ورود

طرح افزایش امنیت بانوان و کودکان در ترکیه

طرح افزایش امنیت بانوان و کودکان در ترکیه

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

پلیس امنیت ترکیه یک  اپلیکشنی به نام کادس برای امنیت بانوان و کودکان راه اندازی کرده است.

به گزارش پین تاتی و به نقل از سایت پلیس امنیت ترکیه

پلیس امنیت ترکیه با راه‌اندازی اپلیکشنی به نام کادس، توانسته است فعالیت‌های حائز اهمیتی در جهت حمایت بانوان و کودکانی که در جامعه مورد اذیت و آزار و یا هرگونه خشونت و مزاحمتی قرار می‌گیرند؛ انجام دهد. این پروژه که با هدف کاهش میزان جرایم در این زمینه آغاز شده؛ تاکنون بازخوردهای بسیار خوبی داشته است. این اپلیکیشن در تمامی گوشی‌های هوشمند قابلیت نصب دارد و در شرایط بحرانی به عنوان اولین عکس‌العمل برای قربانیان اینگونه جرائم شناخته شده است.

ساخت این اپلیکیشن به دلیل افزایش خشونت‌ و نا امنی علیه بانوان در سالهای اخیر، برنامه‌ریزی شد. با نصب این اپلیکیشن در گوشی هوشمند و فعال‌سازی آن، در شرایط بحرانی تنها با یک کلیک میتوان موقعیت خود را به شعبه مرکزی پلیس حمایت از حقوق زنان اطلاع داد. همچنین پلیس امنیت ترکیه اظهار کرد که در کمترین زمان ممکن ماموران مربوط به محل مراجعه خواهند کرد.

این سیستم عامل، طراحی و کاربری‌اش کاملا متعلق به کشور ترکیه است و در همان مراحل اولیه که به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار گرفت، به نتایج مطلوبی از بابت ایمن‌ سازی جامعه برای بانوان و کودکان در مقابل هرگونه تهدیدی دست یافت.

۲۴.۵۸۴ نفر تا به امروز که این برنامه را نصب کرده‌اند و تاکنون ۳۱ مورد گزارش اعلام شده است. لازم به ذکر است که پس از اعلام وضعیت بحرانی تا نهایتاً ۵ دقیقه، مامورین در محل مورد نظر که از طریق برنامه قابل دسترسی می‌باشد؛ حضور خواهند داشت.

وزیرکشور ترکیه در سخنرانی‌های خود با اشاره به عملکرد مناسب این سیستم اعلام امیدواری کرد که در آینده‌ای نزدیک اینگونه جرایم ریشه کن شده و سطح امنیت در سرتاسر کشور برای جامعه بانوان و کودکان روز به روز افزایش خواهد یافت.

منبع : سایت پلیس امنیت ترکیه

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.