ورود

شهر زیرزمینی سه طبقه آکسارای ترکیه

شهر زیرزمینی سه طبقه آکسارای ترکیه

شهر زیرزمینی سه طبقه آکسارای ترکیه را می‌شناسید! با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

شهر زیرزمینی سه طبقه آکسارای ترکیه

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی،

شهر زیرزمینی هزاران ساله در دره ماناستیر استان آکسارای ترکیه، با 20 اتاق سنگی، کشوهای سنگی، چاه آب شرب، تنور، لانه کبوتر، اجاق و انبار توجه گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند.

حفاری‌های انجام شده در این منطقه که در شهر گوزل‌یورت آکسارای قرار دارد، در سال 1997 آغاز شده و با کشف و پاکسازی 3 طبقه موجود در همان سال به پایان رسید.

این شهر تاریخی که در منطقه کاپادوکیا قرار دارد، مربوط به دوران روم باستان بوده و برای اسکان و عبادت مورد استفاده قرار می‌گرفت.

سال گذشته حدود 150 هزار گردشگر داخلی و خارجی از این منطقه دیدن کردند و امسال نیز علی‌رغم شیوع ویروس کرونا و تدابیر سختگیرانه، همچنان میزبان علاقمندان است.

نورالله جمیل ارجیاس، فرماندار شهر گوزل‌یورت در گفتگو با خبرنگار آناتولی با اشاره به اینکه این منطقه، اولین شهر زیرزمینی دارای سرویس بهداشتی است، اظهار داشت:ساخت این شهر زیرزمینی 3 طبقه با مسیحیت آغاز می‌شود و دارای ویژگی‌های متعددی مانند داشتن سیستم‌های گرمایشی خاص، مکانهایی برای پخت‌وپز، نگهداری غذا و خوراک و همچنین فضای لازم برای زندگی است.

وی با بیان اینکه این شهر تماما از صخره‌ها تراشیده شده، افزود:
این شهر به شکل اصلی خود تا به امروز پا برجا مانده و اتاقهای نشیمن، معابر مخفی و تنورهای زیادی در آن وجود دارد. این مکانها تا سال 1950 توسط مردم مورد استفاده قرار می‌گرفت و پس از آن در معرض بازدید گردشگران قرار گرفت. سال گذشته 150 هزار نفر از این شهر دیدن کردند و امیدوارم با عبور از ویروس کرونا در سالهای آینده این تعداد بیشتر شود.

منبع : خبرگزاری آنادولو

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!