ورود

افزایش 34.9 درصد صادرات محصولات دارویی ترکیه

افزایش 34.9 درصد صادرات محصولات دارویی ترکیه

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

صادرات محصولات دارویی ترکیه

محصولات دارویی با 34.9 درصد بیشترین افزایش را بین اقلام صادراتی ترکیه در دوره ژانویه-اکتبر نسبت به دوره مشابه سال گذشته داشته است.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

براساس گزارش سازمان آمار ترکیه، محصولات دارویی کشور در بین اقلام صادراتی با صعود 34.9 درصد ی در دوره 10 ماهه امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته بیشترین افزایش را به خود اختصاص داده است.

بر این اساس، طی 10 ماه گذشته با تاثیر همه‌گیری جهانی کرونا حدود 10.5 میلیارد دلار محصولات دارویی صادر شده است.

از سوی دیگر در این دوره واردات سنگ‌های گران‌بها و فلزات با افزایش 115.9 درصدی نسبت به همین دوره از سال گذشته افزایش داشته است.

بنا بر این داده‌ها، صادرات ترکیه در 10 ماه گذشته امسال در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته با کاهش 9.1 درصدی به 135.6 میلیارد دلار و حجم واردات نیز در این دوره با کاهش 2.2 درصدی به 175.9 درصد کاهش پیدا کرده است.

قطعات یدکی خودروها در بین تمامی اقلام صادراتی، علیرغم کاهش 22.6 درصدی نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته با 17.2 میلیارد دلار در صدر قرار گرفت. دیگ‌های بخار و دستگاه‌ها با 13.4 میلیارد دلار، تجهیزات برقی با 7.4 میلیارد دلار، فلزات و استیل با 7 میلیارد دلار و پوشاک و لوزام جانبی با 6.7 میلیارد دلار بیشترین سهم از صادرات ترکیه را به خود اختصاص دادند.

منبع : خبرگزاری آنادولو

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.