ورود

شگفتی‌های شهر باستانی «پروسیاس اد هیپیوم» ترکیه

شگفتی‌های شهر باستانی «پروسیاس اد هیپیوم» ترکیه

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

عملیات حفاری در شهر باستانی «پروسیاس اد هیپیوم» استان دوزجه ترکیه منجر به کشف آثار تاریخی و بسیار زیبا و ارزشمندی از دل خاک شده است.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

عملیات حفاری در شهر باستانی «پروسیاس اد هیپیوم» استان دوزجه ترکیه؛ مشهور به “افس” غرب دریای سیاه، به‌ویژه از سالن آمفی‌تئاتر آن منجر به کشف آثار تاریخی و بسیار زیبا و ارزشمندی از دل خاک شده است.

فعالیت‌های حفاری باستان شناسان در این شهر باستانی با تصمیم وزارت فرنگ و گردشگری کشور طول سال ادامه خواهد داد.

در این منطقه باستانی که قدمت آن به قرن سوم پیش از میلاد بر می‌گردد، سالن تئاتر، قلعه‌ها، آبراهه‌ها و آثاری چون پل روم وجود دارد.

باستان شناسان در فعالیت‌های حفاری در قسمت تئاتر تعداد زیاد مجسمه و قبر یک نوزاد که گمان می‌شود متعلق به قرن چهارم است، را کشف کردند.

دکتر امره اوکان، از اساتید دانشگاه دوزجه و مشاور علمی حفاری باستان شناسی منطقه مذکور در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: “به دنبال ادامه حفاری و خاک برداری بخش بزرگ قسمت سالن آمفی‌تئاتر باستانی نمایان شد”.

وی افزود: “فعالیت‌های حفاری طبق برنامه زمان‌بندی‌شده به سرعت در حال ادامه است. سالن آمفی‌تئاتر باستانی با تمام هنر معماری شگرف و شکوه خود بیشتر نمایان می‌شود. اگر فعالیت‌های حفاری بدون وقفه ادامه یابد تا سه یا چهار سال دیگر به پایان خواهیم رساند”.

منبع : خبرگزاری آنادولو

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.