ورود

نجات 127 تن از شهروندان گرفتار در سیل گیرسون

نجات 127 تن از شهروندان گرفتار در سیل گیرسون

نجات 127 تن از شهروندان گرفتار در سیل گیرسون

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

وزیر کشور ترکیه گفت که نیروهای امدادی کشور تاکنون 127 تن از شهروندان گرفتار شده در سیل استان گیرسون را نجات داده‌اند.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه که برای نظارت بر عملیات امداد و نجات حادثه وقوع سیل شدید در منطقه دریای سیاه به استان گیرسون سفر کرده، گفت:
نیروهای امدادی تاکنون 127 تن از شهروندانمان را نجات داده‌اند.

سویلو با بیان اینکه به دستور رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه دیشب بلافاصله به منطقه سفر کرده است، گفت که وزرای محیط زیست و شهرسازی و کشاورزی و جنگلداری نیز امروز عازم منطقه خواهند شد.

وی با اشاره به شدت سیل اظهار داشت: متاسفانه در نتیجه سیل به تمام مغازه‌های شهرستان درلی استان گیرسون خسارت سنگینی وارد شده‌است. دولت تمام تلاش خود را برای التیام زخم‌های شهروندانش انجام خواهد داد، در کنار هموطنانمان هستیم.

سویلو با بیان اینکه جستجو برای یافتن مفقودین سیل اخیر ادامه دارد، افزود: فعالیت‌های جستجو و نجات 11 شهروند دیگرمان ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه شدت سیل مذکور در منطقه بی سابقه بوده است، درباره قربانیان نیز تصریح کرد: متاسفانه در گیرسون اجساد سه مفقود کشف شد که یکی از آنها مامور ژاندارمری و دو تن دیگر از شهروندانمان هستند.

وزیر کشور ترکیه همچنین از تلاش‌های برای یافتن 5 پرسنل ژاندارمری و یک راننده ماشین راه سازی در جاده تیره‌بولو به دوغان‌کنت خبر داد.

منبع : خبرگزاری آنادولو

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *