ورود

طرز تهیه سیمیت

طرز تهیه سیمیت

طرز تهیه سیمیت به سادگی آب خوردن!

پین تاتی در این مطلب طرز تهیه نان سیمیت در خانه را به شما آموزش میدهد تا بتوانید به راحتی یک سیمیت لذیذ و خوشمزه درست کنید و از طعم آن لذت ببرید.

موقعی که در خیابان‌های استانبول قدم میزنیم، دکه‌هایی را می‌بینیم که نان‌های گرد و خوش‌بویی پشت شیشه آن‌ها چیده شده است. مردم هم وقتی این صحنه را می‌بینند با اشتیاق و میل نفری یک نان از دکه‌چی میخرند.

سیمیت یکی از خوشمزه‌ترین و در عین حال ساده‌ترین خوراکی‌های ترکیه است. اگر شما هم به این کشور سفر کرده باشید، حتما طعم این نان را چشیده‌اید. البته طبق نظر کارشناسان پین‌تاتی، سیمیت در هیچ کدام از شهرهای ترکیه به اندازه استانبول به آدم مزه نمی‌کند. اگر هم به ترکیه نرفته باشید، احتمالا عکس‌هایی از این نان در اینترنت دیده‌اید. سیمیت در یک دست و منظره پشت نان، دریا و پرواز مرغان دریایی.

طرز تهیه سیمیت

در این مطلب می‌خواهیم طرز تهیه سیمیت را به شما آموزش بدهیم تا در خانه درست کنید و خاطرات استانبول گردی خودتان را زنده کنید. آماده‌اید؟

برای درست کردن سیمیت نیاز به یک شربت هم داریم که جلوتر می‌گویم برای چه به کار می‌آید.
پس اول بریم سراغ درست کردن شربت. ۱۸۰ گرم شکر را در ظرف ریخته و روی گاز می‌گذاریم تا کاراملی شود. وقتی که کاراملی شد، ۳۰۰ میلی‌لیتر آب را به آن اضافه میکنیم و میذاریم کمی بجوشد تا به غلظت مورد نظر برسد. درست مثل ویدیو. خب، حالا شربت را کنار میگذاریم تا خنک شود و میرویم سراغ تهیه خمیر نان!

برای درست کردن خمیر نان سیمیت ۳۰ گرم شکر، ۲۱ گرم مخمر(خمیرمایه)، ۲۵ گرم کره، ۵۰۰ میلی‌لیتر آب، ۲۵ گرم نمک را در یک ظرف ریخته و کمی مخلوط می‌کنیم. سپس یک کیلوگرم آرد را در دو مرحله به مخلوط اضافه کرده و ورز می‌دهیم. کمی که فرم گرفت خمیر را روی تخته انداخته و باز مفصل ورز می‌دهیم! مطابق ویدیو خمیر را چانه گرفته و می‌گذاریم پانزده دقیقه استراحت کند.

بعد از پانزده دقیقه می‌رسیم به نقطه حساس کار! درست کردن نان به شکل بافته شده. این قسمت را در ویدیو با دقت فراوان ببینید.

بعد از اینکه تکه‌های خمیر را شبیه به سیمیت بافتیم، می‌رویم سراغ شربت و یک کاسه بزرگ کنجد. خمیر سیمیت را ابتدا در شربت و سپس در کنجد زده و در سینی فر می‌چینیم.
بعد از اینکه همه خمیرها را چیدیم، اجازه میدهیم تا ۱۵ دقیقه در دمای اتاق استراحت کنند.

خب، حالا وقت رفتن سینی داخل فر رسیده است.

فر را از قبل در دمای ۱۰۰ درجه گرم کنید.

نان‌های ما باید ۱۰ دقیقه در دمای ۱۰۰ درجه سانتیگراد و سپس تا موقع برشته شدن در دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد بپزند.

وقتی برشته شد نوبت به حساس‌ترین و البته بهترین بخش کار می‌رسد. نان را با دقت از فر درآورده، روی میز بگذارید. حالا بروید سراغ یخچال و پنیر بیاورید و بنشینید با سیمیت داغ، لذت دنیا را ببرید.

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!