچندتا دلتان می‌خواهد انتخاب و خریداری کنید. سفال‌های ایزنیک بسیار متنوع‌اند. گلدان، بشقاب، لیوان و ظروف از جمله آن‌هاست. اکثر گردشگرانی که به استانبول می‌آیند تمایل دارند، قطعه سفالی را به عنوان یادگاری از سفرشان به استانبول، خریده و با خود به کشورشان ببرند.

نگران حمل و شکستن سفال‌تان در چمدان نباشید!!!

فروشندگان ظروف سفالی در استانبول به حدی در بسته‌بندی ظروفشان ماهر هستند که نیازی به نگرانی و وسواس نیست. خودشان به صورت خودجوش، چنان ظروف را با پلاستیک‌های حباب دار می‌پیچند و بسته‌بندی می‌کنند که در هنگام برگشت به خانه و باز کردن پلاستیک‌های سفال مطمئنا اجدادشان را مورد عنایت قرار می‌دهید از بس که محکم و چند لایه سفال بیچاره را قنداق کرده اند.

بهترین سوغاتی‌های استانبول

هفتمین سوغاتی استانبول ؛ گلیم‌های دستبافت ترکی

اگر بخواهیم از گلیم‌های دست‌بافت‌ ترکیه صحبت کنیم، شاید با توجه به فرش‌ها و گلیم‌های نفیس ایرانی که چشم‌های ما ایرانی‌ها به آن عادت کرده و به اصطلاح خودمان آخر فرش دستبافت هستیم آن‌چنان جذابیتی نداشته باشند اما به هرحال ما تصمیم داریم تا سوغاتی‌‌های استانبول را به شما معرفی کنیم. شاید گلیم ترک برای ما ایرانی‌ها جذاب نباشد اما برای توریست‌های سایر کشورها، بسیار جالب و چشم‌نواز است. در بازار بزرگ استانبول، راسته فرش‌فروش‌ها گردشگران اروپایی زیادی را می‌بینید که به ویترین فرش‌فروشی‌ها چشم دوخته‌اند و گهگاه سوالاتی از صاحب فرش‌فروشی می‌پرسند.

بهترین سوغاتی‌های استانبول

هشتمین سوغاتی استانبول ؛ لامپ‌های ترکی

اگر تجربه سفر به استانبول داشته باشید و به بازارهای سنتی سری زده باشید، حتما چشم‌تان به حباب‌های رنگارنگ لوستر یا لامپ‌هایی خورده است که با ظرافت تمام در کنار درهای ورودی مغازه نصب شده‌اند. این لامپ‌ها یکی از بهترین سوغاتی‌‌های استانبول است.
درصورتی که نظرتان را جلب کرده و با دکوراسیون خانه‌تان هماهنگی دارد گزینه بدی نیست.

بهترین سوغاتی‌های استانبول

نهمین سوغاتی استانبول ؛ حوله حمام ترکی

منسوجات ترکیه از نظر کیفیت، جنس و تنوع بسیار مشهور است. حوله‌ها جز بهترین منسوجات ترکیه و از بهترین سوغاتی‌های استانبول محسوب می‌شوند که علاوه بر قابلیت بالای جذب آب از تنوع طرح و رنگ برخوردار است. این حوله‌ها اغلب دست‌دوز هستند و دوام بالایی دارند. البته حوله‌ ماشینی هم در فروشگاه‌های وسایل حمام پیدا می‌شود که قیمت مناسب‌تری دارند.

بهترین سوغاتی‌های استانبول

دهمین سوغاتی استانبول ؛ چرم ترکیه

چرم هم یکی دیگر از بهترین سوغاتی‌‌های استانبول است که شهرت جهانی دارد و به بسیاری از کشورهای همسایه ترکیه صادر می‌شود. در بازار بزرگ یا همان گراند بازار، بازار چرم‌فروش‌ها قرار دارد که اگر به دنبال خرید یک سوغاتی گران‌قیمت هستید می‌توانید به این بازار سری بزنید.

بهترین سوغاتی‌های استانبول

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *