ورود

میعادگاه تاریخ و طبیعت؛ شهر باستانی پاتارا

میعادگاه تاریخ و طبیعت؛ شهر باستانی پاتارا

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

شهر باستانی پاتارا در آنتالیا که از آن به عنوان «مهد تمدن‌های آناتولی» یاد می‌شود، به لحاظ برخورداری از جاذبه‌های طبیعی به نقطه تلاقی تاریخ و طبیعت مبدل شده است.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

پروفسور حوا ایشکان ایشیک، رئیس گروه حفاری شهر باستانی پاتارا در آنتالیای ترکیه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار آناتولی به شرح مختصر پیشینه این شهر ملقب به «مهد تمدن‌های آناتولی» پرداخت.

وی ضمن اشاره به اینکه پاتارا یکی از مهم‌ترین شهرهای باستانی ترکیه به شمار می‌رود، افزود:
پاتارا مارپیچی از تاریخ است که از شاهد تمدن‌های لیکیا، رم باستانی و عثمانی بوده است. نبض تاریخ در شهر باستانی پاتارا از گذشته تاکنون بی‌وقفه در تپش بوده است.

پروفسور ایشیک در ادامه گفت:
پاتارا به دلیل برخورداری از این ویژگی یکی از معدود شهرهای باستانی ترکیه و جهان در این سطح استاندارد است. وجود فانوس دریایی، مجلس تاریخی، حمام، بی‌سیم، ایستگاه تلگراف، آمفی تئاتر باستان، بنای یادبود راهنمای مسیر پاتارا را به یکی از بی‌نظیرترین شهرهای باستانی جهان تبدیل کرده است.

وی تصریح کرد:
کاوش‌های صورت گرفته در پاتارا و سایر مطالعات حاکی از آن است که پیشینه فرهنگی این شهر هشت هزار سال قبل از میلاد بازمی‌گردد که از آن می‌توان به عنوان بازنویسی تاریخ یاد کرد.

رئیس گروه حفاری شهر باستانی پاتارا افزود:
ساحل پاتارا یکی از مراکز اصلی لانه گذاری لاک‌پشت‌های سرخ دریایی (Caretta Caretta) که نام آن به نوعی با ترکیه آمیخته شده است، به شمار می‌رود.

پروفسور ایشیک در پایان گفت:
از این رو نباید برای ورود به لیست میراث جهانی یونسکو تنها به ویژگی‌های تاریخی و فرهنگی بسنده کرد. پاتارا میعادگاه تاریخ با چشم‌انداز زیبایی‌های طبیعی، سواحل بی‌نظیر، پوشش گیاهی و نرگس‌های دریایی است.

منبع : خبرگزاری آنادولو

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.