ورود

ارزش صادرات تجهیزات فناوری ترکیه افزایش یافت

ارزش صادرات تجهیزات فناوری ترکیه افزایش یافت

صادرات تجهیزات فناوری ترکیه. با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

صادرات تجهیزات فناوری ترکیه

ترکیه با صادرات تجهیزات فناوری‌های پیشرفته میزان صادراتش در این زمینه را ارتقا داد.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی:

شرکت «تجهیزات علمی تجهیزات مغناطیسی ترکیه» با صادرات تجهیزات فناوری‌‌های پیشرفته مانند، میکروسکوپ‌‌های اتمی و تصویربرداری مغناطیسی به کشورهای مختلف متوسط صادرات ترکیه در این زمینه را 5 هزار برابر افزایش داد.

پرفسور احمد اورال، مدیر این شرکت و رئیس دانشکده علوم فنی دانشگاه خاورمیانه آنکارا به خبرنگار آناتولی در این زمینه گفت: سال 2019 متوسط صادرات میکروسکوپ‌‌های اتمی 1.14 دلار بود این رقم با صادرات‌های انجام شده شرکت‌ ما به سطح 5 هزار و 700 دلار رسید.

اورال ادامه داد: عملکرد این میکروسکوپ که نامش «hpAFM» از عملکرد هم‌نوعش «ezAFM» که در اپل، ام‌آی‌تی و ناسا مورد استفاده قرار می‌گیرد بهتر است. صادرات این تجهیزات در صورتی به دانشگاه نیویورک در ماه می به انجام رسید که کشور آمریکا و شهر نیویورک با تحت تاثیر شرایط سخت شیوع کرونا قرار داشت انجام شد.

وی ادامه داد: این میکروسکوپ محصول سازمان تحقیقات علمی ترکیه «توبیتاک» که در نتیجه تلاش‌های دو ساله ساخته شد، هم اکنون در کشورهای اروپا، خاورمیانه، آفریقا، هندوستان و کره مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین برای ورود به بازار چین و شرکت ها و سازمان‌هایی مانند، ناسا، تسلا، گوگل و اسپیس ایکس ادامه دارد.

رئیس دانشکده علوم فنی دانشگاه خاورمیانه آنکارا گفت: هدفمندیم تجهیزات مان را به 100 دانشگاه برتر جهان صادر کنیم. هم اکنون تقریبا 20 دانشگاه برتر را از این لحاظ پوشش دادیم.

منبع : خبرگزاری آنادولو

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.