ورود

صومعه تاریخی گوموشلر آماده میزبانی از گردشگران

صومعه تاریخی گوموشلر آماده میزبانی از گردشگران

صومعه تاریخی گوموشلر آماده میزبانی از گردشگران

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

صومعه گوموشلر و ویرانه‌های باستانی آناداول در استان نیغده ترکیه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بار دیگر آماده پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی است.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی، صومعه «گوموشلر» در شهر نیغده ترکیه که به «مریم خندان » معروف بوده و در نوع خود بی‌نظیر است، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای مقابله با شیوع ویروس کووید-19 آماده میزبانی از گردشگران است.

صومعه گوموشلر که به نظر می‌رسد متعلق به قرن هشتم تا دوازدهم میلادی باشد، از بهترین تزئینات دیواری منطقه کاپادوکیا برخوردار است.

صومعه گوموشلر تاریخی از بخش‌هایی مختلفی چون اتاق دعای راهبه ها، آشپزخانه، شهر زیرزمینی دو طبقه‌ای و اتاق‌های اختفا در موارد اضطراری تشکیل شده است.

این صومعه که شامل یک شهر سنگی باستانی، ویرانه‌های تاریخی و یک کلیسا است در مساحتی حدود 1.5 کیلومتر قرار گرفته است. صومعه گوموشلر به دلیل نقاشی دیواری «حضرت مریم خندان» که تنها نمونه در منطقه آناتولی است، جلب توجه می‌کند.

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری نیغده، «ویرانه‌های آناداول» که در مسیر مقدس حج مسیحیان قرار دارد، به شمار می‌رود.

کلیسای آنداوال در این ویرانه‌های تاریخی که به نام هلنا، مادر امپراتور روم کنستانتین در قرن ششم ساخته شده و بر اثر یک انفجار در سال 1977 بخش عظیم آن آسیب دیده بود، پس از مرمت و بازسازی از سال 2019 بازگشایی شد.

این کلیسا که روی دیوار‌های آن تصاویری از زندگی حضرت عیسی حک شده و در مسیر مقدس حج مسیحیان از فرانسه تا قدس قرار دارد، نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آماده پذیرایی مجدد از علاقمندان است.

منبع : خبرگزاری آنادولو

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *